Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 158

Tema: Bad Kleinkirchheim

  1. #121
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Drugari krećem sutra sa porodicom, pišem kako je bilo po povratku. Ako, slučajno, ide još neko, kome treba društvo, neka pošalje poruku i vidimo se tamo

  2. #122
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Upravo se vratih iz BKK. Bili smo smеšteni u St. Oswald-u odmah pored gondole (Brunnachbahn), što mislim da je bolja varijanta, pogotovo za ljude sa decom. Škola za decu je odlična, do kraja zimovanja svi su se barem jednom spustili sa vrha (crvena staza).

    Za početnike i decu ima dve tri staze na drugom vrhu u St. Oswaldu (Nockalm). Staze 15 i 18 (manje zahtevne), 20 i 22 za one malo naprednije. Inače su tu locirani skoro svi koji slabije skijaju. Posle škole, koja se završava u 13 smo išli na Nockalm ili autobusom ili ski putem sa vrha.

    Od vrha Brunnach do Nockalm postoji ski put (preko staze 23), da bi početnici mogli da izbegnu strme delove.

    Vreme je bilo odlično 6 od 7 sunčanih dana. Staze uglavnom veštački sneg, poslednja dva dana su bile baš tvrde i imalo je leda, tako da je dobra oprema neophodna. Na stazama gotovo da nema početnika, deluje da svi skijaju odlično. Staze su zahtevne, ali lepe, široke, odlično pripremljene.

    Moj favorit su staze 1, 11 i 13 i 16. Staza 8 je crna, lepo se vozi, ali je potrebna dobra kondicija.

    Pojedine žice jesu stare, ali su brze i nema gužve, tako da nećete ni primetiti.

    Iznajmljivanje opreme je skupo, tako da preporučujem da se iznajmi u Srbiji ukoliko nemate svoju. Za decu su kacige na stazi obavezne.

    U toku dana moguće je obići skoro celo skijalište, postoji veza St. Oswald - BKK, stazom 13. U BKK su staze duže i šire i uživanje je voziti ih. Na svim gondolama imate besplatan parking, kao i kod ulaza u banje.

    Postoje i besplatni autobusi (red vožnje imate na stanicama ili u smeštaju), tako da i busom možete da presečete.

    Ulaz u banje je uz ski pas (3x), obavezno proverite da li na njemu piše +Bad. Ukoliko je neka promo akcija, moguće je da je ta opcija isključena. Bazeni su lepi i topli, ali mislim da ne vredi 58e za porodicu (ukoliko želite da platite ulaz). Postoje dve banje, stim što je Romerbad bolja (i toplija).

    U mestu (BKK) imaju Bila i Spar prodavnice, cene normalne, osim voća, hleba i jaja. Ski oprema može se kupiti u Intersportu i Hervis-u, ali osim ako nije neka akcija, nije baš povoljno.

    Uveče ne očekujte neki provod, ljudi kao da nestanu posle 6. Ima dosta Hrvata, Slovenaca i Mađara, naših slabo.

    Cena benzina je oko 1.48e (i u CRO slicno). Putarine CRO:16.50+0.8 (jedan smer), SLO:17e (vinjeta za 7 dana) i tunel 6.5e (jedan smer), A:8.5e(vinjeta 10 dana). Vinjete kupite na autoputu, za SLO u CRO, za A u SLO.

    Generalno mi smo se proveli fenomenalno, i definitivno bi ponovo otišli, pogotovo sada kada smo upoznali sve.

    Toliko, nadam se da ce info nekom biti od koristi.

  3. #123
    Member
    Datum registracije
    30.12.2011
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Vrlo lep opis...kakva je cena smestaja u tom delu i sa kakvom vrstom usluge

  4. #124
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Mi smo uzimali apartman 2+2. Lep smestaj, odvojena dnevna i spavaca (decija) soba sa dva kreveta, terasa, divne kucice, odmah pored gondole (naselje Grosswild). Aranzman smo uplatili preko ski&fun, koji imaju dobre opcije za porodice. Sa ski passom za sve (oko 400e - u ovom periodu za decu je besplatno), jednom ski skolom (140e), osiguranjem i bez konacnog ciscenja i boravisnih taksa (to je 100e za nas 4) cena aranzmana je bila oko 1000e. Definitivno je mnogo isplativije uzeti aranzman i kupiti ski pass ovde.

  5. #125
    Member
    Datum registracije
    30.12.2011
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    A jel moguce lako naci smestaj na licu mesta i da bude povoljan

  6. #126
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    ski2ski je sve lijepo opisao, pa sta dodati

    elem, boravio 5 dana u periodu od 08-12 januara.

    Samo skijaliste meni nesto "ne sjeda", vjerovatno zbog relativno stare infrastrukture i "cimanja" za prelazak sa jedne strane skijalista na drugu, pa sam isao prvenstveno zbog povoljnog aranzmana.

    Dio oko St.Oswalda mi je bolje rijesen, licno najvise odgovaraju staze oko gondole Brunnachbahn i dva cetverosjeda na vrhu, tu se moze lijepo naskijati na stazama 21(crna),23,26. Staza 27 u drugom dijelu dosta "visi".

    U BKK ima nesto duze staze (daleko od toga da su u St.Oswald kratke, samo poredim), ali utisak kvari losa infrastruktura, pogotovo relativno spor dvosjed Strohsackbahn.

    Staze su generalno bile tvrde i mjestimicno ledene (obavezno naostriti skije!), ali dobro pipremljene, i drzale su prilicno dobro, s obzirom na temperaturu gdje su na livadi krave pasle, pored staze 13T !

    Takodje su nas "oderali" 25 Eura po osobi za 2h kupanja u Romerbad... definitivno preskupo, pa smo ostale dane koristili welness u hotelu (tako i treba kad hocu "hljeba preko pogace" ...

    Za smjestaj, uzeli smo aranzmanu jednom malom hotelu u Feld Am See (10min voznje prije BKK), bude za 30% jeftinije nego ista kategorizacija u BKK, utisci iz hotela ekstra.

    Ukratko, za nekokg ko hoce da proskija maksimalan broj kilometara za x dana ima i boljih varijanti u blizini (Nassfeld?). Za neke opustenije varijante, relativno ok, takodje blizu su Turracher i Gerlitzen sto daje opcije za jednodnevne izlete...

  7. #127
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    44
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Apsolutno pdrožavam ovo što je farmaceut napisao.
    Prošle godine smo bili u Nassfeld-u, a ove u BKK. BKK je definitivno veće mesto, ali skijanje u Nassfeldu je daleko bolje.
    Čisto poređenja radi, za isto vreme provedeno na stazi u BKK smo prešli 205 km staza,a u Nassfeldu 320 km.

  8. #128
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Ove godine smo porodično bili u Gelitzenu pa sam skijao i Bad i Nassfeld. Nassfeld je meni za klasu bolji od Bad-a a 2 klase od Gerlitzena. Daleko od toga da mislim da su Gerlitzen i Bad nedovoljno dobra skijališta. Nassfeld ima skoro sve nove i brze žice.

  9. #129
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Da kada smo već kod pređenih km u nasfeldu sam od 8.30 do 14.30 prešao 80km a u Bad-u za cca isto vreme 45km. Podaci sa skiline.

  10. #130
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    apartmani Landal na otvaranju sezone od 29.11. do 6.12.2014. 395€ za 6 osoba sa dve spavaće sobe ( 9,4€ osoba/dan).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •