Strana 14 od 16 PrvaPrva ... 41213141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 158

Tema: Bad Kleinkirchheim

  1. #131
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mladen Pogledati poruku
    apartmani Landal na otvaranju sezone od 29.11. do 6.12.2014. 395€ za 6 osoba sa dve spavaće sobe ( 9,4€ osoba/dan).
    Ski sezona se otvara tek 6.12.2014.

  2. #132
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Moze li neko napisati svoja svezija iskustva sa zimovanja u Bad Kl..... sa porodicom, decom koja tek proskijavaju.....? Kakve su cene i vanpansionska ponuda? Da li sa ski pass-om imamo neku povlasticu u banjama..eventualno i koja je staza najblaza za pocetnike? Unapred hvala

  3. #133
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Evo ti utisci od druga koji je bio prosle godine porodicno, a sedi sad pored mene .

    Prosle godine nije bilo mnogo snega i temeperature su bile tanke za skijanje. U tim uslovima staze sa manjom nmv bile su za izbegavanje. Pa nisu ni skijali plave staze. Iako su bile otvorene.
    U zakljucku ako su meteo prilike ok, ok je i za pocetnike. Ali mali je izbor plavih staza.
    Mada klinci pocetnici mnogo lakse proskijaju od odraslih, pa i na strmom.

    Ski pass vazi i za obliznja skijalista, pa na njima mozda postoji bolji izbor blagih staza.

    Kada kupujes ski pass mozes platiti varijantu koja ukljucuje banjanje, ali se vise isplati da se banjas u sopstvenoj reziji.

    Cene na stazi espesso 2,5 evra, topla cokolada 3-4, cinija gulasa 5.

  4. #134
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Ok,a u kom peridu su oni bili tamo?

  5. #135
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Moze li jos neko svoje utiske iz Bada, koja je staza najblaza- za decu, mozda broj staze ako se secate, mozda neku sliku....Mi smo rezervisali neki apartman Romerhof koji bi trebalo da bude blizu te glavne pocetne stanice. Da li je neko bio u ovom apartmanu? Bilo sta u vezi sa zimovanjem u ovom mestu sto moze da bude od koristi?!Da li uz ski pas ide popust za banju?
    Hvala

  6. #136
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ja sam bio pre 4 godine u Bad-u. Plavih staza ima jako malo. One se nalaze uglavnom kod St.Oswalda, tacnije izmedju Bad-a i St.Oswalda i skroz su na vrhu. Najbolje je da odete do gondole Nochalmabhn pa do gore i odatle pocinju te plave staze i sve su uglavnom na tom vrhu i prema St. Oswaldu.
    Crvene staze su dosta zahtevne i dugacke. lepo je skijaliste, konfiguracija staza je dobra, samo su zice jako spore i stare.

  7. #137
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    Hvala Damire, mi smo smesteni u centru i nema sanse da idemo na tu drugu stranu. Zzbog blizine pocetne stanice smo i odabrali taj apartman. Ta starija oprema, infrastruktura itd me ne brine vec te staze zbog deteta. Ona ima osam godina i bez problema skija na Kopu npr. Pancicev vrh ili neke slicne crvene staze ali se bojim da su te njihove crvene strmije od nasih crvenih

  8. #138
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ako ste kolima, mozete ici do te gondole,tamo ima parking besplatan. to vam je 3 minuta kolima. Ako je cerka skijala Pancic, moze i na te crvene u Badu, koje su mnogo mnogo duze i puno zahtevnije, ali koliko se secam samo su pojedine deonice dosta strme, a ima dosta i ravnog i "normalno crvenog" :-) U svakom slucaju, crvene staze su dosta siroke, tako da moze da vijuga i pravi zmiju da se spusti bez problema. A na dosta staza kod strmijih delova ima cesto plavi puteljak da se zaobidju te strmine (npr. na kraju staza kod banje Romerbad, kraj je dosta strm ali sa desne strane ima puteljak da se i pocetnici mogu spustiti i da zaobidju strmu deonicu). A skijaliste je povezano, pa mozete gondolama i zicama doci do tog plavog dela.
    Meni se dopada skijaliste, jer su staze dugacke i nema guzve, to je bila moja druga sezona skijanja, malo sam se mucio po strazama, ali posle tog skijanja na Kopaoniku sam "igrao balet" :-) Tako ce i vasa cerka, samo opusteno i bice sve ok,
    A na 20km imate skijaliste Turahohe ili tako nesto slicno se zove, Mi smo isli jedan dan, staze su krace i blaze, guzve nema, pa mozete otici jedan dan, narocito ako bude pretoplo, jet je ovo skijaliste na vecoj nadmorskoj visini i sneg bolje drzi.
    Nemojte propustiti banje.

  9. #139
    Member
    Datum registracije
    03.01.2006
    Poruke
    35

    Podrazumevano

    E strava Damire, ulepsa mi dan. Kud odabrah bas to mesto, pitali smo doduse prijatelje za utiske ali niko nije spomenuo nista o tome ali sad mi je lakse. Skijala je ona u Sloveniji i neke strme deonice isto crvenih staza a sto se duzine tice nema veze, stanemo i pravimo odmor.
    Hvala puno, pozdrav

  10. #140
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ma nema na cemu! :-) Ovaj forum i sluzi za razmenu informacija.
    Za porodicu je ok skijaliste. Imate i skijanje i kupanje. Mesto nije veliko. Ima puno ex yu skijasa. Jedino je problem ako bude toplo ......snega skoro i da nece biti, ali bice vam ok ..... A to sto su staze strme, sve je savladivo ......mnogo ozbiljnije staze nego Pancic, ali savladivo .... :-)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •