Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 158

Tema: Bad Kleinkirchheim

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    29.11.2006
    Godina
    36
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    e vidis to me je zanimalo, jer bi po mom misljenju mnogo bolje bilo da se uvede kupovina tih vinjeta na ulasku na autoput kao da placas neku putarinu il nesto, a ko ima samo da prodje, nego ovako ako se ne raspitas i ne kupis na nekoj pumpi usput kazna 1 000 000 eura
    A jel imao neko nekih problema sa prolaskom kroz hrvatsku, ono tipa road rage, psovanje il nesto slicno. Posto znam da su neki ljudi imali losa iskustva.
    Hvla svima na pomoci
    ja cu da gusim jos malo samo da znate
    al ako odem pa se vretim sa pozitivnim utiscima vodim na pivo

  2. #32
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nik2yu Pogledati poruku
    e vidis to me je zanimalo, jer bi po mom misljenju mnogo bolje bilo da se uvede kupovina tih vinjeta na ulasku na autoput kao da placas neku putarinu il nesto, a ko ima samo da prodje, nego ovako ako se ne raspitas i ne kupis na nekoj pumpi usput kazna 1 000 000 eura
    A jel imao neko nekih problema sa prolaskom kroz hrvatsku, ono tipa road rage, psovanje il nesto slicno. Posto znam da su neki ljudi imali losa iskustva.
    Hvla svima na pomoci
    ja cu da gusim jos malo samo da znate
    al ako odem pa se vretim sa pozitivnim utiscima vodim na pivo
    E dragi moj, sad več dlakocijepiš....Ako si odlučio da ideš skijat, onda idi....bez obzira na sve.....Ako bi bila mogučnost kupiti vinjetu na ulasku na autoput, šta bi time dobili? Šta? opet gužvu na naplatnim kučicama....

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Meni ce u januaru biti treca sezona zaredom da idem u Bad, do sada sam isao preko Madjarske, putarine ukupno su mi bile oko 12eura u jednom pravcu. Od Subotice ima oko 730km do Bada. Hranu kupujem u Segedinu tako da nemam problema na granici, a i jeftinije je nego ovde .........

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    29.11.2006
    Godina
    36
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    Da al meni je iz BG suvise kruzenje da idem preko Madjarske.
    Ipalo bi tipa 800-850km, a ovako je oko 650
    poz

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Slazem se da ti je blize preko HR i SLO ali i mogo skuplje..... Vinjeta u Austriji ti vazi 10 dana a kosta nesto manje od 8 Eura. Hranu ti je najbolje da kupujes u gradicu Radenthein kroz koji moras proci ako dolazis iz SLO. Mislim da je Radenthein udaljen od Bada svega 5-10km.

    Ski pass iz Bada vazi za celu oblast zvanu Kärnten tako da ja uzmem smestaj u Badu i odlazim na druga skijalista u okolini. Vise puta sam posecivao Mölltaler Gletscher (~70km od Bada) a ove sezone cu posetiti Turracher Höhe (~30km od Bada). Naravno postoje i drugi ski centri sem ovih gde vazi ski pass iz Bada.

    U Bad idem 17.2 i ostajem 2 nedelje.
    Smestaj sam kao i do sada rezervisao preko neta.....

    http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher
    http://www.turracherhoehe.at/en

    Ako te nesto zanima, pitaj .......

  6. #36
    Member
    Datum registracije
    29.11.2006
    Godina
    36
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    uuuuuu pa ti si bas nabio iskustva s tim. Svaka cast.
    Znaci net i nema nikakvih problema? a viza, kontam da u ambasadu nosis potvrdu o rezervaciji ??? i gomilu drugih papira naravno. A za klopu sam mislio neki metro, ili nesto slicno u slo ili aus.

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    51
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Pa kada sam prvi put odlazio rekli su mi poznanici "kada vidis Austriju vise ti nece pasti na pamet da se skijas na Kopu ili Jahorini", bili su u pravu.....

    Treba da znas da u EU ne smes da unosis meso, mlecne poizvode, alkohol, cigare itd. (ne znam bas sve tacno) Ja zbog toga hranu kupujem u Madjarskoj. E sad neki tvrde da Slovenci ne gledaju i da su prosli bez problema dok Madjari pitaju sta se nosi od hrane i hoce po nekad da pregledaju ceo auto.

    U gradicu Radenthein a i u Badu imas mini super markete, kao sto sam ti vec rekao jeftinije je u Radenthein-u. Ne mogu te savetovati dali da kupujes u SLO ili AUS jer ne znam cene u SLO. Ono sto znam da je Madjarska jeftinija od AUS.

    Ahhh vize ..... treba ti potrvda o rezervaciji smestaja to ti oni mogu poslati na fax ili skenirano na email. (moguce je da AUS ambasada proverava rezervaciju telefonom). Meni je pored ovoga trebalo osiguranje, dokaz o deponovanih 1000eura u banci i dokaz da sam vlasnik firme (imam svoju firmu u Subotici). Sve to prevedeno na Engleski. Ovako je bilo prosle godine za ovu jos ne znam.

    Poz ....

  8. #38
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ja znam neke koji su preko SLO granice pronijeli lonac sarme

  9. #39
    Member
    Datum registracije
    29.11.2006
    Godina
    36
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    Cekaj ozbiljno ne mogu da ponesem neke sarme i tako vec neke spremljene stvari???
    Jbt pa necu gore valjda da ih motam
    (realno necu ja ni dole da ih motam, al cisto ovako da drama bude veca )

  10. #40
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od aston Pogledati poruku
    Hranu ti je najbolje da kupujes u gradicu Radenthein kroz koji moras proci ako dolazis iz SLO. Mislim da je Radenthein udaljen od Bada svega 5-10km.


    http://www.skifidelity.at/moelltaler-gletscher
    http://www.turracherhoehe.at/en

    j .......
    Ovo nikako nije istina i nije jedini put. Ovo je isto, ko da ideš oko guzice u džep. I za tebe isto važi (iako ideš preko Madjarske, mnogo ti je bliže po autoputu Graz-Klagenfurt i onda odmah iza onog najdužeg tunela iza Klagenfurta, skrečeš desno za Feldkirchen). Dalje ideš za Oberboden-Gnesau-Patergassen-Bad Kleinkircheim. Ovako, i u SLO i AUT se najviše isplati kupovat u Hoferu ili Lidlu. Ovih imaš usput koliko hočeš, a cene su ti skoro iste (važi i za SLO Kao i za AUT). A za sarme...ako češ ispast papak na granici, to pripiši sebi (šalim se) .....može biti, da su neki prošli, ali oni koji nisu, neče se hvalit po forumu (računajte i sa tome, da su jake civilne patrole policije i na unutrašnjim granicama (u civilnim vozilima), koje kontroliraju ljude i prtljag).....Ako ovo zaista važi za čitavu Koroško, onda ti važi karta i za Katschberg, Innerkrems, Nassfeld, Ankogel-Mallnitz, Goldeck, Gerlitzen, koje vrijedi isto tako posetit (pogotovo ti je blizu Gerlitzen, a ni Innerkrems i Katschberg i Nassfeld nije daleko). Karte u ruke i studiraj....ipak so to sladke brige...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •