Strana 8 od 16 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 158

Tema: Bad Kleinkirchheim

  1. #71
    ognjen81
    Guest

    Podrazumevano

    Bio sam u Badu 9-16 Januara i nemam reči za skijalište. Odlično pripremljene staze i za najizbirljivije. Topla preporuka za Hotel Sportalm, na savršenom mestu na 100 m od gondole Kaiserburg, ili alternativa ispred hotela ski bus pa na St. Osvald i onda izvozati celo skijalište i vratiti se na početno mesto. Vreme nas je baš poslužilo, svaki dan smo skijali...Ma ljudi ne birajte puno. Najbliže je, trebalo nam je 7 sati normalne vožnje. A o termama Romerbad da ne trošim reči...Kupanje na otvorenom...Totalni relax...

  2. #72
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Joj druze non stop sam na putu, ma pali brate i skijaaaaaaaaajjjjjj, sve ostalo je tako nebitno
    tako je i učinjeno.

  3. #73
    Junior Member
    Datum registracije
    13.10.2009
    Lokacija
    Strasbourg, France
    Poruke
    5

    Podrazumevano Bad Kleinkirchheim

    Trenutno sam u Bad Kleinkirchheim-u. Evo već drugi dan. Iznajmio sam apartman u privatnom smeštaju, cena sasvim normalna oko 105e na dan (ne po osobi, ukupno), mogu 6 osoba da spavaju, 75m2, dve spavaće sobe, (usluga je odlična, vlasnica apartmana ljubazna žena, svako jutro nam donosi iz obližnje pekare pecivo po narudžbini), poneo sam lap-top i imam wi-fi internet, uračunato u cenu apartmana.

    Samo mesto je prelepo, imamo sve što jednoj porodici treba. Dve velike prodavnice, gde mogu čak i gotova jela da se kupe. Ski škola za decu je u samom centru i sasvim je ok, svi pričaju engleski.

    Dve banje, terme, doduše Romerbad nije ni malo jeftin, ali ponekad prija, 2 sata uživanja u toploj vodi košta 13,5e a tri sata 15,5e. Druga banja se zove St.Kathrein i cena je malo razumnija, 15,5e je za ceo dan. Cene spomenute ovde su za odrasle.

    Skijanje je možda za nijansu samo za skijaše sa nekim iskustvom pa do onih sa sjajnim umećem. Plavih staza gotovo i da nema, tehnički ih ima, ali da dodješ do njih treba da preveslaš bar neku crvenu. Ovo važi za skijalište u Bad Kleinkirchheim-u, dok kod Ostwald-a je bolja situacija i ima staza za početnike, markirane plavo, čak je jedna dugačka 9km. Do Ostwalda (udaljen je od Bad Kleinkirchheim par kilometara) može da se dodje lokalnim autobusom, koji je u sezoni besplatan, kao i parking za kola!!!

    Cena u kafićima i kafanama su: malo pivo 2,5e, gulaš 4,5e - 5e, bečka 9e, kobasica sa prilogom 7-8e...itd

    Ski pass je 189e za 6 dana, za odraslu osobu. Dete plaća 96e.

    Mi smo tu tek dva dana, vreme nam je bilo sunčano, sneg je pao nedelju dana pre, idealno je za skijanje, šetnju...i sl.


    Moja topla preporuka za ovo mesto, ako nekog nešto zanima dok sam ovde nek postavi pitanje na ovom postu pa ako nadjem odgovor, napisaću.

  4. #74
    Junior Member
    Datum registracije
    11.02.2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    44
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    ^^ Ta plava u Sankt Oswaldu od 9km zapravo i nije staza nego uzani puteljak širine 3m koji vijuga kroz šumu... na nju otpada polovina ukupne kilometraže plavih staza... Ostatak kilometraže otpada na poveznice i poligone za učenje...

    Opcija B za početnike je donji deo staza koje se spuštaju sa kajzerburga (od međustanice gondole do podnožja)... staza 1T je lepa i široka, nije prestrma i ima samo par prelomnica pri dnu, a i njih je, ako je potrebno, moguće zaobići...

    Inače, sve ostalo navedeno stoji... Staze su dugačke (u proseku 3-4km), pretežno crvene (ali dosta raznolike), popeglane za sve pare, ledenih ploča na stazama nema, ali je veštački sneg nešto tvrđi, skoro sve staze (100km) se osnežavaju (pošto BKK često kuburi sa prirodnim snegom) Mesto je prijatno (iako je nakon 18h potpuno mrtvo), blizu je Srbije i lako se stiže, večernje banjanje u Roemerbadu ne treba zaobići (preporuka - uzeti kartu za saunu, vredi svaki euro... inače, petkom i subotom, banja radi do 22h, pa za istu cenu dobijate sat vremena gratis ako uzmete kartu za posle 18h)...

  5. #75
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    I "kao" nema više kamenja na vrhu Kaiserburgbahna?? Jer pre 14 dana, skoro mi frend uništio (mada kamnožerke) skije....

  6. #76
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Idemo u Bad sad za vikend.
    Ono sto me zanima je prolazak kroz Sloveniju tj kupovina vinjete (isto tako i za Austriju). Gde se kupuju? Na granici ili na nekoj od pumpi? Da li neko od carinika nudi dok pregledaju dokumenta ili nekako drugacije?
    Unapred zaFaljujem

  7. #77
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako se ne želiš zamjeriti carinicima, ne spominji im vinjetu. Slo vinjetu uzimaš na samoj granici na slovenskoj strani, a austrijsku pred ulaz u Karavanke.

  8. #78
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ja obično uzmimam slovenacku na prvoj pumpi u slo, austrijsku na poslednjoj pumpi u slo pre tunela (Hrušica)...

  9. #79
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Slovenacku ima kupiti i u Samobor-u na zadnjoj Ina pumpi u hr

  10. #80
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Najsigurnije je da kupiš SLO vinjetu na granici, sa desne strane odmah posle pasoške i carinske kontrole (da ne bude posle - NEMA),a vinjetu za A na bilo kojoj pumpi kroz SLO.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •