Strana 5 od 13 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 125

Tema: kolima u francusku?

  1. #41
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kada ideš kolima onda ne čekaš na tunel (barem nismo mi ) pošto ne ideš u "autobuskom" terminu , nego ideš kako tebi odgovara.

    Imaš kao što kažeš*put kroz tunel, i onaj koji ide preko prevoja, taj drugi put preko prevoja možeš da ideš ako imaš gusenice na točkovima, pošto je to "letnji" put, i zimi ne-mere

    Dakle, za FR ti ne "gine" tunel (za južne FR alpe ne znam), ili Frejus ako ideš tu gde si nameračio ili Monblan ako ideš severnije (Šamoni i sl.).

    Klučna reč za putovanje u taj tvoj deo je mesto Albertvil (kao i za espace killy i ostale koji se nalaze na tom putu), inače Google Maps sada po defaultu prikazuje dobar put http://g.co/maps/dnb9j.
    Izmenio/la wlad; 06.12.2011 u 16:55.

  2. #42
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Jah za zapadni i juzni dio FR Alpa (AdH, L2A, Risoul, a pogotovo Auron i sl.) se ne ide kroz tunele, ali za ostalo se mora...

  3. #43
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2011
    Godina
    44
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    E pa to totalno menja stvar. Hvala za info kapirao sam da postoji neka zackoljica ali gusenice nisam predvideo

    @wlad
    Ja bih krenuo rano ujutru iz BG-a tj. oko 7h pa kapiram da sam kod tunela oko 6 -7 uvece jel to nije "autobuski termin" i imas li neki predlog kada da se krene a planiram da odvezemo sve u cugu. Nas dvojica mislim da mozemo da izvedemo to.

    pozdrav.

  4. #44
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Autobusi kreću dan ranije i putuju po 20h pa računaj da su kod Frejusa oko podne/popodne (pretpostavka, nisam išao busom). Vama treba jedno pola dana da dođete do Frejusa pa ne bi trebalo da se poklopite sa njima, da idem iz cuga (a nisam išao) krenuo bi još po mraku oko 3-4h ujutru. Išao sam sa noćenjem što je lagan put i onda može da se skija prvi dan bez problema (spavali smo u odlasku u Milanu a u povratku u Veroni)..

    Nevezano za put (ali možda nekome korisno ): kada sam bukiraš apartman (ne ideš preko agencije koje bukiraju smeštaj za ceo bus) i stigneš rano (pre ostalih) iako im je check-in popodne daće ti sobu ako imaju slobodnu i u 10h ujutru - a imaju je 99% pošto uzimaš jedan apartman i dolaziš pre agencija taj dan - ovo naravno ako putuješ kao mi 2 dana (sa noćenjem). Tako smo mi došli ranije, dobili apartman, presvukli se i skijali taj dan (pola dana) iako to nismo ni planirali - pošto smo išli na 2x7 dana (prve nedelje Espace Killy, druge 3 doline) kada smo prešli u 3D isto smo došli rano, dobili apartman i skijali i tu drugu subotu... Tako da to putovanje od 2 dana može i da se isplati (spavanje u Milanu npr.) dobije se pola dana skijanja više Povratak smo isto išli 2 dana zato što smo bili umorni od skijanja a isto smo obišli Veronu usput . Izbor mesta za spavanje je naravno procena i može i valja da se menja da se prošeta uveče malo po gradu..
    Izmenio/la wlad; 07.12.2011 u 12:26.

  5. #45
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Do Francuske preko Rijeke

    Vratih se sa skijanja pa evo informacija iz prve ruke o putu do Francuske preko Rijeke.

    Prvo, evo kako izgledaju putarine (računato u oba smera):
    Beograd-Šid: 6.6
    Šid-Zagreb: 29.5
    Zagreb-Rijeka: 16
    Rijeka-Rupa: 1.9
    Italija: 102
    Francuska: 6.4
    Ukupno: 162.4
    *Pri tome, kroz Sloveniju se ne plaća nikakva putarina. Kroz Italiju sam išao sledećim itinererom: Trst-Padova-Brescia-Piaćenca-Đenova-Nica. U Francuskoj se putarina plaća na dva mesta, jedna obuhvata deo od Italije do Nice, a druga deo oko Nice.

    Što se tiče samog puta, autoput do Rijeke je fantastičan, a ograničenje je 130km/h. U odlasku sam tuda prolazio oko 18h, a u povratku oko 20h, i oba puta je put bio maltene prazan.
    Parče puta od Rijeke, kroz Sloveniju do Italije je magistralni put sa po jednom trakom za svaki smer. Ograničenje je 70km/h, pri čemu se prolazi kroz nekoliko naselja gde je ograničenje 50km/h. Put je takođe bio vrlo neopterećen, a na tom potezu ima dosta odmorišta i konačišta. Iz priče sam saznao da taj pravac najviše koriste ljudi iz delova Bosne i Crne Gore, i da određeni broj njih tu prenoći na putu do Francuskih skijališta.
    Nadalje, od Trsta, je svima poznato. Na Italijanskim i Francuskim putevima je ograničenje uglavnom 110km/h pri čemu su putevi odlični, a na određenim mestima umeju da se naprave manje gužve, a nekada i zastoji.

    Preko Ljubljanje je put nekih 10km kraći, brži i nekih 15tak € skuplji ukoliko ne može da vas pokrije 7dnevna vinjeta. Put preko Rijeke je podjednako dobar i udoban osim tog dela magistralnog puta od 40tak km koji povezuje Rijeku i Trst. Definitivno duže traje zbog ograničenja od 70km/h na tom parčetu od Rijeke do Trsta.
    Bilo je zanimljivo probati i taj putni pravac, međutim mislim da je put preko Ljubljanje brži, sigurniji i udobniji a razlika u putarinama nije velika pa mislim da ću svaki sledeći put izabrati put preko Ljubljane.

  6. #46
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lepo si objasnio sve osim gde si ti putovao

    Mislim, nisi napisao destinaciju, s' obzirom da pominješ Nicu da se pretpostaviti da si išao u južne Francuske alpe..

    Nisam nikada išao tim putem kojim se izbegava Slovenačka vinjeta ali sam mogao pretpostaviti da se ne isplati truda, pogotovo ako se dugo vozi što je pravilo iz naših krajeva.

  7. #47
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Auron i Isola2000 su u pitanju. Nadovezao sam se na prethodne poruke ne razmišljajući da nije obavezno pročitati sve što prethodi poslednjoj

  8. #48
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lep izveštaj o putu, a sada čekamo i u temi Isola & Auron jedan izveštaj o skijaškom iskustvu

  9. #49
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Lep izveštaj o putu, a sada čekamo i u temi Isola & Auron jedan izveštaj o skijaškom iskustvu
    Naravski, samo evo još uvek prebiram slike i filmiće. A biće i nešto u temi o gedžetima jer sam probao neku novu akcionu kamericu

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    bez obzira na off-topic pomozite coveku!moje subjektivno misljenje , posto mi je jedino SOLDEN ostao kao neostvaren(od onih centara koji mene interesuju, i ne bih se ogranicio samo na Tirol)Francuska je za mene(L2A,3D,Tignes)nesto sto je superiorno u odnosu na sve do sada vidjeno. a sad meni je potrebna informacija, na kom sajtu mogu pronaci trenutno stanje na putevima u IT,FR.pokusao sam sve meni poznate!?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •