Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 125

Tema: kolima u francusku?

  1. #111
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Sve odlicne ideje koje bih svakako realizovao da idem sa nekim od vas ili sa mojom ludom ski ekipom. Posto sam porodicno ovaj put (sa dvoje klinaca) odlucio sam da nocimo u Veroni pa da ujutro lagano nastavimo ka planini i da gore dodjem, sto se kaze, jos za dana. Znaci ovaj put nista od tog dana vise za skijanje.

  2. #112
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    U Italiji nemoj nista kupovati, pa cak i gorivo. Zadnja petrol pumpa u Slo, tu tankaj. Razlika je oko 40centi pa onda opet u Fra. Nocenje u Veroni ok opcija, lep mali gradic, svasta za videti. I ja koji sam bez dece isao sam to praktikovao. Kad udjes u Fra imas usput desetina super marketa uz cestu cim sidjes s Auto puta. Ovi predlozi da ides u Sestriere, to zaboravi, on ti cak nije ni usput i to je ne izvodivo.
    Nemoj se toliko stresati oko Frejusa. Ja sam isao oko 7.1. pa nije bilo zive duse tj nije bilo nikakve guzve. FRA gotive februar za skijanje tako da mislim da ces ok proci. Jedino ako su neki radovi u toku da ces cekati ali koliko znam trenutno nije nista.

    Kad sidjes s auto-puta u saint martinu pa do skijalista imas marketa, stani u onaj koji ti se cini najbolji. Prolutaj po saint martinu, i tu imas marketa. Ove price o kupovini u arbertvilu ne piju vodo posto ti on nije uz put vec daleko, daleko.

    Ako spavas u Torinu ili Milanu onda da, postoji opcija da skijas i prvi dan popodne ali ne znam koliko ti je to zbog dece izvodivo. Mislim da je nocenje u Veroni bolja opcija.

    Sretan put i uzivaj.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #113
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    U Italiji nemoj nista kupovati, pa cak i gorivo. Zadnja petrol pumpa u Slo, tu tankaj. Razlika je oko 40centi pa onda opet u Fra. Nocenje u Veroni ok opcija, lep mali gradic, svasta za videti. I ja koji sam bez dece isao sam to praktikovao. Kad udjes u Fra imas usput desetina super marketa uz cestu cim sidjes s Auto puta. Ovi predlozi da ides u Sestriere, to zaboravi, on ti cak nije ni usput i to je ne izvodivo.
    Nemoj se toliko stresati oko Frejusa. Ja sam isao oko 7.1. pa nije bilo zive duse tj nije bilo nikakve guzve. FRA gotive februar za skijanje tako da mislim da ces ok proci. Jedino ako su neki radovi u toku da ces cekati ali koliko znam trenutno nije nista.

    Kad sidjes s auto-puta u saint martinu pa do skijalista imas marketa, stani u onaj koji ti se cini najbolji. Prolutaj po saint martinu, i tu imas marketa. Ove price o kupovini u arbertvilu ne piju vodo posto ti on nije uz put vec daleko, daleko.

    Ako spavas u Torinu ili Milanu onda da, postoji opcija da skijas i prvi dan popodne ali ne znam koliko ti je to zbog dece izvodivo. Mislim da je nocenje u Veroni bolja opcija.

    Sretan put i uzivaj.
    Hvala na infu i lijepim zeljama. Znam za gorivo i ako nekome treba evo cijena goriva u vecini zemalja Evrope. Kazu da se dnevno azuriraju, a po nama vidim da to i rade. http://www.fuel-prices-europe.info/index.php?sort=4
    Poslusat cu te onda za supermarkete i obaviti kupovinu u saint martinu.
    Verona me privukla sto je manji gradic a najvise sto je odprilike to 2/3 puta do planine i to mi se cini optimalnim.
    O Frejusu ne razmisljam toliko ali reko' da pokupim par informacija i oko toga, od ljudi koji su prolazili kroz tunel.
    Pozz.

  4. #114
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Forumasi, evo sajta sa cenama goriva na pumpama u FR.http://prix-carburants.gouv.fr nije link, ali kopirajte samo u pretrazivac, a evo i linka sa stanjem puteva na prevojima u Savoie oblasti http://www.savoie-route.fr/.

  5. #115
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Isli smo kolima u Tinj (i) ove godine.
    Odlazak: posli u petak, spavali u Torinu (1150km od Bg), i u subotu izvezli jos 300km do planine.
    Povratak: krenuli u subotu, spavali kod Sezane (830km od Tinja) i u subotu prevezli jos 600km do Bg.
    Putarine do Tinja i nazad su bile oko 270eur, a od toga je 55 eur za povratnu karta za prolaz kroz tunel Frejus i vazi subota-na-subotu. Najskuplja putarina je kroz Italiju, oko 120 eur.
    Gorivo smo sipali u Slo i Fr. Izbegavali smo Italiju, osim dosipanja za 20eur koliko nam je trebalo u povratku. Cene su razlicite, pa je najskuplje na autoputu. Takodje, postoji razlika od oko 20-30 centi ako je self-service ili vam sipa radnik na pumpi..licno iskustvo sa pumpe na autoputu.
    Spavanje usput smo placali 20 eur-po-osobi kod Torina i 30 eur kod Sezane.

  6. #116
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    jel moze jos samo naziv smaestaja?i kakav je?havla

  7. #117
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Hotel Galant na obilaznici oko Torina, i hotel Malovec u mestu Divača (13km od Sežane).
    Sobe prostrane, sa doručkom..skroz korektno za prenoćište.
    Oba su na booking-u.

  8. #118
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2017
    Godina
    46
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    Isli smo kolima u Tinj (i) ove godine.
    Odlazak: posli u petak, spavali u Torinu (1150km od Bg), i u subotu izvezli jos 300km do planine.
    Povratak: krenuli u subotu, spavali kod Sezane (830km od Tinja) i u subotu prevezli jos 600km do Bg.
    Putarine do Tinja i nazad su bile oko 270eur, a od toga je 55 eur za povratnu karta za prolaz kroz tunel Frejus i vazi subota-na-subotu. Najskuplja putarina je kroz Italiju, oko 120 eur.
    Gorivo smo sipali u Slo i Fr. Izbegavali smo Italiju, osim dosipanja za 20eur koliko nam je trebalo u povratku. Cene su razlicite, pa je najskuplje na autoputu. Takodje, postoji razlika od oko 20-30 centi ako je self-service ili vam sipa radnik na pumpi..licno iskustvo sa pumpe na autoputu.
    Spavanje usput smo placali 20 eur-po-osobi kod Torina i 30 eur kod Sezane.
    Zahvaljujem na informacijama!
    Mi krecemo 10.03, ali planiramo sve iz cuga da vozimo na smenu za volanom bez spavanja u Italiji. Po mojoj proceni sa 130-140(150? tu I tamo)km/h po GPS-u ocekujem da cemo stici za 16h, sa nekoliko kracih pauza. Sto znaci da cemo krenuti iz BG-a oko 22-23h.
    Projektovani trosak tamo I nazad BG-Tinj-BG je oko 450e sa putarinama I gorivom. Vidim da se otprilike uklapa u racunicu koju si naveo. Bez pakringa u Tinju.
    Imas li neki info oko parkinga? Da li je 75e? Da li nekako negde moze da se prevesla da ima free parking, nebitno ako je nesto udaljenije od smestaja...
    Ako imas jos neki koristan info, pls sheruj!
    Thnx
    Pozdrav

  9. #119
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DENiRO Pogledati poruku
    Zahvaljujem na informacijama!
    Mi krecemo 10.03, ali planiramo sve iz cuga da vozimo na smenu za volanom bez spavanja u Italiji. Po mojoj proceni sa 130-140(150? tu I tamo)km/h po GPS-u ocekujem da cemo stici za 16h, sa nekoliko kracih pauza. Sto znaci da cemo krenuti iz BG-a oko 22-23h.
    Projektovani trosak tamo I nazad BG-Tinj-BG je oko 450e sa putarinama I gorivom. Vidim da se otprilike uklapa u racunicu koju si naveo. Bez pakringa u Tinju.
    Imas li neki info oko parkinga? Da li je 75e? Da li nekako negde moze da se prevesla da ima free parking, nebitno ako je nesto udaljenije od smestaja...
    Ako imas jos neki koristan info, pls sheruj!
    Thnx
    Pozdrav
    Ovako iz iskustva, ako ides vecim delom autoputa 140-160 kmh, sa minimalnim zadržavanjem na granici i naplatnim rampama (što će verovatno biti istina jer na Bajakovo stižeš oko ponoći i na Breganu oko pola 3 - 3 ujutru), prosečna brzina ispadne oko 110 kmh. Do tunela imas oko 1250 km i do te tačke mozes da racunas voznju 150 kmh. Tunel normalno sporije, ne secam se ogranicenja, pretpostavljam 60-80 kmh. Posle tunela tesko da ces postizati preko 130, a kad kreneš uzbrdo (poslednjih 30-50 km) tesko i 90kmh.
    Prema tome, ako do Frejusa stignes za 11,5 - 12 sati voznje, posle tunela imas sigurno 2 sata voznje; što je ukupno 14 sati. Računaj neke mini odmore i neku polu guzvu ispred tunela, dolazimo do 16 sati puta. Jeste li razmislili oko kupovine u Abervilu ?
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #120
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Treba imati u vidu da prolazak kroz Milano i Torinu u vrijeme odlaska i vraćanja sa posla predstavlja stajanje i micanje u pet kolona sa prosječnom brzinom 300 m/h.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •