Citirati Originalno postavljeno od DENiRO Pogledati poruku
...Imas li neki info oko parkinga? Da li je 75e? Da li nekako negde moze da se prevesla da ima free parking, nebitno ako je nesto udaljenije od smestaja...Ako imas jos neki koristan info, pls sheruj! Thnx.Pozdrav
Parking u Tinju je 82eur. Plaćanje može on-line ili kupovina karte na licu mesta. Moguće je ući u bilo koji pokriveni parking na 2h za džabe.
Međutim, u Tinj-1800 (LesBoisses) ima otvoreni parking koji je free. Istovarite stvari u app, spustite kola u Tinj-1800 i vratite se ski-busom u Lac/Claret. Ski-bus saobraća od oko 7h do oko 22h. Ako niste bili ranije, pri dolasku (odmah kada se pređe brana) nalazi se Tinj-1800, a odatle do LeLac-a ima 4-5km. O ovome je već neko pisao na forumu, a meni je to isto ispričao francuz koga sam upoznao gore i koji živi u Tinj-LeLac.

Ja uvek na procenjeno vreme puta dodam 10% i uglavnom bude tako. Do Torina sam planirao 12-13h a stigli smo za 14h, zbog 45min na Slo granici i zastoja kod Padove zbog nekog udesa. Ili kao sto Stevo kaže, upadneš u gužvu kod Milana u radno vreme...takve stvari nikada ne možeš da isplaniraš.
Takođe, planirano vreme penjanja na planinu može da utiče na prolazno vreme. Meni je ovo peti put da idem autom u Savojske alpe i nikada nisam izlazio gore pre 14h..svaki put je penjanje na planinu bilo skroz korektno i bez zastoja, pa i ovaj put 28.januara.
Ono što sam video pri polasku nazad (04.februar oko 9-10h prepodne, sneg pada na planini a kiša u dolini) mi je bila novost. Deo auto puta ispred Moutiers-a, pre skretanja za 3doline, je periodično zatvaran i otvaran (semafori iznad autoputa pokazuju crveno) kako bi propuštali određenu količinu kola i sprečavali veće zastoje na isključenjima ka skijalištima i daljem penjanju. Inače, tada sam video mnogo auta (Fr, GB, NL) koji voze sa letnjim gumama, naprave zastoj na običnoj bljuzgavici i onda staju i stavljaju lance. Zbog takvih, mi smo se spuštali od Tinja do Bourg-Saint-Maurice (30km) skoro 1,5h, a uzbrdosam video da je još i gore.
Putarine i gorivo, nas su izašle okruglo 500eur..i ovde dodajem 10%, tako da ti je dobra računica .