Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 125

Tema: kolima u francusku?

  1. #71
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Samo stavi fastest umesto viamichelin recommened. Po mom proracunu 480 evra ispadne sa potrošnjom od 6l i da je prosečna cena goriva 1,45 eur/l

  2. #72
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    ViaMichelin ne daje uvek baš precizne podatke, ali zato uvek možete da izračunate pešaka:
    Samo što ja ne znam koje putarine prolazim od BG-a do FR

  3. #73
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Ja računam da je već zima Hvala za info.
    I zimi će ti računati preko letnjih puteva (pošto i tada on "ne zna" kada ćeš ti putovati)

    To i generalno treba paziti, i za sajtove / kalkulacije a i za GPS, bez obzira što su to sjajna pomagala mora se unapred znati orjentaciono put. Za VT je to:

    BG - ZG - LJ - Milano - Torino - Tunel Frejus - Albertvil - VT

    Znači ključan deo je da se prođe kroz ovo boldovano, inače se ide na sankanje

    @chaghaboo: pogreši ali ništa značajno ako se pravilno odabere ruta, ovde je bila velika razlike ne zbog Via Michelina nego zato što ruta uopšte nije išla na Torino i Frejus nego preko brda i dolina što ne može zimi...

  4. #74
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Samo stavi fastest umesto viamichelin recommened. Po mom proracunu 480 evra ispadne sa potrošnjom od 6l i da je prosečna cena goriva 1,45 eur/l
    Da, sa fastest odabere dobru rutu (preko Frejusa), gledam sada ima da se odabere i departure date ali i kada se stavi zimski datum (po recommended ruti) te tera letnjim putevima što ne valja - očigledno nema tu kategorizaciju puteva u bazi (letnji / zimski put).

    BTW Via Michelin sada po defaultu računa 1.6EUR/L goriva, za 1.45 ispadne tih 240EUR/smeru.

  5. #75
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Upravo to, ja sam računao 1,45 jer je to prosečna cena. U Francuskoj, Sloveniji, Hrvatskoj i kod nas je slična cena, samo je u Italiji skuplje.

  6. #76
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    I zimi će ti računati preko letnjih puteva (pošto i tada on "ne zna" kada ćeš ti putovati)

    To i generalno treba paziti, i za sajtove / kalkulacije a i za GPS, bez obzira što su to sjajna pomagala mora se unapred znati orjentaciono put. Za VT je to:

    BG - ZG - LJ - Milano - Torino - Tunel Frejus - Albertvil - VT

    Znači ključan deo je da se prođe kroz ovo boldovano, inače se ide na sankanje

    @chaghaboo: pogreši ali ništa značajno ako se pravilno odabere ruta, ovde je bila velika razlike ne zbog Via Michelina nego zato što ruta uopšte nije išla na Torino i Frejus nego preko brda i dolina što ne može zimi...
    Ovo smo mi iskusili prosle godine

  7. #77
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    I kakva su iskustva? Jeste prošli ili ste se vraćali?

  8. #78
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    I ja sam zakucao na tom zimskom bespucu pre par godina, cini mi se u Courmayer-u ili La Thule-u. Nema nikakvog znaka dok ne naidjes na mesto gde je put zatvoren za dalje. Ljudi kazu da je zimi uvek zatvoren. Morali smo ici na Mont Blanc tunel, koji se takodje placa, gde smo cekali oko 2 sata da prodjemo jer je bila srasna guzva. Ono sto je dobro u prici je sto smo videli dolinu Aosta, koja je prelepa i koja ce sigurno biti destinacija za neko od buducih zimovanja.

  9. #79
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Isto kao i Snowman. I onda ajde trazi put okolo. Negde usput smo nabasali na neko slijaliste (ja se sad ne secam kako se zove niti gde je tacno bilo) i tu stali da odskijamo jer je vec bilo oko podneva. Nije bilo poente da zurimo jer bi stigli u apartmane oko 14-15h i ne bi ni malo iskoristili taj dan za skijanje. Odskijali do 16h i onda krenuli dalje Inace smo krenuli jedan dan ranije i rezervisali prenociste u Arvieru. Krenuli sutra dan ujutru oko 8 misleci da cemo biti tamo do 9:30 i da cemo iskoristi ceo dan, kad ono medjutim
    E, da, mi smo isli u Tignes ali to je oma preko brda od Tri doline
    Izmenio/la zex; 30.10.2012 u 14:13.

  10. #80
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    132 evra za 14 dana, znam ja Zato i pitam Imam frku posto da bi isli busom treba nas najmanje 30, a nas ce biti 15ak i onda ne znam koja nam je najpovoljnija varijanta jer nikako ispod 160 po coveku ne mogu da izadjem Da iznajmimo kombi za 9 ljudi, ili kolima, nikako ne mogu da spustim ispod... :S Ako ne bi placali parking mozda bih mogao...
    :(

    Pretpostavljam da se uplatio preko jungle tribe-a ili neke druge ne skijaske agencije?
    I ja sam se tako ispalio pre 2 godine, javili nam 2 nedelje pred put da nam je zimovanje otkazano. a termin bio 5 januar, posle nista nismo mogli da nadjemo... od tada samo proverene agencije, tj ski bus! nije reklama, samo realnost, barem imam zagarantovan polazak kad vec ne moze sneg da se garantuje! dobro u VT moze!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •