Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 58

Tema: Skijaši na žičari šest sati čekali pomoć 04.01.2008

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    istina da se to, eto, dešava, ali treba netko i da odgovara, kao i da obešteti ljude.

    a to što je poginuo čovjek u švicarskoj me ne tješi, ni malo.
    to kao kad si kao klinac došao kući iz škole, dobiješ trojku iz nečega, pa kažeš mami: pa ima ih i koji su dobili jedinicu.
    halo ljudi, nekada treba i odrasti i preuzimati odgovornost za svoje postupke i propuste.
    sigurnost na žičarama direktno utječe na ljudske živote i tu NEMA KOMPROMISA!

  2. #12
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    a kakvo se vrijeme ocekuje 19.01...slazite ali samo recite da ce biti snijega...!!! ))))))))))

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milan NS Pogledati poruku

    Jedinu trudnicu koju sam video je moj drugar koji ima 130 kg... "žive vage" :-)

    Pa to nam reci, da odma znamo zasto je pukao tocak!

  4. #14
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    piše NEKOLIKO trudnica!
    ne piše da su svih 150 skijaša bile trudnice.
    a trudnice smiju i na skijanje - naravno, ne s trbuhom do zuba, ali prvih par mjeseci smiju.
    zašto i ne bi, ako je normlna trudnoća i sve je u redu?
    mislim da skijanje nije najzdravija fizicka aktivnost za trudnicu
    moze me bilo ko nazvati sovinistom ili budalom ili sta ja znam
    ali skijanje je sport gdje se povredjuju ozbiljni skijasi svakoga dana
    a da ne govorimo o posljedicama pada jeden trudnice
    ili u slucaju sudara sa drugim skijasem ili borderom
    ja sam za jedan da bio udaren tri puta i nisam se dobro proveo \
    mada mislim da bi trudnica prosla mnogo gore

  5. #15
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    slazem se sa flexonom...dje trudnice da skijaju...to po meni nije normalno...ali to je moje misljenje...

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    ja osobno nikad ne bih skijala trudna, pa taman da je tek mjesec dana, jer je skijanje i u prvom stanju potencijalno opasno, a kamo li u drugom.
    no, to sam ja, a ja i sada skijam s kacigom, kontroliranom brzinom (trudim se) i uglavnom školski odn. ne volim baš rizik kad je moj život u pitanju.
    a svaki pad u drugom stanju po meni IPAK nosi rizik i od pobačaja i mogućih komplikacija.

    ali, znam da doktori kažu da trudnice smiju skijati, ako je sve normalno, bla bla. ovima što su skijale je doktor rekao: slobodno odite, a one bezbrižno odlepršale na snijeg - i to je u redu, za njih.

    e sad, svatko zna za sebe koliki rizik želi preuzeti...

    uglavnom, ne mislim da je to nešto čudno - mislim, MENI je čudno, jer ja to ne bih napravila, ali mislim da tako ne razmišlja i većina trudnica (ni doktora) i zato se ne čudim.
    Izmenio/la jazz; 07.01.2008 u 20:44.

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    "Različita su mišljenja i stavovi ginekologa glede sporta, kao i sportskih aktivnosti u trudnoći. Stav starije generacije ginekologa da sport općenito jača mišićno dno zdjelice i time otežava porod nije sasvim za odbaciti - pogotovo ako se radi o profesionalnom bavljenju sportovima kao što su jahanje ili jedrenje. Umjerene sportske aktivnosti, posebice tipa plivanja, laganog vježbanja i hodanja ne samo da su dozvoljene, nego se i veoma preporučuju tijekom trudnoće. Plivanje učvršćuje mišiće i povećava snagu. Vježbanjem i hodanjem se poboljšava cirkulacija i probava. Ostale vrste sportova također su u umjerenim granicama dozvoljene - pri tome prvenstveno mislite na vaše zadovoljstvo, a ne na rezultat! "

    evo, ovo je c/p savjet sa jednog trudničkog sajta, odnosi se na trudnice nakon 16. tjedna tj. 4. mjeseca (mislim, svaka čast onoj koja u 5. mjesecu uspije uopće pancerice zakopčat!)

  8. #18
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Sa sedenja na žici 6 sati odlutali sted o ginekoloških pregleda i ultazvuka :-)

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    zg
    Skije / Bord
    head
    Godina
    51
    Poruke
    74

    Podrazumevano

    točno milane - na kraju krajeva, to uopće nije bitno zašto su te žene skijale - mislim, to je njihova osobna stvar, ako hoće, nek skače bungee jumping... njihova trudnoća, njihov rizik.

    poanta je, da su one, u svojstvu skijaša i ljudskih bića, a ne trudnica , visile skupa sa svim ostalim skijašima 6 sati na nekakvih -10, -15, -20 (mislim, samo da visiš gore 6 sati je muka, pa taman da je plus 20, nebitno sad točno u stupanj kolika je temperatura, grozno je i - 10 i -20, nijasne takoreći).

  10. #20
    Senior Member Milan NS avatar
    Datum registracije
    18.10.2005
    Godina
    49
    Poruke
    170

    Podrazumevano

    Ma bitno je da su svi o.k. na kraju priče.
    Ne znam jesu li popravili Praču sada ? radi li ?
    Znam da nije radila u petak 04.jan. i subotu 05.jan ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •