Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Atomic SL:II.12 beta race

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano metron

    Kada smo kod Atomic-a, jedna stvar je zanimljiva, mada je vec bilo pomalo reci o tome.

    Ako pogledamo (cuvenu) seriju metron, i pogledamo m2 index za izracunavanje odgovarajuce skije (odnos mase, skijaskog umeca i nacina voznje), dolazimo do toga da cak cetiri modela (metron 5, metron 7 pps, metron 9 ppm i metron 10 pps) od sest ponudjenih odgovara indexu 1100 do 1360, sto znaci istovremeno odgovaraju i osrednjem skijasu teskom 65 kg koji voli kratke zaokrete, kao i ekspertu koji ima 80 kg i vozi u dugim zavojima. Ja na primer, sa svojim m2 indexom od 1270 bih po tome mogao da vozim bilo koji metron model, od ukupno sest. Ne znam da li da se divim sebi ili Atomicu.

    Ono sto me dodatno fascinira jeste da za one koji hoce bas-bas univerzalnu skiju Atomic ima potpuno zasebnu seriju nomad, prilagodjenu valjda malo dubljem snegu.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Plageton, nema nauke u tom M2 indeksu. Metron 5 i Metron 10 imaju sličan M2 index iz prostog razloga jer im je geometrija tj. površina slična.

    Sjećam se da je na Head Monster i.M72 pisalo (i još uvijek piše) nešto u stilu "F Index = 1270".

    Taj Atomic-ov M2 index je isto što i F Index kod Head-a, a to je površina klizne plohe u kvadratnim centimetrima. Načini mjerenja te površine variraju (računati uzdignutu površinu vrha i repa ili ne), ali to je to.

    Što je skijaš bolji, može se nositi sa većom površinom skije. Ako je skija šira, može zbog toga biti kraća i obrnuto. To upakuju u visoku tehnologiju marketinga, priljepe neko zvučno ime (M2, F Index) i od svega naprave nauku za široke mase.

    Head-ov F Index narod miješa sa nekakvim flex indeksom skije, tj. tvrdoćom skije. Atomic je bar dao smisleno ime: M2 (od oznake za metar kvadratni).

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zanimljivo da si spomenuo taj Hed monster 72. Uvek sam mislio da bi ta skija bila dobra za mene.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    A bi sigurno, i za sve nas . Skija je ocenjivana kao izrazito svestrana, i za početnike i za veoma napredne skijaše - retka skija koja ima tu karakteristiku. Stekane, interesuje me tvoja impresija, zašto si prešao na speedwave (za stazu)?

  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    A bi sigurno, i za sve nas . Skija je ocenjivana kao izrazito svestrana, i za početnike i za veoma napredne skijaše - retka skija koja ima tu karakteristiku. Stekane, interesuje me tvoja impresija, zašto si prešao na speedwave (za stazu)?
    Debelo smo u Off Topic, ali čitav život je Off Topic.

    Monster 72 je fenomenalna skija. O SpeedWave-u se toliko pričalo da sam morao isprobati. Ovaj SpeedWave 14 je od juče kod novog vlasnika. Vrhunska skija. I pri maksimalnim brzinama je mirna i 100% pod kontrolom. No speed limit! Prije desetak dana u Francuskoj je bio problem što je nisam oštrio, pa je nakon prelaska sa AMC-a djelovala malo neubjedljivo u držanju, mada je držala bez problema. Fischer je ipak čuven po pitanju rubnika. AMC 76 je do neke brzine genijalan, ali preko te brzine počinju problemi i gubi se sigurnost, te moram oduzimati gas.

    Zašto mijenjam skije? Imam jednu manu (imam ih više, ali ostale nisu bitne u ovoj priči), a to je da volim isprobavati nove modele. Poslednjih nekoliko sezona sam mijenjao bar po 3 para u sezoni. U prosjeku me jedne skije drže max. 10 dana skijanja. Imam dobrog prijatelja u Njemačkoj (iako se nismo upoznali) pa uglavnom preko njega dolazim do novih skija po povoljnoj cijeni. Kupim skije, vozim 10-tak dana i prodam ih po istoj cijeni (ima tragova u malim oglasima), te tako u krug.

    Isprobao sam mnogo vrhunskih rekreativnih skija, ali ubjedljivo najbolje skije koje sam vozio su Völkl Racetiger SL koje je Patak nosio u 3 Doline. Navodno takmičarska skija, ali je meni, a i svima koji su je u Francuskoj probali, sjela 110%. Savršenstvo! Kao da čita misli. Kad treba da je pitoma, pitoma je do bola. Kad pritisneš gas, ide ko Formula 1. Jeste skupa, ali vrijedi svakog eura.

    Od juče sam samo na Fischer AMC 76 sa Vist vezovima (čudna, ali dobra kombinacija). Za sada. Već su nove na vidiku.

  6. #26
    Ski Maniac Veliki brat avatar
    Datum registracije
    19.11.2006
    Lokacija
    BGD
    Skije / Bord
    Elan GSX race 2007/08 , Rossignol 9S Oversize
    Godina
    49
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    E..... totalno ste ga upropastili .
    APSOLUTNI POCETNICE ... prodaj skiju i lepo kupi neku skiju za pocetnike ..uzivaj ..

  7. #27
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Isprobao sam mnogo vrhunskih rekreativnih skija, ali ubjedljivo najbolje skije koje sam vozio su Völkl Racetiger SL koje je Patak nosio u 3 Doline. Navodno takmičarska skija, ali je meni, a i svima koji su je u Francuskoj probali, sjela 110%. Savršenstvo! Kao da čita misli. Kad treba da je pitoma, pitoma je do bola. Kad pritisneš gas, ide ko Formula 1. Jeste skupa, ali vrijedi svakog eura.
    Ako se radi o modelu 2007/08 (za prethodne ne znam)vrlo lako mozes da razlikujes sl racing od sl race stock jer im je geometrija razlicita.Prvi model je 119-66-102 na 165cm a drugi 116-64-99 na 165cm.Ja sam probao model P340 cini mi se da je to prosli model i skija je stvarno extra ali mi ipak fischer nekako prirastao za srce .Inace ta skija je vrlo popularna ovde medju takmicarima u Division I

  8. #28
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2007
    Godina
    45
    Poruke
    4

    Podrazumevano A sad stvarno

    Pronasao sam prave informacije, radi se o Atomic SL11.12 za sezonu 2002/03, inace slalomski muski takmicarski model, izuzetno tvrda skija, nije za pocetnike a pogotovo u duzini 171.

    Ono, jes' tvrda i teska, ali ne i nesavladiva, bar za sada se jos drzim.

    Smucarski pozdrav

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL, K2 outlow
    Poruke
    198

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Ako se radi o modelu 2007/08 (za prethodne ne znam)vrlo lako mozes da razlikujes sl racing od sl race stock jer im je geometrija razlicita.Prvi model je 119-66-102 na 165cm a drugi 116-64-99 na 165cm.Ja sam probao model P340 cini mi se da je to prosli model i skija je stvarno extra ali mi ipak fischer nekako prirastao za srce .Inace ta skija je vrlo popularna ovde medju takmicarima u Division I
    To je model sl racing 2007/08.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •