Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 39

Tema: AUDI FIS SKI WORLD CUP 2007/08 na čemu se vozi

  1. #11
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    ....da bi se dobila prava vrednost osvojenih bodova po godinama mora se uvrstiti i broj skija koje su to osvojile. Ovako malo mi to lici na nepotpunu analizu. Naravno nema Salomona, pa zar ga nije kupio Atomic. A da je Fisher napredovao, jeste i to sa rupom ili bez nje. Pa zar se Mario Mat u svojoj drugoj pobednickoj voznji nije odlucio za stari model bez rupe. Pa nek klapara po cenu da on bas bude prvi. Druge skije bejaxu isto Fisher ali sa rupom.

  2. #12
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Naravno nema Salomona, pa zar ga nije kupio Atomic.
    Ovo ja sada jako nagadjam tj laprdam, ali ja Salomon pomalo pratim u nekom drugom segmentu; freeskija. Tamo je Salko-Salomon cini se postao lider sa svojim kolekcijama (jok more singletip nego twintip). Nji'ove skije idu ko alva, imaju zesce vozace, pogotovo u freestyle-shemi i puno u to investiraju.

    I men'se cini (izvni stevo mesh'chini) tj ne bi me cudilo, da je Salomon malo popustijo gas u tom SveCkom Kupu i preso na neke alternativne sportove (u kojima, izgleda ima puno para da se zaradi).

    Naravno ova moja teorija ne pije puno vode, jerbo Salko je ipak 'francuski Atomic' i vjerovatno se trude da u svakom segmentu budu jaki.

    A da ih je kupijo (H)atomic to stvarno prvi put cujem a izvuci mi nekako ne logicno sad kad je Salomon citave serije twintip skija koje su bile punjene 'pjenom' zamjenio sa drvenim jezgrom.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    A da ih je kupijo (H)atomic to stvarno prvi put cujem a izvuci mi nekako ne logicno sad kad je Salomon citave serije twintip skija koje su bile punjene 'pjenom' zamjenio sa drvenim jezgrom.
    Salomon, Atomic, Suunto, Wilson i Precor su vlasništvo finske firme Amer Sports (http://www.amersports.com/). Salomon je zbog te pjene u jezgri i upao u teškoće koje su rezultovale prodajom firme prije otprilike dvije godine: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=696. Ta jezgra je davala fini "mekani" osjećaj za feeling, ali takve skije su brzo gubile svoje karakteristike, tj. dolazilo je do zamora materijala tj. pjene. Po preuzmanju od strane Amer Sports-a odmah došlo do uvođenja drvene jezgre.

    I Novak Đoković pobjeđuje zahvaljujući novim tehnologijama pod okriljem Amer Sports-a. Tako bar oni tvrde: http://www.amersports.com/media/next...lam_title.html

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=stekan;26688]
    Salomon, Atomic, Suunto, Wilson i Precor su vlasništvo finske firme Amer Sports (http://www.amersports.com/). Salomon je zbog te pjene u jezgri i upao u teškoće koje su rezultovale prodajom firme prije otprilike dvije godine: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=696. Ta jezgra je davala fini "mekani" osjećaj za feeling, ali takve skije su brzo gubile svoje karakteristike, tj. dolazilo je do zamora materijala tj. pjene. Po preuzmanju od strane Amer Sports-a odmah došlo do uvođenja drvene jezgre.
    A vidis ja bi jednog Suuntu ali u vidu za na ruku. A da je i Salko u tom konglomeratu piii, promace mi, al nije ni bitno, svi smo mi u nekom multinacijonalu samo jos ne znamo, tj pravimo se da neznamo.;
    A sto se tice pjene....pivo s pjenom da, skije ne.....(osim mog Foila naravno). E sad apropo dugorocnosti tog Foila, tako sam i skonto, ja sam im ove rede uzo dushu za 8 dana, ovo se skijanje racuna ko normalnih 21 dan, sto ce reci jos jednom 7 dana i prelazim na Lorda

    Novak Đoković pobjeđuje zahvaljujući novim tehnologijama pod okriljem Amer Sports-a. Tako bar oni tvrde:
    Jel taj momak vozi na Atomicu ili na Salomonu ???

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Evo sad procitah tu diKsusiju o od prije neku godinu (o kuporodajnim kombinacijama velikackih firmi);
    pa da se sad nadovezem licno bik naj volijo da Salomon skije imaju neki rossignol ili look, tj dynastar vez, jerbo ovo sto sad montiriaju nije nikakva pouzdana sprava. Ovo ne iz nekih apstraktnih razloga nego iz uzasnog prakticnog iskustva. I to vec godinu za godinom.
    A da su im stvari krenile nizbrdo zbog/radi pjene, nebik znao kasti, bi ce da si cito neke statistike; mislim da je tu gomila nekih faktora u pitanju, a naj vazniji da bi htjeli onu jeftinu radnu snagu u Rumuniji i okolini i jos dalje u Indokini.
    Ovi pjenusavi modeli kao Foil, Gun i sl. su se prodavali bolje nego sto je iko ikad mogao da ocekuje. Nisam bas cuo puno prigovora na dugotrajnost, ali istini za volju; danasanje generacije korisnika tih skija, mjenjaju iste ko ja donji ves, pa valjda ne stignu ni da provjere kolko jedan Foil u stvranosti moze da izdura. A jesam nailazijo na ovakve primjedbe na nekim americkim sajtovima.Mada vrlo, vrlo sporadicno. Bi ce da je Foil lobi previse jak.
    Izmenio/la Sapa; 29.01.2008 u 16:40.

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sapa brigadiru, pređi ti na:

    http://www.tramdock.com/tramdock/ROS...lpine-Ski.html

    Pazi šta čo'ek reče dole u komentaru "i was on the foils before this, and these are a 100 times improvement."

    Uz skiju dolazi Scratch 140 TI (4-14 din) Rossi vez - a ti koliko vidim voleš mLogo te vezove (jeR to Look?).

    Šta ćeš, provokacija is my middle name

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sapa brigadiru, pređi ti na:

    http://www.tramdock.com/tramdock/ROS...lpine-Ski.html

    Pazi šta čo'ek reče dole u komentaru "i was on the foils before this, and these are a 100 times improvement."

    Uz skiju dolazi Scratch 140 TI (4-14 din) Rossi vez - a ti koliko vidim voleš mLogo te vezove (jeR to Look?).

    Šta ćeš, provokacija is my middle name
    Pa nisam ja reko da je "Foil sve sto sija", fina skija, eto sad se uspostavilo i da je iz Finske (zbogradi tog Amersporta), allround/allmountain nista manje, ali i nista vise.
    A da bik ja volo imat tako nesto ko ovaj brigadni rossko volo bi, ali ne znam dal je to allround skija kad ima ovu geometriju: 128 / 98 / 121mm......mada pomjera mi se kadar na koji referishem ali opako. U toj masi tj shirini ima saso mange kandidata; onaj SV znas, i ti bi ga posedovo zar ne? Sad se i SV poceo vodit kao allround skija, dotle je doslo. Pa onda onaj Adict od fischer sve same + 90 skije brke da omastish. Ostajem pri tvrdnji da je Foil perfektna allmountain igracka. Jer odvano ne naidjoh na skiju koja moze izdrazti toliku brzinu na (tvrdoj) stazi. Minusi su da nije naj, naj na puderu i mada nisam skijao nista shire od toga, tacno mogu da zamislim sta znaci skijati na skiji koja ima 'extra float' to Foil nema (ali mnogo bolje od bilo cega drugog sto sam probao ukljucujuci i onaj PE). I minus je sto na ledu, ko da i nemas kantni, sve ostalo je maajka. Treba probati i uvjeriti se.


    Jes ti ovih dana bijo na neko skijanje????
    Izmenio/la Sapa; 29.01.2008 u 17:35.

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Šta je SV?

    Bio, kako ne, na tvojoj domaćoj Jahorini 6 dana.. Ali mnogo ledene staze bile, lepo sam se iskijao, ali više volEm kad ima snega pa da nisu beton staze. Može i da se betonira, ali nije to to .

    Sada čekam da padne neki veći dump, pa onda da "biram" između domaćih skijališta da se iskijam off-piste .

  9. #19
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=wlad;26706]
    Šta je SV?
    Ih. A lozis se na njiha; Seth.

    Bio, kako ne, na tvojoj domaćoj Jahorini 6 dana.. Ali mnogo ledene staze bile, lepo sam se iskijao, ali više volEm kad ima snega pa da nisu beton staze.
    Ih. Na Jahorini otkud tamo? ajd necemo ovdje vise ukakismo ovaj World Cup Topic. Ces vec jednom prijavis na nekoj propisnoj temi.

    Sada čekam da padne neki veći dump, pa onda da "biram" između domaćih skijališta da se iskijam off-piste
    IH. Sto ovo volim da cujem tj procitam, jos jedan kokainski ovisnik, lakse mi nekako da znam da nisam sam (flexone u nasim si mislima too). Ma svudi je dobro kad junacki napada preko noci, a ti ujutro prvi kod zice. Wlad drzim ti palceve.
    Eto ja to jos ne dozivih ove godine. :(
    Izmenio/la Sapa; 29.01.2008 u 18:05.

  10. #20
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Od čega je onda V (od SV) ako se radi o Seth-u?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •