Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 66

Tema: Valmeinier - Valloire

  1. #41
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru. Već sam uplatio Valmeinier i krećemo u petak. Nadam se da će sneg izdržati još neku nedelju.

  2. #42
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano Poslednja nedelja marta u Valmeineru

    U organizaciji Skifun-a smo bili smešteni u Lumieres de neige u dvoprostornom apartmanu, sasvim dovoljnom za četiri osobe. Apartman je solidno opremljen i ima spavaću sobu sa francuskim ležajem, dnevni prostor gde se nalaze dva odvojena kreveta (pakuju se jedan ispod drugog) spojen sa kuhinjom, kupatilo, wc, terasu... TV se doplaćuje (mislim oko 50e) a postoji mogućnost doplate za wirelessom od 20e za nedelju dana. Kaseta u skijašnici je mala i teško da mogu da stanu četiri para skija i pancerica. U blizini je samoposluga gde se može kupiti sve što je potrebno. Cene su veće nego što su bile pre dve godine u Val Cenisu i to ne samo u centru na 1800m nego i u Saint Michele de Mauriene koji se nalazi pored auto puta. Kilogram šunke je koštao od 12+e, sirevi od 10++e, vina od 5+++e Sve je to bilo 20-30% jevtinije. Cene pića na stazama su izgleda u svim centrima standardne i kreću se oko 3-3.5e za kuvano vino, toplu čokoladu i sokove.
    Skijalište se sastoji od tri brda. Gros Crey je iznad Valmeiniera i četiri brza četvoroseda ga pokrivaju. Ima dosta lepih i širokih plavih staza, dok su zelene relativno uzani kolski putevi. Ima i nekoliko odličnih crvenih staza koje su dovoljno široke i moguće je izvoziti spust od 1000m visinske razlike Susedno brdo, Crez du Quart, je izmedju Valmeiniera i Valloire. Sve staze su odlične za karving. Ima nekoliko tanjira i starijih liftova, ali se oni mogu izbeći. Najbolji utisak je ostavio ovaj deo skijališta. Treće brdo, Setaz, je iznad Valloire i nešto je lošiji sistem žičara. Iz Valloire skijaše izvlače dve gondole. Jedna ide na Setaz do oko 2000mnv i ima lepe povratne staze svih boja. Druga vodi na Crey du Quart i takodje ima povratne staze, ali nisu bile pokrivene snegom.
    Najveća zamerka je količina snega na celom skijalištu. Na njihovom sajtu je stajalo da na vrhovima ima oko 150cm snega a da na 1500mnv ima 30cm. Istina je bila sasvim drugačija. Na 1800mnv gotovo da uopšte nije bilo snega van staza. Naravno da ni na 1300mnv nije bilo bolje. Web kamere su bezobrazno postavljene da se ne vidi koliko zapravo ima snega, nego zumiraju delove staza. Ima dosta topova ispod 2000mnv ali zbog visokih temperatura nisu bili funkcionalni. Ipak je moglo da se skija na oko 2/3 skijališta, ali su sve crne staze bile zatvorene. O skijanju van staza nema potrebe da se govori. Na nekim stazama je kamenje izvirivalo iz snega, ali francuzi izgleda da se ne sekiraju za skije Noću je temperatura bila u minusu tako da su staze ujutru bile tvrde/zaledjene, a preko dana bi popustile. Na 1500mnv je temperatura išla i preko 10 C a sneg je bio u skladu sa temperaturom (kačamak). Par noći je padao sneg koji je imao jedino dekorativnu ulogu. U takvim uslovima je najbolji bio severni deo Crey du Quarta i staze su se dobro držale preko celog dana.
    Opšti utisak je da je Valmeinier dobro skijalište i da je odličan odnos plaćeno/dobijeno ali mislim da ga treba posetiti u januaru a u martu ipak mora da se traže centri sa vrhovima iznad 3000mnv.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ Max
    Odlicna reportaza. Bas sam nesto mislio o tom skijalistu i slozio bi se sa tobom da treba tamo ici u januaru, zbog visine skijalista. Mada treba reci da je ovo bila neuobicajno topala zima i sa malo padavina. 3 puta sam ove godine bio na Alpima i samo je pola dana padao sneg za sve to vreme, i sve u svemu uvek su temperature bile u + osim na glecerima. E sada da li je to zbog globalnog otopljavanja ili neceg drugog to ne znam ali ce valjda biti bolje sledece godine.

  4. #44
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Ova sezona je bila sa relativno malo padavina u francuskim Alpima i to je viša sila, ali nije viša sila da se objave tačni podaci o visini snega na skijalištu. Mislim da su namerno držali netačne informacije zbog garancije snega mnogih agencija a i da bi privukli još po nekoga da dodje. Ja sam desetak dana pre polaska uplatio aranžman, a da sam imao tačne informacije o visini snega sigurno bih se odlučio za nešto skuplju varijantu Les2Alpes a Valmeinier bih ostavio za neki januarski odlazak. Ipak sam zadovoljan skijanjem u Valmeinieru ali sigurno bi bilo mnogo bolje da je centar radio punim kapacitetom. Centar je za preporuku. Odličan je za uvežbavanje skijaša svih nivoa zbog širina i raznovrsnosti staza i svakako da ga treba držati kao destinaciju za posetu. Da napomenem da je Orelle na oko 25km i ski pass može da se doplati za Val Thorens ali je loša povezanost bus prevozom (išao je neki taxi kombi samo sredom i koštao je 25e po osobi).

  5. #45
    Junior Member
    Datum registracije
    20.12.2011
    Godina
    47
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ljudi,
    Uplatio sam preko Skifun-a Valmeinier od 14.01 do 21.01? Ide li neko u tom periodu?

    ps.Koliko vidim sneg veje....biće ga dovoljno!

  6. #46
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    ja idem od 30.12.2011 do 14.01.2012, pa cu slati info i okachiti poneku sliku
    koliko vidim snega ima i to doooosta!! od 155 do 221 cm, podatak sa onthesnow.com

    evo slika od pre desetak dana kad je josh bilo malo snega




  7. #47
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vampire Pogledati poruku
    ja idem od 30.12.2011 do 14.01.2012, pa cu slati info i okachiti poneku sliku
    koliko vidim snega ima i to doooosta!! od 155 do 221 cm, podatak sa onthesnow.com

    evo slika od pre desetak dana kad je josh bilo malo snega



    Kako je tamo bilo lepo skijanje pre neku godinu, ovo je pocetna zica kod apartmana, ako vec nisi bio tamo mnogo lepse je za skijanje na drugom i trecem brdu

  8. #48
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    nisam bio, sad prvi put. hvala na preporuci meni ovako gledajuci mapu najzanimljivije deluje srednje brdo

  9. #49
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vampire Pogledati poruku
    nisam bio, sad prvi put. hvala na preporuci meni ovako gledajuci mapu najzanimljivije deluje srednje brdo
    Tako je na srednjem brdu ima lep izbor staza i konfiguracija je mnogo bolja, mislim da u galeriji ima mojig slika iz meniera

  10. #50
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Godina
    47
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Malo je ova tema stara ali za mene je aktuelna jer bi trebalo da putujem u Velmeinier krajem januara. Da li je neko bio prošle sezone , interesuje me kakve su cene klope ...koliko je skuplje u odnosu na BGD. Tnx.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •