Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 66

Tema: Valmeinier - Valloire

  1. #31
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Sve u redu Bata Bane,ionako smo ispromasivali markete jer je bila nedelja te su zatvarali malo pre nego sto mi stignemo.Inace jedan je desno dole kad se prodje tunel a drugi je u San Mishelu,mesto odakle pocinje 12km uspona do Valmeiniera.Gore imas sherpu i spar,i kg junetine oko 20jura,smanjili smo tu vrstu mesa ali smo morali da probamo onu suvu kobaju smrdusu sto je valjda prave od ovce i sira,super je kao i razne sireve ,slaninu i naravno vina.

  2. #32
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Da da i mi smo kupovali hranu u tom mestu, 12 km pre uspona za Menier, ali je mnogo bolja kombinacija svu tu kupovinu obaviti u Torinu, to je neki ogroman trzni centar pored samog autoputa, zaboravio sam kako se zove, i on radi i nedeljom do kasnih sati a verujem da je i mnogo jeftiniji od Francuske.

  3. #33
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    ok,vredna info za sledeci put.thnks

  4. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Pozdrav svima, dugo sam na ovom forumu pod nikom Mr.Lord a sada novim ali nema veze. Predlažem kupovinu hrane u Italiji i to u Carrefour gde su odlične cene. Za putnike u Fr jedan se nalazi posle treće Agipove pumpe kada se uđe u Italiju na nekih 30 km od Venecije. Mesto se zove Portogruaro. Drugi usputni Carrefour se nalazi u Torinu i vidi se sa puta. Šta reći kada je kilogram vrhunskog parmezana u komadu ispod 12Eur. mi smo ove godine malo promenili pa smo kupovali u nekom mega marketu italijanskog porekla pod imenom čini mi se Benet - viđao sam ga na tom putu i isto su pristojne cene. Ono što sam prilično siguran dasu do sada centri radili i nedeljom međutim ove nedelje sem meka ništa nije radilo pa smo se u BGD vratili bez zaliha sira i sličnih lepota. E sada da li su nešto promenili ili smo mi zakačili neki praznik to ne znam

  5. #35
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    posta je junetina u carrefouru, i uopste meso....

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Meso je jedina stvar koja je skuplja nego kod nas a pod mesom mislim na ono u svežem obliku (odresci, šnicle i sl.). Čini mi se da u Benetu ove godine nije bilo preterano skupo i da je Kg junećih šniclaja (lepih na oko ali podosta žilavih termički obrađenih) bilo oko 9/10 Eur. Zato je sve ostalo podosta jeftinije nego u BGD - npr kg prmezana u komadu možeš naći za 12/13Eur, naravno gomila predivnih sireva, suvog mesa, soseva i sličnih ekskluziva italijansko/fr kuhinje je duplo i troduplo jeftinije nego ovde.

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Moze li neko ko je bio u ovom ski centru da napravi paralelu sa recimo les2alpes ili alpe d'huezom. Poredjenje sa tri doline ili space killyem bi bilo malo nerealno ali verujem da sa ova dva centra moze da se poredi. Pre svega me interesuje stanje ski liftova, da li su starijeg datuma(spori) ili ima i novijih? Hvala unapred

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od somiiii Pogledati poruku
    Moze li neko ko je bio u ovom ski centru da napravi paralelu sa recimo les2alpes ili alpe d'huezom. Poredjenje sa tri doline ili space killyem bi bilo malo nerealno ali verujem da sa ova dva centra moze da se poredi. Pre svega me interesuje stanje ski liftova, da li su starijeg datuma(spori) ili ima i novijih? Hvala unapred
    Pa evo ja ću ti na blic i to baš sa 3D i EK. Sem što je celokupno skijalište manje (ali vrlo uslovno rečeno) sve ostalo je manje više isto ko i svuda u FR i sigurno će ti biti dobro. Staza ima raznih i to za sve nivoe, raj za vožnju van staza (ali raj je opet i bilo koja destinacija u FR). Žice su koliko se sećam uglavnom brze i nove, ali ko i svuda pošto su to centri sa dugom tradicijom ima i poneka stara žica (isto je i u EK). Razlika je u nižim cenama ali smeštaj barem onaj koji nas zanima je opet isti ko i svud u FR. Meni je skoro pa i najbolje skijanje bilo upravo tu ali jedan od razloga je i to što sam tada kada sam bio sneg po pravilu padao noću a preko dana je sijalo sunece i tako iz dana u dan svakog dana svežih 20-30 cm.

  9. #39
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Koliko je skijalšte podesno za skijaše početničkog nivoa? Vidim da imaju dosta plavih staza, ali sam u Tignes-u video da većina njihovih plavih staza imaju delove koje bi kod nas bili crni. Sa druge strane Val Cenis je pre dve godine ostavio utisak da ima dosta staza za skromnije skijaše. Da li bi po vašem mišljenju skijašu koji je savladao paralelni zaokret skijanje u Valmeinieru bilo mučenje ili mesto gde može lepo da napreduje i da uživa u skijanju?

  10. #40
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    evo da odgovorim ako nije kasno...ima staza za svakog,najinteresantnije sto i sa samog vrha idu sve boje...pa biraj, zelena ide vijugavo i vise dodje kao neki put,crnu desno nisam ni probao jer je u hupserima ,izarovana ali crvena levo je zestoka ali ko pista.Poenta je da gde god odes imaces izbor boja ,cak do zelene...pa ne vazi dzabe za porodicno skijaliste

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •