Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: Valmeinier - Valloire

  1. #61
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Dragi svi prenosim odgovor clana Dachonija, kome s mnogo zahvsljujrm na detaljnom opisu na PP.
    Citirati Originalno postavljeno od dachonije






    Citirati Originalno postavljeno od Ivan27

    Pozdrav, video sam na forumu da ste bili u Valmeinieru, hteo sam zamoliti za neki savet ili preporuku iz iskustva oko mesta, skijanja, nabavke usput .... Hvala unapred, Ivan.


    Pozdrav Ivane,
    U Valmeinieru sam bio 2015 godine sa porodicom, zena, dvoje djece i ja. Kao sto cete i vi, i mi smo bili preko SkiFun-a i skroz smo bili zadovoljni sa njima. Instruktori su veoma dobri i posveceni su djeci.
    Nego da krenem od pocetka.
    Put je veoma dugacak i milim da je neophodno da se putuje iz dva dana. Mi smo odlucili da nocimo na 2/3 puta sto dodje u Veroni, ona je cca 800 km od Beograda. Na netu smo nasli jedan hotel koji je bio malo udaljen od centra Verone ali je bio super. Komotna soba za nas cetvoro i ujutro dorucak nas je kostalo oko 50E. Stigli smo i da obidjemo centar Verone i da malo prosetamo. Sam put do tamo je kompletno autoput i stvarno nema nikakvih problema niti nekih guzvi sem naravno granice, koja se mora malo cekati.
    Pored pomenutog hotela bio je neki supermarket, zaboravio sam ime, ali smo se mi odlucili da ujutro prije nastavka puta tu svratimo i kupimo potrebstine za planinu, te tako zavrsimo tu obavezu i ne mislimo vise o tome u nastavku puta. Naravno tu se potrosi 150-200 evrica kao od sale ali zato na planini nista nam nije trebalo osim hleba i malo povrca. Tako nakrcani krecemo dalje ka skijalistu. Sigurno ima uz put jos puno hipermarketa, tako da se vi mozete odluciti za neki drugi.
    Sad dolazimo do dvije stvari o kojima bih vas upozorio pa da pokusate da to nekako zaobidjete ili da se barem pripremite za to sto vas ceka. To su velike guzve kod Milana na naplatnoj rampi i guzva na prolaz kroz tunel Frejus.
    Posto se radi o suboti, guzve oko Milana su ogromne. Dzabe je sto imaju oko 30 naplatnih rampi jer tu morate da cekate vise od pola sata minimum. Kad se to prodje ide se ka Torinu poslije koga krece lagano penjanje uz planine, naravno isto autoputem. Zatim se dolazi do tunela Frejus. Kako je to vec pomenuta subota, smjene su i na skijalistima i guzve ispred Frejusa su bile ogromne. Cekali smo oko 2.5 sata. Mi smo stali u koloni oko 15:30 - 16:00h. Ovo vam sve govorim da se mozda odlucite da ili ranije ili kasnije se odlucite da dodjete ispred tunela, mada to nikad covjek ne moze da zna. Cim se prodje tunel mislim da se izlazi odma na prvom iskljucenju i krece da se penje na planinu. Put je dosta dobar i ne traje dugo.
    Smjestaj je bio sasvim zadovoljavajuci, pogotovo kad se uzme u obzir da se nalazite na Francuskom skijalistu nize kategorije. Dosta komotan apartman sa velikim wc-om. Od smjestaja do skijalista ima da se ide nekih 100-150 metara i to stvarno ne predstavlja problem.
    Skijaliste je dosta veliko i ima za svakog ponesto. Staze su dobro bile pripremljene i dobro su drzale. Sastoji se od 3 brda i za pocetnike je najbolje brdo Gros Crey, iznad Valmeinira, jer ima dosta plavih i dosta zelenih staza. Tu ce i pocinjati vase skijanje i tu cete ostavljati klince u skolicu.
    Najbolje i najraznovrsnije brdo za skijanje je srednje brdo Crey du Quart. Najvece mana je sto se dosta sporo stize do njega ali se isplati. Kad kazem sporo mislim na sporu zicu kojka spaja dva brda. Ali sve to nije nista strasno. Brdo ima dosta staza koje su super sredjene, siroke i svako ce naci nesto za sebe. Trece brdo, Setaz, smo posjetili samo jednom jer nije puno staza radilo tada, cini mi se da je bio problem sa snijegom.
    Mjesto je malo i nema nikakvih sadrzaja u njemu sem par kafica i kafanica-picerija. Mirno je i pravo za odmor. Imaju dvije prodavnice koje su dosta blizu smjestaju i tu se mogu naci sve potrebstine za planinu. Cijene su naravno za nase uslove ogromne ali to je tako u Francuskoj i jos na planini. Isto tako pice i hrana su skupi i u kaficima na stazama.
    U povratku smo isto putovali dva dana, nocili u Ljubljani, jer stvarno mislim da je to mnogo komotnije. Predpostavljam da znate ali put vam u oba pravca dodje cirka oko 500E.

    Sve u svemu skijaliste je sasvim ok i sigurno vas nece razocarati, tako da ga vrijedi posjetiti i odskijati.

    Nadam se da ce vam nesto od ovoga pomoci da isplanirate svoj put. Ako vas interesuje jos nesto slobodno priupitajte. Uzvracam odgovor na privatni mail jer je tako i postavljeno pitanje. Sto se mene tice mozete ovo staviti i na forum, da bude vidljivo, mozda jos nekom pomogne.
    Pozdrav!

  2. #62
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Hvala jos jednom.
    Nama je plan da noćimo na jezeru Garda jer su tada u Gardalandu "Magic winter", ujutru bi nakon dorucka isli do Milana, a onda ka skijalistu, tacno znam sta moze biti kod Milana, meni je tu osećaj kao da su svi kamioni Evrope krenuli u Milano ....
    Obzirom da je Vaš savet odlican, realno je da nas uhvati gužva na ulasku u tunel taki da ću sada revidirati plan puta ....
    Hvala i za savet oko skijanja na trećem brdu, to je iznad Valoire-a ?
    Video sam da u Saint-Michel-de-Maurienne imamo Lidl pa je i to dobra opcija za shopping, a nije daleko.

  3. #63
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Zaboravio sam da kazem da smo sa Ski fun-om prehodne dve godine bili u Austriji i da sto se njih tice boljih nema i instruktori su sjajni.

  4. #64
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan27 Pogledati poruku
    Hvala i za savet oko skijanja na trećem brdu, to je iznad Valoire-a ?
    Video sam da u Saint-Michel-de-Maurienne imamo Lidl pa je i to dobra opcija za shopping, a nije daleko.
    Tako je Ivane, to je brdo odmah iznad Valoire-a i ponavljam nisam ga puno skijao jer par staza koje sam skijao su bile dosta progledale tada pa sam ga izbjegavao.

    Lidl je super varijanta samo da je pored autoputa, odnosno da ne morate da gubite vrijeme udaljavajuci se od autoputa.

    Sto se tice SkiFuna i mi smo skroz zadovoljni njihovim uslugama. Ove godine smo bili u Italiji sa njima i isto je sve bilo super.

    Sve u svemu jedva cekamo da snijeg padne pa da stavimo skije na noge
    Pozdrav.

  5. #65
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Noćenje smo rezervisali u Milanu, polazak oko ponoći, dolazak u Veronu pauza na 1 sat i odlazak do Milana gde ćemo noćiti kako bi sutra krenuli ujutru dalje.
    Sutra ujutru polazak, shopping kod Torina pa da budemo ranije kod tunela, zbog eventualnih gužvi jer je subota i smena, a samim tim i dolazak u smeštaj ranije i odmaranje.

  6. #66
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Pozdrav.
    Da li postoji organizovan prevoz od Valmeineira do Orrela?
    Agencijski bus ne pravi izlet do tamo pa tražim alternativu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •