Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 134

Tema: Francuska

  1. #11
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Detaljnije o Francuskin ski centrima na www.skijanje.co.yu




    Ko ide u La Normu obavezno da poseti ski cente u neposrednoj blizini Aussoisi Valfréjus. Važi ski pas iz La Norme. Prevoz organizovan.

    Iskoristiti i priliku da se bar jedan dan skija pistama jedne od Tri doline. Postoji organizovan prevoz do 15km udaljenog Orelle-a, odakle se gondolom lako stže do Val Thorens-a. Plaćate samo doplatu za jednodnevno skijanje na postojeći ski pass iz La Norme.
    Izmenio/la admin; 29.11.2007 u 17:46.

  2. #12
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Cene ski pasa u Francuskim ski centrima na jednom mestu!

    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...ncuska2008.htm

    TRI DOLINE

  3. #13
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Cene ski pasa u Francuskim ski centrima na jednom mestu!

    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...ncuska2008.htm

    TRI DOLINE
    dolinaMERIBEL
    dolina BELLEVILLE
    deo doline LES MENUIRES
    .
    deo doline VAL THORENS i ORELLE
    LA NORMA
    VAL CENIS

    VALFREJUS
    CHAMONIX unlimited

    VAL D’ISERE Espace Killy


    Izmenio/la admin; 29.11.2007 u 17:45.

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Bravo admine care!!

    Poslje ovih tvojih linkova za Fr skicentre, me pomalo sramota da konstatujem da ja u zivotu nisam 'prosetao' po ovom tvom sajtu, pa ovdje ima obilje korisnih informacija.
    Sta ces; ja samo znam kliknut na forum i............onda pisem stvari o francuskim centrima, a ovdje vec ima gomila podataka, vecina mojih komentara, zapaznja i iskustva su vec spomenuti u topicima o ovim centrima. Pih al sam se naponavljo opste poznatih stvari, svaka meni cast
    Svecano obecavam da cu svaki put kad se neko javi da pita za Fr. ljude prosljedivat na ove tvoje linkove

    Imam jednu sugestiju; ovdje si uz izuzetak Valfrejusa, la norme i jos par drugih okacijo, linkove opste poznatih ski-centara, bila bi fora da okacis i linkove za manje poznata (a nista manje atraktivna) francuska skijalista; kao npr. Ste.Foy ili Puy Saint Vincent. O st.foy sam ostvajio i "citav jedan" thread. To je tamo npr kultno skijaliste. Skoro kao i la garve.
    Ili bi to vec spadalo u oblast besplatnog reklamiranja??? Ovo se ne zezam nego pitam ozbiljno.
    Izmenio/la Sapa; 29.11.2007 u 17:53.

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?

  6. #16
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?
    Kad god da odes neces pogresiti

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Ove godine planiram da idem prvi put u Francusku na skijanje. Vec sam poceo da gledam i analiziram ponude i ono sto bih zeleo da pitam se odnosi na vreme zimovanja. Dakle, Les Menuires ili Val Thorens su neka opcija (u svakom slucaju 3 doline) e sada, posto sam veoma nestrpljiv icicu verovatno od 12,13 decembra, pa me interesuje kakva je situacija tada tamo? Da li cu (puno) pogresiti ako idem tad a ne recimo polovinom januara?
    Bolje Les Menuires od Val Tho-a. (dal decembar ili januar, mislim da je svejedno. ako nema dovoljno snega, napraviće ga)
    2 razloga:
    - početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
    - početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2) potrebno je da ga ima dosta više nego u Les Menuires, jer je tamo gore podloga kamenje, a dole podloga trava.
    Ovo nije neko moje pametovanje, već samo prenosim iskustva lokalnih francuza.

    ------
    E sad, imam ja jedno pitanje:

    Jel video neko od vas da se ovde u Srbiji pojavila ponuda za Tignes, ali SA PREVOZOM- tokom marta. One prvomajske varijante mi nisu intereseantne.

  8. #18
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    Bolje Les Menuires od Val Tho-a. (dal decembar ili januar, mislim da je svejedno. ako nema dovoljno snega, napraviće ga)
    2 razloga:
    - početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
    - početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2) potrebno je da ga ima dosta više nego u Les Menuires, jer je tamo gore podloga kamenje, a dole podloga trava.
    Ovo nije neko moje pametovanje, već samo prenosim iskustva lokalnih francuza.

    ------
    E sad, imam ja jedno pitanje:

    Jel video neko od vas da se ovde u Srbiji pojavila ponuda za Tignes, ali SA PREVOZOM- tokom marta. One prvomajske varijante mi nisu intereseantne.
    Bice Tignes pocetkom marta

  9. #19
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Bice Tignes pocetkom marta
    baš si me obradovao. sve agencije drže Tignes za kraj aprila.
    išao sam i do Collegium-a da vidim dal će ponoviti Tignes od prošle godine, a oni mi rekoše da najverovatnije skijanje neće ni raditi ove sezone.
    Već sam pomislio da ću morati na 3D da idem.

    ništa bez BataBaneta

  10. #20
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    - početak zime: Val Tho mnogo viši = hladnije + pada senka ranije.
    - početak zime: manje snega u Val Tho-u, jer ga 1) odnese vetar 2)
    Ovo prvo mogu da potvrdim, sa ovim drugim nismo imali problema prosle godine u decembru

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •