Strana 11 od 14 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 134

Tema: Francuska

  1. #101
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Kako su dva drugara otkazala put za Tignes 28.3.2009, pojavila su se dva prazna mesta...pa ako je neko zainteresovan, neka se sto pre javi na 063/872 38 98

    Prevoz busom, smestaj u 4krevetnom studiu, skipass Espace Killy, taxe, posteljina i peskiri ukjuceno, cena 375 sarenih novcanica

  2. #102
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Detalji o tunelu Frezus:
    - Duzina 12.895 m
    - Bardonecia (ITA), 1.297 m nadmorske visine
    - Modan (FRA), 1.228 m nadmorske visine
    - Sirina profila 15 m
    - Visina 8 m
    - Brzina voznje ogranicena na 70 km/h
    - Gradnja je pocela 1974, a pusten je u saobra'aj 12.07.1980.

  3. #103
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Za Frejus:

    http://www.sitaf.it/home.aspx?ch=3.2

    Tipo di Veicolo: Veicoli a due assi o... (vozila sa dve osovine)
    Corsa semplice: € 33,20
    Andata e Ritorno (1): € 41,40

  4. #104
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    svakako da preporučim gledanje Tour de France-a danas i sutra.
    Prolazi se kroz Savoju, tj. možete pogedati kako izgledaju neka od skijališta u letnjim uslovima.
    danas, vraćanje u Fra iz Ita preko petit cole de saint bernard, cilj u bourg saint maurice. Prolazak pored La rosiere (u pozadini mont blanc), sainte foy je tu blizu, kao i tignes, a završetak je tik ispod Les arcs.
    sutra se završava u grand bornard, ali nisam siguran kuda etapa ide. eventualno megeve, la cluzas...

    palite se malo za nastupajuću zimu i prelazak na beli schengen

  5. #105
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Da, prosle godine su tokom prenosa zumirali liftove i ljude koji skijaju na vrhovima...

    A sto se schengen-a tice.....tradicinonalno idemo u Decembru na skijanje...nece nama neki stranac praviti raspored

  6. #106
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Evo da se obratim u ovoj temi "Francuska" jer prije par dana bijagoh u istoimenoj zemlji i jednom od njihovih skijaskih centara!
    S obzirom da je ovo bio moj prvi "izlazak" na Alpe i na neko Evropsko skijaliste,mnogo se toga promijenilo u mojoj glavi i od sada cu sigurno drugacije da razmisljam gdje skijati?!
    Naime radi se o ski centru Les2Alpes . . . Sam ski centar se nalazi na 1600 mnv,a mi smo skijali na gletscheru koji se prostire od 3200 do 3600 mnv,okvirno. Do pocetka gletschera vozi gondola sa medju stanicom na 2600 mnv. Skijanje pocinje ujutro u 7 h,a zavrsava se u 13 h. Iako su staze oznacene kao plave,nisu nimalo naivne. Mozda jesu malo blaze,ali kad uzmete u obzir da skijate na pisti koja je zaledjena mozete veoma brzo da skijate i agresivno . . . to pokazuje i cinjenica da je veliki broj takmicara trenirao na ovom gletscheru. Na gletscheru ima 5 sidra + 3 sidra u snow parku. A da,zaboravih i voz koji ide sa 3200 do 3420. Na izlazu iz voza vam je i direktno ulaz u ledenu pecinu koja je veoma interesantna (dinosaurs u prirodnoj velici). Staze su ujutro "beton" ali bukvalno beton,i da bi se skijalo kako treba potrebno je da su kantne ostre kao zilet (sljedeci put nosim sa sobom masinicu za ostrenje kantni). Oko 11 h staze vec popouste,ali to nije kacamak kao kod nas,vec nesto na cemu se moze sasvim pristojno skijati. Skijanje bi i mozda duze trajalo da sunce nije previse jako . . . ja sam to najbolje osjetio na svom nosu i usnama :(.
    Sve pohvale za ljude koji rade na zicama. Veoma su ljubazni i svako sidro ce vam pridrzati dok se ne namjestite,a ujutro kada dolazite na gondolu "bonjour" nece izostati,pa makar to ponovili 5000 puta. Ono sto me je iznenadilo je da na vecini zica rade zene,meni veoma cudno ali prijatno sam iznenadjen njihovom sposobnoscu i ljubaznoscu.
    Kada zavrsite sa skijanjem odmora nema. Tu je bazen,klizanje,tenis,fudbal,bob i jos mnogo,mnogo toga. Ni u jednom momentu vam ne moze biti dosadno. Zao mi je samo sto nisam probao MTB,jer mislim da je spustanje sa 3200 mnv adrenalin koji samo treba dozivjeti . . . sljedeci put krenitu malo debljeg dzepa pa ni to nece izostati.
    Sto se tice cijena u marketima,nista nije skuplje nego u Beogradu. Neke stvari su cak i jeftinij,osim cigareta (pakla 5 eura),ali srecom nekonzumiram ih.

    Steta sto sam gore proveo samo 4 dana,jer to nije dovoljno vremena za obici sve i uzivati u svemu onome sto ovaj ski centar pruza.

  7. #107
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Bravo maleni, report je za svaku pohvalu

    Citirati Originalno postavljeno od alpinista Pogledati poruku
    ... (sljedeci put nosim sa sobom masinicu za ostrenje kantni)....
    Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P

  8. #108
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Dje si bosanac, jel si se odmorio od puta? Postavi neku sliku odozgo posto mene mrzi, da vide ljudi malo kako je skijanje bilo. Pozdrav iz Kragujevaca

  9. #109
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Bravo maleni, report je za svaku pohvalu



    Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P

    Hvala cika Arsa . . . s sto se tice Fischera ni pod razno . Sljedeci put nosim "novog tigra" i masinicu za kantne,a ako bude finanskijskih sredstava i freestyle skije . . . snow park je mnogo dobar

  10. #110
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Bravo maleni, report je za svaku pohvalu



    Ipak ti sledeći put ponesi nekog Fischera :P
    Citirati Originalno postavljeno od legga Pogledati poruku
    Dje si bosanac, jel si se odmorio od puta? Postavi neku sliku odozgo posto mene mrzi, da vide ljudi malo kako je skijanje bilo. Pozdrav iz Kragujevaca

    Ej ba . . . evo radim i patim . iz onog raja u ovaj pakao . . . ali opet cemo uskoro. Htjeo sam da stavim slike al me nesto zeza upload pa cu pokusati ponovo.
    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •