Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Tignes - druga strana skijanja :)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    15.12.2011
    Godina
    39
    Poruke
    2

    Podrazumevano Tignes - druga strana skijanja :)

    Pozdrav svima, krecemo 6.1.2012 sa SKI BUS-om za Tignes. Ide nas preko 10 pa nas zanimaju jos neke stvari koje i nemaju toliko veze sa skijanjem a zeleli bi da znamo i da se pripremimo.

    Pre svega najvise nas interesuje drustveni i socijalni zivot onda kad se skijanje zavrsi i kad padne noc. Koji klubovi su dobri za izlaske, kakva je muzika, kolike su cene piva,vina i zestokog pica i sta je sve vredno obici i gde je dobar provod? Koliko toga ima i sta sve ima... Prosle godine smo bili u Val Thorensu (Tres Valles) i prilicno smo zadovoljni sa tog aspekta pa ako je neko bio i u V.T da li moze da nam uporedi nocni zivot i sama mesta izmedju sebe? Tignes je veci ili manji, urbaniji ili ne, vise je za porodice ili za omladinu...itd?

    Sledeca stvar nama vrlo bitna je razlika izmedju dve celine u okviru Tignes-a, izmedju Le LAC-a i Val Claret-a? Kolika je realna udaljenost izmedju njih, odnos u velicini i nameni, da li mogu peske u toku veceri da se obidju. Sta je vece i bolje, pre svega za izlaske i omladinu pa onda i urbano i estetski?

    Kakva je hrana i kakve su cene? Onda kad pozelimo da ne jedemo ono sto smo kupili za apartmane i sto smo poneli sta treba pojesti napolju i gde? Kakvi su restorani, koje obici i sta specijalno probati i gde? Kakve su cene u restoranima po porcijama a i na ulici, pizza parce, palacinke, hamburgeri itd.

    Sledeca tema jedina ima veze sa skijanjem donekle. U Tres Valles-u smo imali onu opciju da se prijavimo da jurimo checkpoint-e po planini i stazama i da to skupljamo za konacnu diplomu i znacku na kraju. Danas ta slika i diploma jako lepo izgleda na zidu kancelarije. Da li tako nesto postoji i na Espace Killy? Iz tog razloga doplatili smo dodatni ski-pass za sve staze i ceo Espace pa nas interesuje da li postoji nesto slicno i ovde?

    U Tres Vallesu smo imali obicaj da idemo na dnevne zurke od 3-5 u La Folie Douce . To smo obozavali i atmosfera je bila sjajna. Da li tako nesto postoji ovde, kako se zove i gde se nalazi? Neka dnevna desavanja, zurke na stazi i tako to?

    To je to otprilike, ko god ima iskustva od Tignesu, znacilo bi nam da bilo sta podeli sa nama jer idemo prvi put pa nebi voleli nesto da propustimo. Bilo sta sto je vredno za videti i uraditi kad se skijanje zavrsi. Kako ste provodili to vreme i gde ste sve bili??

    Hvala unapred

  2. #2
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Evo odgovoor za apres ski http://www.youtube.com/watch?v=TcdvGr0NVtg

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    1. Nocni izlasci - mator sam, pa nisam kompetentan
    2. Le lac i Val Claret su na oko 15min cipelajuci, i mogu se obici bez problema
    3. Cene tipicno francuske, bio si u VT... a i restorani. Ima picerija, ima TexMex, a ima i fr restorancica sa rakletom i fondu-om.
    4. Nema checkpointa i diploma
    5. Dnevne zurke i apres ski su najbolji u kafeu (jel to folie deuce?) u podnozju Mont Blanca i Tommeuses liftova. Ludilo totalno, bar kad je lepo vreme. Jedini je problem sto moras da hvatas zadnju voznju Tommeuses-a. Nema povratka kuci ako zakasnis

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Tinj je veći od Val Torana, mnogo veći, a naročito mnogo urbanizovaniji. Čak postoji autobuski saobraćaj, mada rastojanja nisu tolika da ne bi mogla i peške da se pređu.

    Što se tiče razdaljine do Val Klarea, busom je to nekoliko minuta, ali ako hoćeš peške, može, ali računaj da je to baš dobra šetnja. Nešto mislim da bi ipak bilo previše da se hoda u oba smera.

    Što se ludih žuraka tiče, računam da sam ti odgovorio time što sam rekao da je Tinj veći i urbanizovaniji. Uporedno, Val Klare i Lak po opštem mišljenju nemaju neke velike razlike, a ako ima, onda je ona svakako u korist Laka koji je ipak centar mesta pa shodno tome ima i nešto više sadržaja.

    Koliko znama Espas Kili ne daje "diplome" za obilazak skijališta kao 3D.

    Dnevne žurke u Tinju verovatno negde postoje, a ako ne onda u d'Izeru sigurno. Kad ne stigneš na zadnju žicu iz d'Izera autobuska karta natrag je 5E, što je skupo s obzirom na razdaljinu.

    Što se cena tiče, to je opisnao na mnogim temama. Na raznim mestima razne su cene. U radnjama je cena hrane slična kao kod nas, u lokalima mnogo skuplje, a koliko mnogo zavisi od lokala.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo par komentara: ako i nešto propustiš ne birni se, nema tamo nešto spektakularno pa da ćeš da se kaješ ako propustiš (osim skijanja).

    Ja sam bio smešten u Le Laku i noću nisam išao do Val Klareta tako da za taj deo ne mogu da pričam (noćni život naravno), u LL imaš mesta za provod, jedan pub na "kraju ulice" je imao i besplatno pivo ako se prijaviš za takmičenje u ispijanju piva . U toj istoj centralnoj ulici imaš i par restorana koji ne mogu da se pohvale sa kvalitetom/ukusom hrane, bio je jedan u "drugoj ulici" u zgradi koji je bio skroz OK (za razliku od ostalih u LL).

    Pošto smo bili kolima išli smo i do Val Dizera i tamo ima malo više lokala i sve šljašti (seljaci ), tamo sam video da ima i diskoteka/klubova ali nismo zalazili u njih (samo "kafane" ).

    Za apreski imaš isti "lokal" kao i u VT, nalazi se na dnu doline između Tinja i Val Dizera, ali kao što su ti rekli odatle moraš da vataš žicu da bi se vratio do Tinj doline pa pazi ako se zaveseliš (mislim da je samo jedna žica ako ideš nazad za LL, do VK ne znam, ali ne verujem da je više od dve).

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    15.12.2011
    Godina
    39
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Hvala svima, od velike ste pomoci zaista. Nisam imao predstavu na slikama i videu da su Le Lac i Val Klaret udaljeni toliko jedan od drugog. Mi odsedamo u Le Lac-u u hotelu "Palafour". Ako je neko bio ili primetio taj hotel da li moze da iznese svoje utiske?

  7. #7
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Mnogima je bilo lijepo u Tinju, nadam se da će i tebi...
    Ne brini mnogo za hotelske sitnice, preživjeće se.
    Kao što ti rekoše, imaš bus između "zaseoka", a možeš i lijepo prošetati (ako budeš imao snage ).
    Pusti da te nešto i iznenadi ...

    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •