Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 134

Tema: Francuska

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    24.12.2004
    Godina
    43
    Poruke
    36

    Podrazumevano Francuska

    Ima li ko iskustva sa smestajem u apartmanima u Francuskoj? Naime trebalo bi da idem od 05.01. u La Normu ili Brides Les Bains,pa me interesuje ako neko zna kakva je situacija sa prodavnicama i restoranima u tim mestima.Kakva su iskustva po tom pitanju i sta se predlaze.

  2. #2
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski Pogledati poruku
    Ima li ko iskustva sa smestajem u apartmanima u Francuskoj? Naime trebalo bi da idem od 05.01. u La Normu ili Brides Les Bains,pa me interesuje ako neko zna kakva je situacija sa prodavnicama i restoranima u tim mestima.Kakva su iskustva po tom pitanju i sta se predlaze.
    Kupovina namirnica u skijaskim centrima je vrlo skupa, a ako ides kolima pametnije je stati u Italiji i za male pare nakupovati namirnice. Mi smo u Francuskom trznom centru za 120 Eura /nas 6/, nakupovali toliko hrane da smo u povratku morali veliki deo da bacimo. Restorana ima koliko hoces ali racunaj da je za naseg prosecnog gradjanina to skupo.

  3. #3

    Podrazumevano

    Cao SKI,

    reci mi jel znas nesto o Brides Les Bains? ako sam ja dobro razumeo to je mesto na nizoj nadmorskoj visini a skija se negde gore u nekom vecem centru?

    Napisi nesto ako mozes o toj kombinaciji?

  4. #4

    Podrazumevano

    Sto se tice prodavnica i restorana - Bata Bane je sve rekao a ja mogu i da potvrdim: neki super market pre skijalista, mislim da smo mi stali u Carefor negde kod Torina, tamo se nakupujes svega i posle samo u centru kupujes one osnovne svakodnevne stvari!!!!

  5. #5
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Brides Les Bains je mesto na 600 mnv u podnozju Meribel-a s kojim je spojen trostepenom gondolom. Znaci ima direktnu vezu sa 3 Doline...

    App u FRA su poslovicno mali ... Ima naravno i komotnijih ali usi otpadaju od cene ali za znacajno vecu cenu.

    Vise detalja kada se vratimo iz 3d

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Shaolin Pogledati poruku
    Cao SKI,

    reci mi jel znas nesto o Brides Les Bains? ako sam ja dobro razumeo to je mesto na nizoj nadmorskoj visini a skija se negde gore u nekom vecem centru?

    Napisi nesto ako mozes o toj kombinaciji?
    Sapa bi mogao nešto da nam napiše o Brides Les Bains, vidiš da poznaje FR ko svoj džep. Meni ovo deluje dosta dobro.

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Shaolin Pogledati poruku
    Sto se tice prodavnica i restorana - Bata Bane je sve rekao a ja mogu i da potvrdim: neki super market pre skijalista, mislim da smo mi stali u Carefor negde kod Torina, tamo se nakupujes svega i posle samo u centru kupujes one osnovne svakodnevne stvari!!!!
    Ove godine idem kolima da za male pare kupim jeftinog vrhunskog sira i ostalih FR-ITA zezalica. Kako je smredeo sir prošle godine kada smo se vraćali iz FR a put je trajao dva dana .

  8. #8
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mr.Lord Pogledati poruku
    Sapa bi mogao nešto da nam napiše o Brides Les Bains, vidiš da poznaje FR ko svoj džep. Meni ovo deluje dosta dobro.
    Pa nije bas istina da Fr. poznajem kao svoj dzep, skijao sam u nekoliko mjesta.Na zalost nisam posjetio jos ni jednu trecinu tamosnjih skijalista.(pomalo poznajem Taranteise, Maurienne i Isere, a kamo kompletna Haute Savoie, Hautes Alpes, Houte Provence...... )
    Evo Krejzi je dao osnovne podatke o Brides les bains. Btw. pitajte Krejzija; covjek je teorteski izucijo 3 Doline do u detalj. A i google ce dati puno detaljnije podatke nego ja.
    Mada sam vise puta boravijo u 3 doline, do doticnog mjesta nikad nisam stigao, nisko je, a ski-centar je, malo je reci, ogroman, ko bi doskijao do svih tih djelova.
    Znam iz recenzija da ga hvale kao mirno i simpaticno seoce, pogodno za porodicne skijase.
    'Ski' je gore pitao za La Normu, to skijasliste je negdje drugdje (Maurinne-dolina), a nedavno smo mu opsirno posvetili paznju u nekom drugom topicu. Dakle Ski prelistaj malo forum, naci ces neke informacije o La Normi.
    PS
    Iskreno govoreci ostala mi je zelja da od vecih centara jos posjetim Espace Killy i Chamonix/Argentiere, ali prije svega gomilu mikro skijalista na kojima se snjeg ne taba redovno
    Nekad do godine bi zelijo da skijam u La Blanche, Puy Saint Vincent ili Ste Foy nema ih ni na mapi, ali znam da imaju famozne terene.
    Izmenio/la Sapa; 29.11.2007 u 15:05.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Hvala karlju,

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mr.Lord Pogledati poruku
    Hvala karlju,
    Ma nema na cemu care, i drugi put

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •