Strana 9 od 14 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 134

Tema: Francuska

  1. #81
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od heliski Pogledati poruku
    Da li je doplata od 45evrija za 1 ili vise dana?
    pa valjda za 6 dana,

  2. #82
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Pre neki dan u vezi sa ovom dilemom koliko zaista košta zamena ski pasa ako imate Les Menuires/St Martin de Belleville za celu 3D poslao sam mejl koji sam našao na nihovom oficijalnom sajtu i posle vrlo kratkog vremena dobio odgovor, sve sa nekim likom u cc.

    Evo mog mejla njima,
    Chers messieurs,

    je dois savoir s'il y a une option pour le laisser-passer de ski changeant Les Menuires/St Martin de Belleville, je voudrais avoir 3 laisser-passer de ski Vallées. Si c'est possible, je dois savoir le prix aussi.

    Francuski je sklepan preko nekog internet prevodioca pa ko zna kako zvuči ali odgovor je brzo stigao. Evo njihovog odgovora.

    Monsieur


    Pour connaître le montant à payer pour étendre votre forfait au domaine des 3 Vallées, nous vous invitons à faire la différence entre le forfait 3 vallées et menuires sur la durée qui vous intéresse.
    par exemple, 53 € pour un forfait 6 jours adulte.

    Voici en pièce jointe la liste de nos tarifs.


    Cordialement

    Magali LONGCAMP
    SEVABEL
    BP2 LES MENUIRES
    73440 SAINT MARTIN DE BELLEVILLE CEDEX 2
    Tel : 00 33 4 79 00 73 56
    Fax : 00 33 4 79 00 72 90

    Mislim da smo sada rešili nedoumicu koji mnogi koji se spremaju u 3D sada imaju a vezane su za fantomske doplate od 75E ta veliki ski pass. Pa što je mnogo mnogo je.



  3. #83
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

    Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.

  4. #84
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

    Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.
    Ne važi, ovaj za LM ne obuhvata i VT. Nisam bio ali svakako svi savetuju da se uzme ceo 3D, to ćemo svakako i da uradimo

  5. #85
    Junior Member
    Datum registracije
    31.12.2008
    Godina
    48
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Predlazem ti Brides les Bains, jer je u sredini (pripada Meribel dolini), uvek cisti putevi, nema lanaca i gluposti. Sedne se na gondolu i za 15-20 minuta si na skijalistu). Ima par radnji koje su malo skuplje nego Bg (kad se krene sa gondole ka hotelu Spar radnju drzi neki Bosanac i korektne su cene). Restorani jesu skuplji (ali na nivou beogradskih fensi restorana) klopa nije bas ukusna. Ako idete kolima ponesite klopu i to je najbolje i najjeftinije (hleb, vino i sir se kupuje naravno tamo)

    Izaberi Brides jer se super stize, nema snega put cist, lagana voznja.
    Mesto je ispod meribel doline, znaci u centru i do svake doline se stize lako i brzo.
    Naj povoljnija je Spar radnja kod gondole u centru mesta (bosanac vlasnik), ali ti preporucujem da ponesete vecinu klope odavde. Cene jesu skuplje ali ne previse (hleb sir i vino se tamo kupuje normalno). Restorani jesu skuplji a klopa i nije neka. Najbitnije: skijanje je vrh jednom odes i uvek se vracas. Eto mene 24 januara po V put.

    Brides je na 900m, sedne se u gondolu i za 15-20 minuta si u Meribelu gde je i skijanje. Godinama idem u Brides i vrh je za te pare. Ionako u 21h pravac krevet

  6. #86
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    To izgleda kao velika razlika u ceni, ali ja sugerisem svakome ko vec zapuca cak tamo da uzme ski-pas za sve tri doline. Cak i relativni pocetnici ce posle tri-cetiri dana osetiti potrebu da pogledaju malo iza brda.

    Btw. je l' bese ski pas za LM vazi i za VT ili ne? Nesto ne mogu da se setim.
    Uz duzno postovanje mislim da je za sve koji nisu spremni da jurcaju dok im dusa ne ispadne (a i one koji nisu bas u punoj kondiciji) ski-pass za dolinu Belleville sasvim dovoljan. To je cc 300km staza, i obuhvata Saint Martin, LM i Val Thorens. Znaci, ja sam se ubio za 7 dana od skijanja, od prve do zadnje zice i nije bilo dosadno. Ima tu stvarno dosta skijanja (narocito off ako neko voli), a i treba tamo ici opet, pa da bar nesto ostane novo! . Svima preporucujem Mass u LM staze su prelepe, kao i Saint Martin. SM je niži, ima starijih dvoseda, ali je gužva dosta manja, a staze siroke i prosto mame da jurcas!

    Za Val Thorens sta reci sem

    Za iskusnije, ili povratnike u ovaj skijaski raj, slazem se sve tri pa

    Sto se tice cena i pokrivenosti ski-passom
    http://www.sevabel.com/IMG/pdf/Publi..._0809_GB-2.pdf

    Pozdrav

  7. #87
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    Uz duzno postovanje mislim da je za sve koji nisu spremni da jurcaju dok im dusa ne ispadne (a i one koji nisu bas u punoj kondiciji) ski-pass za dolinu Belleville sasvim dovoljan. To je cc 300km staza, i obuhvata Saint Martin, LM i Val Thorens.
    Uz duzno postovanje

    Pre nego sto sam prvi put otisao da skijam u 3 doline, a to je bilo pre dvadesetak dana, procitao sam puno ovakvih komentara, da je dovoljan ski pass za jednu dolinu i da moze covek da se naskija. Da moze, naravno da moze...a da bih nekog ubio sto nisam uzeo ski pass za sve 3 doline, ubio bih.

    Meni su licno posle tri dana Val Thorens i LM dosadili (bio sam smesten u Val Thorensu), tako da je posle 3 dana skijanja u dolini Belleville, odlazak u Meribel i Courchevel bio pun pogodak. Tj. meni je u Courchevelu skijanje bilo najlepse, u Meribelu je jedan dan bilo FANTASTICNO skijanje, a sutra dan su staze bile zaledjenje i bilo je ....znaci nema pravila....

    Mozda zato sto sam u najboljim godinama , ali ja preporucujem da ne treba pomisljati uzeti ski pass za samo jednu dolinu.

    Skijaliste 3 doline je nesto sto zaista ne moze recima da se opise, to moze samo da se dozivi.

  8. #88
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pa da, daleko od toga da 250-300 km staza nije dovoljno za 6 dana skijanja, ali stvar je u tome da ako si vec zapucao odavde (1400-1500 km) onda je steta ne videti celo skijaliste zbog doplate od - koliko? 60-ak evra?

  9. #89
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Uz duzno postovanje

    Meni su licno posle tri dana Val Thorens i LM dosadili (bio sam smesten u Val Thorensu), tako da je posle 3 dana skijanja u dolini Belleville, odlazak u Meribel i Courchevel bio pun pogodak. .
    Postovanje i dalje traje

    Mozda ti je dosadilo jer dobar deo skijalista nije bio otvoren, npr. vec pomenuti Mass. Razliciti uslovi za skijanje se mnogu naci i u okviru Bellevilla ali treba poznavati skijaliste.
    Necu da kazem kako je ski-pass za sve tri doline previse narocito zato sto je razlika bednih 18e za 7 dana (skuplji je dnevni ski-pass po ovim nasim livadama!). Mislim da je takvo skijaliste steta preleteti za sedam dana. Tamo treba ici vise puta i odskijati sve sto postoji. Slazem se da je put malo duzi, ali kako god da okrenes za 7 dana skijanja neces potrositi vise od 500-600e. Te pare mozes baciti i negde ovde u okolini, a sta ces za njih dobiti znas i sam.

    Sto se mene tice mogao bih tamo ici svake godine, ako nista uvek neku novu off rutu mogu naci, a u odnosu cena/dobijeno skijanje nista nije ravno Fr!

  10. #90
    Junior Member
    Datum registracije
    12.01.2009
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Na osnovu vaših postova 3 doline su definitivno naš izbor za skijanje ove godine
    Može li neko da nam preporuči kako je najbolje ići u Francusku kolima ili busom? Da li rezervišete smeštaj preko agencije ili sami preko interneta (zovete hotel ili slično)? Ako je najbolje da se ide preko agencije, koju agenciju bi preporučili?
    Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •