Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 60

Tema: Zabljak, January 08

  1. #41
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od yves Pogledati poruku
    u jeee...
    taman mislim da sam skapirao, kad ono...
    He he he he, ja skapirao samo ono Kopaonik

  2. #42
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da li je jedan lik zaključio sa Crnogorci idu na Kopaonik, Srbi za Bugarsku a Rusi za Žabljak ?

  3. #43
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano Prijevod

    Evo da pokušam da prevedem, uz opasku da ne mora biti sasvim tačno, davno se učio ruski u školi. Takođe, nema tu mnogo dobrog, nažalost!
    Žabljak je fuflo (ovo je nešto jebeno negativno, ali ni u rječniku ne nađoh šta), a ne ski centar. Ima padinu od 700 metara, a ostalih 2300m su vertikalne stijene. Hranu da spremaju ne umiju, engleski ne razumiju, a ruski samo kada je njima samim potrebno. Kao rezultat svega čovjek je otišao u Budvu i tamo se odmorio. Zatim kaže da tek što je stigao iz Volena, i da je Žabljak bezveze i u poređenju sa ovim. Ovo je stvarno nezavidno mišljenje, jer Volen je nazovi ski centar na pedesetak kilometara od Moskve sa nekoliko staza, čija je visinska razlika 70m, a dužina 450m. Lik se definitivno više nikada neće vratiti. Ovaj drugi je nešto bolji u komentaru. Evo nekoliko isječaka: Ne znam, meni se hrana dopala, s mesom u svakom slučaju znaju, pastrmka je takođe dobra (nije ni čudo, Bukovičke hladne vode su razlog), kobasice su isto dobre, jedino je s povrćem i salatama nešto lošije. A alkoholna pića – gomila novih otkrića. Što se lokalaca tiče ima i ljubaznih, ali i vrlo neljubaznih (ovdje se čovjek posebno osvrće u negativnom smislu na odnos službenika na recepciji hotela, ne pominje kojeg). Vila na Jezeru je, s jedne strane, simpatična drvena kućica, s kuhinjom i dovoljnim brojem radijatora. S druge strane, sve slavine cure, brave škripe, vrata su nakrivljena, a zvučna izolacija i ne postoji. Osim što su skupo platili pansion, morali su da daju i 15 evra za struju, a i pasoš su im držali kao zalog sve do predaje ključa na odlasku. Onda čovjek hvali prirodu, šume, jezera, kanjon Tare (ovaj se možda i vrati na rafting ili treking). Što se staza tiče, malo ima onih srednje težine, koje njemu odgovaraju, pri jednom padu je povrijedio grudi, dok spasilaca na stazi ni jednom nije vidio. Osoblje na stazi je ljubazno samo pri prodaji karata. Da staze treba i sređivati rijetko im pada na pamet. Uopšte, bugarski ski centri mu se više sviđaju, ali ne i Paladoken (ovo je ski centar u istočnoj Turskoj, kod Erzuruma). Pretposlednji dan staza je progledala zbog otopljenja, i tako nešto čovjek nije očekivao zbog visine planine. Zato je poslednji dan iskoristio za šetnju oko Crnog jezera. Kao zaključak kaže da se nije naskijao, ali da mu nije bilo ni loše. Ukratko, sve je bolje nego na poslu, zaključuje na kraju. A ja mislio tako je samo kod nas. Zatim, sledeći kaže da su prvog uveče došli u Kolašin, da su se drugog i trećeg fino iskijali i proskijali sve što je moglo, snijeg je bio dobar, kao i vrijeme. Zatim su otišli na Žabljak, staze su već bile načete, četvrtog su skijali bez velikog zadovoljstva, petog je počela kiša, na vrhu susnježica, katastrofa se nastavila i šestog, bio je plus i jak vjetar, žičare nijesu radile i ljudi su se vratili na primorje. Rezime - jednom doći u CG je u redu, dva dana je dovoljno za Kolašin, treći i četvrti dan ako se ima sreće sa snijegom boraviti na Žabljaku, onda otići na primorje. A drugi put – nema smisla dolaziti! Zatim pita da li je neko čuo nešto o Kopaoniku? Ni ovaj, izgleda, više neće dolaziti. Onda sledeći piše da je o Kopaoniku slušao od mještana, i da kažu da je mnogo interesantniji od Žabljaka, da tamo Žabljačani idu da skijaju, i da se nalazi u Srbiji (pazi ti, Žabljačani promovišu Kop). Takođe kaže da u skorije vrijeme više neće dolaziti (rekao je nešto kao pun mu je qrac svega, ovo je slobodan prijevod i ne mora biti tačan), treba ljudi malo da nauče engleski i kako se sprema hrana... Sledeći je ovog kritikovao za prostakluk, ali ništa nije rekao dobro o Žabljaku. Kaže da iz Crne Gore na skijanje idu na Kopaonik, iz Srbije u Bugarsku, a iz Rusije na Žabljak, svakom svoje.
    Izgleda da je nešto trulo u crnogorskom zimskom turizmu!!! I da je od crnogorskih zimskih centara najbolja Budva...

  4. #44
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kad čovek pročita prevod - ne zna dal' da se smeje ili plače (ne zbog prevoda , nego zbog sadržaja)

    Citirati Originalno postavljeno od Stit Pogledati poruku
    Izgleda da je nešto trulo u crnogorskom zimskom turizmu!!! I da je od crnogorskih zimskih centara najbolja Budva...
    Posebno zimi, pošto ima dovoljno vode i čisto je (Budva) .

    A za recepcionera, pa radi se o Jezerima, tamo imaju bungalove , imao sam prilike da se uverim o "ljubaznosti" recepcionarki iz hotela Jezera :-(.

  5. #45
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    A vi bash morate da prevodite

  6. #46
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2005
    Lokacija
    St.Petersburg Russia
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stit Pogledati poruku
    Evo da pokušam da prevedem, uz opasku da ne mora biti sasvim tačno, davno se učio ruski u školi.
    hvala, to je dobar prijevod, kako znam da citam. Tacni dosta je.

  7. #47
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2005
    Lokacija
    St.Petersburg Russia
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kaipa Pogledati poruku
    А чего там рассказывать. Все зашибись было! КАТАЛКА -- СУПЕР! Как минимум до 5го числа. Потом пошел дождь. А потом мы на море свалили.
    ovo je kratak ali vrlo positivan tekst.

    "Nece da reci. Sve bio vrlo dobro! Skijanije je super, dok ne padala kisa. А potom izasli smo za more."

  8. #48
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2005
    Lokacija
    St.Petersburg Russia
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Da li je jedan lik zaključio sa Crnogorci idu na Kopaonik, Srbi za Bugarsku a Rusi za Žabljak ?
    tacno! neko gorje pise da cujao je u Zabljaku, da Crnogorci idu skijati na Kop zbog skijanije na Kopu mnogo vise interesno nego na Durmitoru.
    Ali cujao sam da Srbi idu za Bugarsku zbog toga sta skijanije u Bansko mnogo vise interesno nego na Kopu.
    I sam ja rus, skijao sam na Durmitore i nadam se da pridem jos skijati. Vec imam avionske karte za pocetak marta.

    Svak ima svoje zadovolstvo u skijaniji.

  9. #49
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Nas i Rusa 200 miliona

  10. #50
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zeppelin Pogledati poruku
    Svak ima svoje zadovolstvo u skijaniji.
    Jeste brate , ako neko očekuje Evropsku uslugu kod nas, bolje da ne dolazi .

    A što se skijanja tiče, iskijaće se, a kiša - tu niko nije kriv

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •