Strana 228 od 231 PrvaPrva ... 128178218226227228229230 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.271 do 2.280 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #2271
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Imas na njihovom zvanicnom sajtu www.kolasin1450.com/ cijene. Ne radi nista od zica sem vucnice Jezerine, guzve nema. Snijega ima vrla malo, moze se sankati. Na zalost bez vjestackog osnjezavanja ovakve godine ne donose dobro ski centrima. Gledamo u nebo i molimo se da padne snijeg.
    Elderly

  2. #2272
    Junior Member
    Datum registracije
    24.07.2012
    Godina
    57
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Hvala na informacijama. Sad vidim cene na sajtu a i koje su žice u pogonu. Čuo sam puno lepog o ovom skijalištu i poželeo da ga vidim i skijam. Nije ni mnogo daleko od Užica. Izgleda da treba sačekati još snega da bi susret sa ovom lepotom bio potpun. Na žalost, slabo snega ima i na Zlatiboru uprkos topovima za sneg. Pozdrav!

  3. #2273
    Member
    Datum registracije
    14.02.2006
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Zovu na skijanje, sutra? Po slikama izgleda da bi se moglo skijati,. padavina možda drugu sedmicu

  4. #2274
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    08.mart 2020, nijesam mogao poželjeti bolji meteo ni stanje na skijalištu. Staze uredjene, ne baš sve ali za skijaški dan sasvim dovoljno. Mnogo novog snijega, skijalo se i van staze sa uživanjem, borderi su bili zadovoljni, free ride skijaši takodje.
    Jedina zamjerka je da je ski pass i dalje 15€ iako ne radi dvosjed ,, Ćupovi " a na skijalištu 1600 je 12€.
    Kraj je sezone, mogla se i cijena spustiti. Išao sam na 1450 isključivo iz razloga što je drug po prvi put htio da stane na bord, pa mu je taj ski centar bio primamljiviji od 1600, a što se mene tiče, od prošle godine skijam isključivo na 1600.
    Par fotografija u prilogu ovog raporta

  5. #2275
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Trebali bi pokrenuti priču o ljetnjoj stazi na Kolašin 1450
    Nije neizvodljivo. Kopaonik je tako dobio sezonu 12 mjeseci, nema razloga da se ne uradi i na Bjelasici. Sidro je već na stazi, 450m dužina je sasvim ok, vikendom bi gore umjesto panoramske vožnje žičarom imali u ponudi i skijanje, a to bi privuklo brojne goste.
    Takodje se početak sezone nikad ne bi odlagao zbog nedostatka snijega,što je veliki plus za turizam u Kolašinu.
    Ako mi kao skijaši pokrenemo inicijativu, možda se nešto i dogodi.
    Bili smo skeptici i za Kolašin 1600 pa je centar nikao za dvije godine...ili manje.



  6. #2276
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Letnja staza može da bude samo dodatak na ponudu, nikako 'magnet' za turiste - pošto je to skijanje OK kao mali trening - ali nikako magnet zbog koga bi ljudi stalno dolazili na planinu.. Ja sam leti dosta na Kopaoniku, a skijam na letnjoj stazi npr. 3 puta po 2 sata i to je to..

    Mislim da je za letnji turizam glavna dobra markacija staza sa šetnje, ferate, biciklizam, avantura park itd.. Rente biciklova i ostalih vozila, jahanje konja (Mirko) i sl.. Po Bjelasici nema lepo markiranih staza, postoje neke mape i table ali nije to (pre)ozbiljno urađeno. Deluje mi da se više radi da se napravi posao agencijama/vodičima nego da turisti mogu sami da se snađu...

  7. #2277
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    A ima staza dosta, šetaju ljudi... Ima stranaca puno, svakodnevno..
    Nego sam ja mislio na nas koji ne volimo da šetamo, samo da skijamo
    Mada kada se završi oca frka sa corona viruson, možda se neko i sjeti da u ponudu doda stazu, bob na šinama kao što imaju ski centri u SRB, adventure park...
    Sama panoramska vožnja žičarom, koja košta 5€ po osobi ne privlači turiste.


  8. #2278
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Na Žabljaku mnogo više, zato što su (nešto) bolje obeležene staze, mada ni to nije na nivou kako treba.

    Znam da ima ljudi, i sam sam svako leto po nedelju dana na CG planinama, uglavnom šetnja, to što ima staza i što ima ljudi ne znači da su staze dobro obeležene .

    Na Bjelasici praktično nema markacija, postoje neke mape, ali na licu mesta nema markacija, najbolji orjentir je da se šetaš po kolskim putevima što je bezveze. Ista situacija je i na Sinjajevini, tek po neki putokaz na celoj planini i jedini orjentir su zemljani putevi.

    Daleko je to od alpskih planinskih centara, cele Dolomite možeš da obiđeš pešice zato što je svaka staza do detalja markirana na terenu, mape su besplatne i mogu da se uzmu na svakom ćošku - i onda ne čudi da su mesta puna leti kao i zimi (jedino što je prosek godina veći leti nego zimi).

    Tako da, dok ne reše te bazične stvari, bezveze je pričati o ostalom. I nije to kritika samo za CG planine, ni Kopaonik nema (tj. slabo) markiranih staza, zvanično postoje staze za pešake i bicikliste ali na papiru - na licu mesta tek po neki putokaz na 2-3 km što je totalno

    Kada budeš probao letnje skijanje, videćeš da to nije ništa specijalno, da je dobro imali bi ga svi ski centri

  9. #2279
    Member
    Datum registracije
    27.10.2018
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Šta se dešava sa ovom novom žičarom, da nije neko bio u komšiluku?

  10. #2280
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano Sezona 2021

    1. Januar i mi otvorismo sezonu. Vojvoda ExBaker, Serdar Panzer i Komita Mauro Kaviezel danas su skijali padinama Kolasin1450 i Kolasin1600, prvi put ove sezone.
    Snijega ima, preko pola metra. Nisu sve staze u funkciji, priprema tanka, jesu malo tabali ali ne dovoljno. 1450 malo bolje. Probasmo jednu novu stazu na 1600 (skroz lijevo kada se siđe sa šestosjeda), nije loša ali ima jedan baš ravni dio.
    Htjeli smo da obiđemo oba skijališta u jednom danu, da bismo uporedili. Inače se ne isplati - po 15€ ski pas na oba nema smisla. Potrebno ih je što prije spojit trećom žičarom i napraviti jedno.
    Naroda bilo dosta, a korona mjere po kojima na šestosjed mogu samo dvoje (ili članovi jedne familije) dovode do velikih gužvi. Na 1450 Vojvoda je bio tata, ja striko a Komita sinovac, pa smo išli po trojica.
    Za prvi dan sezone - solidno.
    Nadamo se nekoj Austriji u martu , ako ne prođe Kurcu vrijeme. Do tada se držimo Kolašina.

    viber_image_2021-01-01_21-29-31.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •