Strana 182 od 231 PrvaPrva ... 82132172180181182183184192 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.811 do 1.820 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #1811
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Cini mi se ove godine skijanje samo na alpe..
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  2. #1812
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Bice snijega u februaru i martu sigurno , pitanje je samo hoce i se ispatiti tada otvarati stazu radnim danima ...

    Mora ga biti , sad sto je propao pocetak sezone ne mora biti smak svijeta . Neka se potrude da ,,uhvate,, ovaj snijeg sto je najavljen krajem mjeseca, onda su i temperature najavii u minusu pa neka dodatno osnijezavaju ... Nije sezona samo januar .

  3. #1813
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mikeli Pogledati poruku
    Bice snijega u februaru i martu sigurno , pitanje je samo hoce i se ispatiti tada otvarati stazu radnim danima ...

    Mora ga biti , sad sto je propao pocetak sezone ne mora biti smak svijeta . Neka se potrude da ,,uhvate,, ovaj snijeg sto je najavljen krajem mjeseca, onda su i temperature najavii u minusu pa neka dodatno osnijezavaju ... Nije sezona samo januar .
    Tako je Mike. ima da zaveje i brda i doline,a mi da skijamo i uzbrdo i nizbrdo. Eej vejte snegoviii!!!

  4. #1814
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Obicno bih ranijih godina po svakom skijanju na Jezerinama pustio neku sliku ili bar komentar, pa rekoh da sa vama podijelim utiske jiucerasnjeg boravka. Bio sam u Kolasinu i posto je padala kisa a bilo prohladno, rekoh da skoknem do skijalista. Put standardan, sa pomalo odronjenog kamenja, nigdje nikog, puskom da ga gadjas. Rampa zatvorena, a koliko snijega ima vidite na slikama. Mjestani pamte godine bez snijega u januaru, ali da ga ne bude citave zime kao sto prognoze kazu, ne pamti niko. Komentarise jedan mjestanin da je isao put Savnika, preko Semolja, koji je poznat kao jedan od najtezih i najneprohodnijih prevoja u CG i kaze da u svojih 65 godina ne pamti da je u ova doba bio bez snijega. Tamo zna napadati i preko 5metara. Nesto slicno kao u selu Stara Crna Gora u Zabljackoj opstini.
    I eto kako je vrijeme-kod nas jugovina, Dolomiti sa brdom snijega, istocna obala Amerike smrzavanje, a u Kaliforniji nezapamcena susa!
    Sve nekako naopako.
    Jedna veoma bitna stvar. Kolasin izgleda sablasno. Prazan, bez ljudi, a hoteli isto pusti. Ulazih u Bjanku, jedno 7-8 auta, vikendasi iz Albanije. Rekose da su sve sezonce vratili kucama. Bice tesko svim ovim ljudima koji zive od zimske sezone i koji od toga hrane porodicu. Koliko je los standard ljudi gore pokazuje i ova fotografija sa jedne prodavnice iz centra Kolasina. Cijene su i vise nego duplo nize u Podgorici. Rucao sam sa drugom na Trgu, pored te prodavnice. Pojeli smo po 2 pastrmke sa pomfritom, kupus salata, 2 soka od jabuke i 1 baklava ravno 7,68eura!Nevjerovatno ali istinito!
    Priložene slike Priložene slike

  5. #1815
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Lijepo je sto si postavio slike u ivjerio nas licnim obilaskom staze da snijega nema.
    Ja sam dugo godina bio cest gost u Kolasinu, ljeti sam musicario na Tari, zimi skijao i vozio snowboard, proljece i jesen ( i ljeto takodje ) kada god sam imao slobodnog vremena rado sam isao u voznju motorom ....

    Kolasin je lijepa varosica sa veoma dobrim geografskim polozajem u CG , odlicnom klimom koja podrazumijeva zime sa puno snijega i topla ljeta .
    Ovo sto se dogodilo u decembru i januaru sve nas koji volimo planinu i snijeg je bacilo u ocaj . Nadam se da cemo uspjeti da skijamo u naredna dva mjeseca , ali kao sto si i sam kazao , prognoze za snijeg nijesu optimisticne ...

  6. #1816
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    E stvarno crnjak. Sada treba pitati one što govore kako nam ne trebaju skijališta već zagovaraju hajking i bajking - kako spasiti stvari ove zime?
    Gdje su im turisti za hajking, seoski turizam, čist vazduh, kisjelo mlijeko i kačamak? Da Kolašin nema skijalište ne bi se puno razlikovao od Mojkovca.

    A ova zima je užas.

  7. #1817
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    To si dobro kazao Panzer . Da Kolasin nema skijaliste ni po cemu se ne bi razlikovao od ostatka sjevera koji propada .

    Ova zima je topla i tu ne mozemo kriviti nikog. Sve i da imju 50 snijeznih topova dzaba je kad su temperature u plusu konstantno . Nedje sam procitao da velike i ozbiljne banke ne odobravaju kredite za ski centre ispod 2000 mnv . To je izgleda tuzna istina klimatskih promjena, bile one nama izazvane ili sastavni odnosno redovni ciklus planete , neminovno je da ce snijega u nasim krajevima biti sve manje...

    Stalno ponavjam da je ostalo da se nadamo snijegu u februaru i martu , i da bar dva vikenda uspijemo skijati .

    I da jos jednom prokomentarisem post koji je Ex-baker napisao .Ove cijene zaista jesu niske i vise nego povojno je pojesti sendvic za pola eura ili platiti rucak za dvoje ispod 8 e , ali ...
    Sad u Kolasinu nema turista stavii su tako povoljne cijene , vak bi misjenja sam bili spremni i na ski-pass od 10e samo da im je snijega . Pitanje je zasto cijene nijesu takve i kada je sezona uspjesna i ima dosta skijasa ...
    Izmenio/la FreeRider; 19.01.2014 u 19:57. Razlog: greska u kucanju slova ,,l,,

  8. #1818
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Pazi, cijene u Bambiju nisu samo zbog lose sezone...one su inace stalno takve...danas sam mi je potvrdio jedan drug odozgore.
    Na ski pas 10eura nema sanse da bi bili spremni cak i da snijega ne bude do sredine marta, odmah da ti kazem.
    Skijanje ipak zahtijrva odredjenu infrastrukturu i nije kupanje u moru gdje mozes poci gologuz. Ovdje ipak treba nesto da te izvuce na vrh planine a i oprema da se spustis odozgo...

    Mada, bilo je skoro gologuzih Rusa...mozes vidjeti na nekim mojim ranijim postovima...al su imali pance i skije...i gace naravno....

    Ljudi, pada kisa u Titogradu kao da je sredina novemba!!!

  9. #1819
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    palo malo snijega u podnozje bjelasice tj kod kafane...a na vrhu cini mi se da je polijepo napadalo..
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  10. #1820
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Pa ovo i ne izgleda lose...posebno zato sto snijeg na Bjelasici pada i kad nije sjeverni vjetar...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •