Strana 179 od 231 PrvaPrva ... 79129169177178179180181189229 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.781 do 1.790 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #1781
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    @Grimani,
    do ovih godina je bus bio na svakih sat (prvi u 9 mislim) do skijalista, a zadnji sa skijalista u 16 i 30. Ja nisam odavno njim isao ali misli da nema promjena. Bus je zvanicno namijenjen samo za goste Bjanke i Lipke, ali ulaze svi i niko te ne pita da li si gost ili nisi. Ista stvar i kad se vracas sa skijalista.
    Znaci moja preporuka je da se pravis lud, udjes u bus i ustedis te novce za vino ili sendvic. Jos bih ti rekao i da ne kreces dok ne padne snijeg i dok ne vidis info sa foruma da je sa stazama sve OK, jer ako bi slusao zvanicnike, razocarao bi se jer definitivno znaju dati neistinitu informaciju u vezi snijega i ostalog bitnog da bi se uzivalo u potpunosti.
    Vidjeces da se mnogo stosta promijenilo od te 95-te.

  2. #1782
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    @Ex, ja mislim da nema vise toga busa.. Sjecam se i ja da je tako bilo.. Sada mozda ima po jedan/dva polaska u oba pravca. Evo, provjericu, pa pisem.

  3. #1783
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    +1
    Ja jos juce htedoh da napisem, al' k'o velim ima Vas pozvanijih,
    takodje mislim da je samo ujutru tamos po podne vamos

  4. #1784
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 78 Ti
    Godina
    39
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Hoće li biti dovoljno sniježnih padavina u četvrtak i petak da provedemo praznike na skijama ili bordovima???

  5. #1785
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Jeli najavljen snijeg pred vikend ?

  6. #1786
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Tesko do sredine januara da ce biti snijega

  7. #1787
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Ovo su slike sa web kamera s Jezerina danas:





    Bijeli se... Jeste da je snijeg mali, ali da se radi o zaista uspješnom preduzeću, tj. skijalištu sve staze bi radile bez problema. Da podsjetim da je taj dio Bjelasice bogat vodom, u podnožju teče veliki potok, u srednjem i gornjem dijelu ima više potočića i izvora - idealnih za pravljenje akumulacija i vještačko osnježavanje. Nažalost, Ski centar je preduzeće u stečaju i pred bankrotom i da nema ''dobre volje'' države u vidu odlaganja prispjelih obaveza vjerovatno bi odmah moglo da stavi katanac na sezonu. Htjeli mi to da priznamo ili ne, skijanje u Crnoj Gori je ''umrlo'', razni Grbovići i Bećirovići su upropastili ono što je postojalo, od novog nažalost nije bilo ništa... Plus, mizeran standard onemogućava običnom domaćem čovjeku da skija, oni koji to sebi mogu da priušte ne žele (više) da se zamaraju problemima tzv. ski centara (da li je čist put, da li ima struje, da li rade sve staze itd.) O ozbiljnijem privlačenju strane klijentele iluzorno je trošiti riječi.

    Narednih par dana bi moglo biti solidnog snijega (vjerovatno preko 20cm), nažalost samo u najvišim dijelovima skijališta - iznad 1700m. U podnožju će i ovo malo otići ili se pretvoriti u kašu. Ali, staza na Ključu, čije je dno na 1786m biće skoro sigurno u solidnom stanju. Naravno, kada bi se sređivala i kada bi se do nje moglo doći, jer dvosjed nije u funkciji.

    Da ne budem skroz negativan, a da ipak potvrdim moju gornju priču, pogledajte današnju sliku iz Kranjske gore, u neuporedivo lošijim uslovima od bjelasičkih (bez prirodnog snijega, uz toplo i kišovito vrijeme) se skijalo:


  8. #1788
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 78 Ti
    Godina
    39
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Najvljena je kiša danas i sjutra u Kolašinu, a vjerujem da će na Jezerinama da trpa snijeg...

    @stit Ipak su to Slovenci, velika je razlika u pristupu bilo kojem poslu između nas i njih.. Da ne govorim o privatizaciji i upravljanju našim skijalištima.. Bjelasica i ostale crnogorske planine su bogate snijegom, šteta je što sve to ne koristimo na pravi način..

  9. #1789
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Pogledah sad najavu na sajtu 1450 ski resort , i za vikend bez snijega. Nadam se da ce posle 5. januara napadati .
    Sjecam se da je i prije desetak godina bilo ovako toplo za Novu Godinu , i mi smo sa bordovima isli pjeske do na Carev Do i spustali se , skijasi nijesu mogli zbog pancerica ...

    Izgleda kada sam odlucio da se vratim planini, nema snijega ...
    Izmenio/la FreeRider; 26.12.2013 u 11:51.

  10. #1790
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Za Jezerine:

    http://www.kolasin1450.com/webcams

    @Stit: danas je stvarno žalosna situacija gore

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •