Strana 131 od 231 PrvaPrva ... 3181121129130131132133141181 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.301 do 1.310 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #1301
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Na Bjelasici je danas, obzirom na temperaturu koja je bila u konstantnom plusu i kretala se do 10 stepeni, bilo odlično. Evo čekajući Panzera s kim sam danas prevalio dobrih desetina kilometara da napiše utiske, ja se prvi latih pera.
    Naime, krenuli smo iz nekadašnjeg Titograda prije 8 i došli u trenutku kad su počeli da testno pustaju šestosjed. Pance na noge i preko onog blata s parkinga što se plaća 1€ po satu došli na žicu 5 min prije puštanja.
    Da ne zaboravim jedan bitan, ali veoma zanimljiv detalj. Odoh do WC-a dok je goreimenovani gospodin galantno kupovao skipass odbivši i pomisao da bih ja to mogao priuštiti svome džepu, kad u WC-u imaš šta vidjeti!Momak izvadio češalj i sređuje frizuru!!!Kad me vidje, brzo napravu u džep! E rekoh poslije svašta li će živ čoek vidjeti!Mora da mu se neka od mnogobrojnih Albanki koje prave vikend invaziju na Kolašin vrlo dopada te uređuje frizuru iako će mu kapa i naočari pokvariti prikaz.
    No, da nastavim sa ovim što započeh. Prvih nekoliko vožnji napravismo sa VV. Staze, sve ali baš sve, dobro ispeglane i utabane i sve pohvale za momke koji voze ratrake. Jedinica ispod VV vožena 2 puta i zbog poznatog kamenja izbjegavana kasnije u širokom luku. Carev do čitavo vrijeme (poludnevni ski pass) u extra stanju. Samo na par mjesta ispod šestosjeda progledale staze,ali bukvalno zenemarljivo i skoro da nije vrijedno pomena. Već poslije drugog spuštanja u sunčanijim dijelovima staze osjećalo se kako tvrdoća popušta a mi se uputismo onda na Ćupove. Gore već malo drugačije i vjetar doprinosi da temperatura bude bar 3,4 stepena niža nego što jes i kvalitet snijega je znatno bolji. Onaj uobičajeni put kojim se spušta sa Ćupova odavno je ćelav, ali se, gledajući svrha, lijevim off-om može fino spuštiti. Na Ključu u tom periodu ne bi do par ljudi. Napravismo par sustanja, staze u osojnoj strani, tvrde, dobre,milina.Onda jedan spust u cugu do početka dvosjeda, pa opet nazad na vrh Ćupova i ajd da probamo onaj crni off sa vrha. Meni baš i nije nešto išlo obzirom da je mnogo džombi i još uvijek snijeg nije bio smekšao,a moje skije 175cm.Panzer se prvi spustio i očekivao da većinu staze sklizam na zadnjici, a li sam se snašao.
    Onda opet par spustova sa Ključa do dna, pa nekolika šestosjeda i onaj dio crne staze ispod VV. Tu je danas bilo sasvim Ok i kao što se vidi na slici skije su svašta trpjele.Zanimljivo je da i ostatak staze sasvim dobro drži i odvozili smo ga svaki put u cugu komentarišući da ne popušta.Probasmo onda i krajnje lijevo spuštanje sa Ćupova prema početku žice sa Ključa. Tu je ipak snijeg bio dosta jugov tako da se ostatak vozio sa vrlo malo off-a.Sve u svemu jedan sasvim,sasvim dobar skijaški dan, sa jakim tempom i ,još jednom ponavljam, odličnim stazama. Snijega, po nekoj slobodnoj procjeni, ima oko 30cm pri dnu i oko pola metra pri vrhu. Na Ćupovima i Ključu sigurno i preko 60cm. Ako ne bude kiše nardnih dana, a temperature ne budu u većem plusu od ovog današnjeg, na Bjelasici će se još moći sasvim dobro skijati.
    Parking danas nije bio sasvim pun ali ono što se veli, solidno popunjen i blatnjav do bola, naravno.
    Po završenom skijanju, sjedosmo i u fast food, te objedovasmo malo roštilja. Cijene solidne, 2 i po eura 5 ćevapa.Ooops!Ja ipak malo više objedovah-ja 10 ćevapa a Panzer se zadovolji sa hamburgerom. Škrbavi roštiljdžija bar na salvetama ne štedi.
    Onda lagano nazad u Pg. Ne znam tačno koliko km staze reče Panzer da smo prešli danas ali smo sa snijega od preko pola metra došli za sat i petnaestak minuta na temperaturu 18 stepeni. Mora se priznati da je to ipak privilegija.
    Evo i par sličica sa mobilnog. Kvalitet nije neki, nokia E serije broj 72.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la ExBaker; 13.03.2011 u 19:59.

  2. #1302
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    I nastavak foto edicije...
    Priložene slike Priložene slike

  3. #1303
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Preduhitri me ti Panzeru dok ja pisah pismeni zadatak

  4. #1304
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Znao sam ja da ćeš ti onako naširoko... . Dobro, čoek se češlja, neće da stavi kapu samo onako.
    Kad smo kod kapa, evo jednog muzejskog primjerka
    2011-03-13 13.40.39.jpg

  5. #1305
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Sumnjam da ove mlađe generacije uopšte i znaju za taj nekad čuveni brend s prostora exYu.Stvarno sam je iz naftalina izvukao.Ima joj sigurno oko 20 godina.

  6. #1306
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Na zvanicnom sajtu evo vec nekoliko dana kamere ne rade. Ista stvar kao prosle godine.
    A prognoza losa za naredne dane...
    http://vreme.yubc.net/prognoza3dana....dz=42&idf=6151

  7. #1307
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Prognoza je ocajna.. Mart prodje bez i jednog zahladjenja i trpanja snijegom, bas uzas..

  8. #1308
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Ipak cemo uhvatiti jos koji vikend na Bjelasici .. Od petka najavljuju zahladjenje, tako da ce staze sigurno bolje drzati.. Takodje, i nesto snijeznih padavina je najavljeno.. Mislim da ce u subotu biti solidno skijanje gore, ja idem, pa vam javljam..

  9. #1309
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Sad sam sa Jezerina.. Temperatura je pala, pa su staze ocvrsnule i duze drzale, ali bilo je rupa i neravnina.. Cijeli dan je bilo oblacno i povremeno je provijavao snijeg.. Izaslo se na planinu, skijalo dosta, sve u svemu ok ski dan za ovo doba godine.. Okacicu par slika kasnije..

  10. #1310
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    E, da ne zaboravim jednu bitnu stavku.. Radio je samo sestosjed, sto je bas uzasno, bar za mene. Izgleda ni sjutra nece raditi dvosjed.. Kazu nedostatak snijega na samom vrhu..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •