Strana 64 od 231 PrvaPrva ... 1454626364656674114164 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 631 do 640 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #631
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Prijatelji iz MAMA produkcije su danas snimali sa dve kamere (ručnom, i onom sa kacige) tako da očekujemo i video materijal sa Vilinih Voda .

    Vuk i ja smo se odlučili da pešice odemo do vrha staze i da je odvozamo danas , početak šetnje je bio uspon prema Ključu (ne do vrha, nego do ispod stena), a ostatak ture smo uglavnom išli stranom padina - u galeriji slika možete videti kakvih tu terena za skijanje ima . Šetnja je trajala oko 2h, ali se na kraju isplatila , moram da priznam da sam par puta imao iskušenje da se spustim niz one fenomenalne terene - ali cilj je ipak bio VV . U svakom slučaju veoma lepa šetnja + sam upoznao i te krajeve iza Ključa... Usput je bilo nekoliko ogromnih smetova iznad nas.

    Pre šetnje smo skijali na starim stazama, tanjir Ključ je u jednom momentu upaljen ali smo se spustili samo par puta pošto je bilo dosta magle (inače, sneg je bio skroz OK za van staze i pored visokih temperatura). Na kraju su i Ćupove isključili zbog vetra (mi smo za to vreme bili u šetnji - to sam samo čuo).

    I za kraj, utisak o glavnoj stazi ispod VV (ima ih 4, i koliko sam čuo planira se još nekoliko - jedna posebna okolna dugačka za početnike i razgledanje), staza je odlična, ima lepu konfiguraciju, široka je i bila je odlično sređena.

    Po stazi se skijalo/bordalo još ljudi, koji su dovoženi motornim sankama - promotivno...

  2. #632
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Zaista mocno izgleda ovaj novi 6guz.
    @Wlad: Jesi li isao tom crnom stazom?

  3. #633
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Super, super, svaka cast za reportazu!
    Nego nesto mi mnogo sumovito ovo oko novog 6oseda :( + nema airbag ovo drvece k'o sto ga imaju jelke
    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Izvor: jezerine.org (28.03.2009)


    Klik za galeriju.
    V.B.
    Nego, ko li je taj V.B.


    PS .ebote kol'ki smetovi
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #634
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @miloš: Da, ta glavna staza ide direktno dole, ostale se odvajaju i spajaju i sl. . Staza nije prestrma ali ima lepu konfiguraciju, široka je takođe... Dakle odlična staza.

    @tadija: takvo je drveće na Jezerinama (a cela VV je u šumi - pa su sve staze prosecali), slabo ima zimzelenih, uglavnom bukve, staza je široka. Smetovi izgledaju malo na slici - uživo kada ih vidiš (a ispod njih si) pomisliš da je čudovište .

  5. #635
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Bio na otvaranju, ali nisam skijao novom stazom. U jednom momentu vjetar je toliko jako duvao da smo morali sići na međustanici (ćupovi), i poslije toga su ugasili dvosjed. Snijeg već malo mokar, šteta jer ga ima preko 1.5 m.
    @wlad: odlična reportaža, a ja tvrdim da je Bjelasica sada jedno od najboljih skijališta u regionu.

  6. #636
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bjelasica ima fantastičan potencijal da bude odlično skijalište, ali nije najbolje u regionu, daleko od toga . Dovoljno je da se čovek provoza (presporim) Ćupovima i da to shvati. Novi 6sed će drastično da popravi situaciju, ali i dalje će to biti "mala" infrastruktura.

    Neki upućeni kažu da je sledeći plan da se Ćupovi zamenjuju novim brzim 4sedom. Baš smo diskutovali na Bjelasici i zaključak je da bi sa manje para sada mogli da urade mnogo - da postave 3-4 tanjira za sledeću sezonu, npr. 2 komada ispod grebena Ključa, tu prirodno postoje fantastične staze (da kreću od one najduže staze Ćupova prema grebenu Ključa) - da se stavi 1 paralelno u nastavku negde prema Vilinim Vodama i da se jedan stavi paralelno levo od Ćupova između stena u gornjem delu...

    Da hoće, mogu da postave 10 novih tanjira - ono što je lepo za ovim grebenom Ključa je da tamo najduže ostaje sneg, da je zaklonjen od sunca i vetra i naravno da ima fantastičnu konfiguraciju i za stazu i za off-piste....

  7. #637
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Ovo za region sam namjerno stavio, mada je mozda ovo posebna diksusija - da rangiramo skijalista u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni, Makedoniji i Hrvatskoj (ovo ja podrazumjevam pod regionom).
    Za Ćupove si u pravu. Ja koliko znam ta žica ima drugu brzinu, ali se mora remontovati. Tada bi radila duplo brže. To, i još par tanjira i bilo bi puno bolje.
    Ipak, meni je Bjelasica favorit - koliko je reklamiram, kao da je moja .
    Kako živim u Podgorici, za sat i po stižem na skijalište koje je sada puno bolje sređeno nego prije - ima pripremljene staze, ekipu ljudi koji stvarno odlično rade - bio sam često svjedok intervencija kada se staza pokvari, kada se desi neka nezgoda i sl. Znači, skijalište koje polako dobija na kvalitetu - kvantitet, poput Kopaonika sigurno neće nikada imati, jer nema ni potrebe - nedostaju smještajni kapaciteti. Ja sam tokom marta često dolazio radnim danima, i staze su uvijek bile odlične, bez gužve, skijanje svaki put super.
    Za ključ i okolo - problem mogu biti veliki smetovi. Ti si to najbolje vidio na turi, ja se stvarno tuda nisam usudio proći .
    Takođe, meni lično se više sviđaju šumovite staze, posebno ove sa bukvama između kojih može da se vozi..

  8. #638
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    , a ostatak ture smo uglavnom išli stranom padina - u galeriji slika možete videti kakvih tu terena za skijanje ima
    Ma sve je to lepo smetovi,staze,6sedi,jos kad bi neko bio ljubazan da mi rekne na kojoj galeriji moze "To" da se vidi....
    Proud supporters of vertical hills and horizontal women!

  9. #639
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    Panzer upravu si to sa regionom.

    Mislim da nema smisla uporedjuvati skijalista u "Regionu". Posto koliko ima pozitivnih stvari za svako skijaliste tako ima 60 vise negativnih stvari.
    Ja nezelim da pocnem sada neku diskusiju koje skijaliste je bolje ili koje je losije.

    Ali trebali bi biti realisticni. Bjelasica je daleko od urednog skijalista. Prvo to je cisto weekend skijaliste. Sve zicare treba remontovati ne samo cupove. A infrastrukturu da i ne spominjem. Ali mislim da ce se i to sve promeniti. Gde para tamo i volja.

    Bio sam sada dva dana na Bjelasici i moram da priznam sve vise volim tu planinu, jednostavo je ta planina jedno veliko prirodno cudo.
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  10. #640
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chikoo Pogledati poruku
    Ma sve je to lepo smetovi,staze,6sedi,jos kad bi neko bio ljubazan da mi rekne na kojoj galeriji moze "To" da se vidi....
    Čiko, na prošloj strani ove teme ima tekst/vest u kojoj je i link.. Evo da ponovim, na vest:

    http://jezerine.org/info/

    Na galeriju gde su slike sa šetnje:

    http://jezerine.org/slike/jezerine2009/

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •