Strana 85 od 231 PrvaPrva ... 3575838485868795135185 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 841 do 850 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #841
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Jeste, skijanja je bilo, iznad očekivanja. Fora je u kvalitetu snijega i pripremljenosti staza, a ne samo u količini snijega. Stavili još jednu kasu za pult, ali je još ne koriste.
    Borderima je danas bilo odlično, jer nije bilo puno naroda, pa je dosta staza bilo samo za njih.

  2. #842
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Ja sam sad sa Bjelasice. Sigurno najbolji dan ove sezone, staze dovedene do perfekcije, nikakvih zamjerki nemam. Uskoro par slika i malo detalja. Pozdrav

  3. #843
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    koliko je snega palo?

    jel ima vise od 40 oko parkinga?



    Citirati Originalno postavljeno od milos_pg_91 Pogledati poruku
    Ja sam sad sa Bjelasice. Sigurno najbolji dan ove sezone, staze dovedene do perfekcije, nikakvih zamjerki nemam. Uskoro par slika i malo detalja. Pozdrav
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  4. #844
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    30cm u podnozju, gore oko 1m.. Temperature ce i narednih dana biti niske, tako da ce sigurno biti dobroG skijanja.

  5. #845
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Znaci sve staze sredjene do perfekcije.. Jedino nije sredjivana staza odmah ispod 6sjeda na vrhu (2a) koja je dosta strma i neutabana.. Dusu je dala za bordere i freeridere, ja sam jednom prosao njome i bilo je pravo mucenje, zbog neodgovarajucih skija. Sto se ostalih staza tice, nisu posebno zahtjevne, nista teze od stare staze, koja vodi sa vrha Cupova. Ni ona staza koja ide pored Carevog dola, koja je klasifikovana kao crna, uopste nije zahtjevna, da bi se tako klasifikovala, po meni. Sto se tice novog sestosjeda, stvarno nemam rijeci. Zadrzavanja nema preko jednog minuta, bukvalno leti.. nesto preko 4 minuta do vrha.. Morao sam da odradim i 2 spusta sa stare zice(nostalgija) , koja je sada maximalno rasterecena, i koja bi morala da se remontuje ili mijenja. I dalje do vrha ide za 20ak minuta, sto je stvarno sporo(prelazak sa Vilinih Voda na 2sjed mi je bas tesko pao ). I ove staze, iako da gotovo nema skijasa, maximalno pripremljene. Juce je bilo oko 100-150 skijasa na stazama, koje su drzale gotovo cijeli dan, s obzirom da je temperatura konstantno bila oko 0 stepeni. Jedino je u losijem stanju donji dio staze 1(plavi dio) na kojem ima po neki kamen.

    Po meni najbolja staza je 1 do dna, ili krenuti 1, prikljuciti se na 3, zatim 3a, i na kraju na 4 do pocetne stanice Vilinih Voda.

    Evo i par slika.. Slike su uglavnom sa stare zice(tada sam uspio da slikam, imao sam vremena ) .. Samo je prva sa vrha V. Voda.

  6. #846
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Svaka cast na izvestaju, vidim da je situacija na stazi odlicna, pretpostavljam da je za skijanje van staze potrebno da jos malo zasnezi. Nego sto se tice offpistea tice, jel moguc pristup nekim livadama sa sestoseda, posto sa slika vidim da je uglavnom suma?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  7. #847
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @miloš: vidim da je sređena i staza na Ključu, da li su palili tanjir?

    @tadija: koliko se ja sećam od prošle godine sve staze idu kroz šumu sa VV, nema "livada" u tom delu. Ali je zato tu Ključ koji je za offpiste (taj kraj), kao i ispod starog dvoseda.

  8. #848
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Hvala Tadija, a Wlad je u pravu sto se tice VV sve staze su probijene kroz sumu, tako da nemas nekih mogucnosti, sem ove staze sto sam vec rekao. Ali, zato je tu Kljuc, kao sto Wlad rece, koji nije radio, iako su staze bile sredjene i vrijeme idealno. Takodje ni tanjir Carev Do nije pustan u rad. Cuo sam gore, valjda nemaju radnika .. Mozda je i sa Kljucem ista stvar, uglavnom nisu radili juce, ni uopste ove sezone cini mi se.

  9. #849
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Gre'ote, Ključ odštampan, kao i uvijek u dubokom snijegu, a skijaša, tj. skijanja nema Bar ga je lijepo viđet'! Hvala, Miloše... super su slike

  10. #850
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Malo off-a. Negdje na početku ove teme smo pričali o mogućnostima za proširenje ski centra na područje Troglave. Kao jedan od mogućih problema je postavljeno pitanje loše orijentacije njenih padina ka Jezerinama (jug, jugozapad). Na prvoj Miloševoj slici u pozadini se upravo vidi Troglava (2075m) u svom uobičajenom, a najljepšem ruhu, dakle u dubokom snijegu. Takođe se vide prelijepe padine koje bi s njenog vrha vodile sve do Jezerina (u prvom dijelu preko golog grebena, a zatim kroz šumu) i koje bi zajedno sa stazama sa Ćupova i Vilinih Voda, eventualno još sa vrha Klisura (1827m), zatvarale jedan prelijepi amfiteatar budućeg ski centra. Pozajmio sam Miloševu sliku za mali prikaz (nadam se da mi dotični neće zamjeriti ):



    Nekom greškom na zvaničnom sajtu ski centra Kolasin1450 stoje na web kamerama slike od 28.XII 2009. tokom trajanja onog strašnog juga i otopljenja. Upravo su mi omogućile da pokažem kako kada u podnožju skijališta uopšte nema snijega i pored sjeverne orijentacije, Troglava je opet savršeno bijela i preravnjena. Mnogo je visokoooooooooooo, bre!

    Podnožje:



    Pogled sa Vilinih Voda na ''ušlagiranu'' Troglavu i Zekovu Glavu (2117m)u gornjem desnom uglu:



    Ono što je najljepše, greben Troglave je dugačak ili širok skoro 1,5km, pa samo zamislite koliko bi tu bilo prostora za freeride.
    S druge strane pri ovakvom stanju stvari, razvoj ski centra nema baš previše smisla, jer i pored toga što ima mnogo bolje sniježne uslove (ne samo ove zime) od najbližih centara-konkurenata (Kopaonik i Jahorina), Bjelasica nema goste, pa je i ovo staza što imaju izgleda previše, i osim vikendom uglavnom zvrje prazne. To opet govori o neisplativosti nekakvih novih ulaganja. Postoje čini mi se samo dva puta. Jedan se zasniva na dobrom marketingu i krvavom radu, kako bi centar povratio stare i pridobio nove goste, dakle značajno popravio posjetu, čime bi se stvorili uslovi za njegovo daljnje proširenje, a drugi je tavorenje i prepoznavanje Bjelasice kao vikend ski centra, uprkos nesumnjivo daleko većim potencijalima...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •