Strana 201 od 231 PrvaPrva ... 101151191199200201202203211 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.001 do 2.010 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #2001
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Parking PROMO

    Half-day tariff 3€
    From 3 to 6 hours
    All-day tariff 5€
    Longer than 6 hours


    Vrhunska ponuda

  2. #2002
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Očigledno se i bivša, a i sadašnja uprava koncentrisala maksimalno oko parkinga u pravljenju biznis plana. Zato skijalište i propada, kada se koncentrišu oko gluposti..

  3. #2003
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Taman tako! A citavo ovo vrijeme pisem i ovdje i na fb i uzivo im saopstavam kako treba da djeci spuste maksimalno cijenu ski pasa, kako trebaju da kad nema snijega dovoljno da ga na "starinski" nacin doguraju sa mjesta gdje ga ima. Sad kad snijega fali i kad su nade da ce obilne padavine prekriti njihov nerad propale, nije im tesko da svako malo motornim sankama dovoze snijeg u podnozje da bi se moglo do zica uopste doci. Isto tako su mogli staze, narocito Jezerine, pomenutom metodom svesti na trecinu. Em bi se bolje skijalo, em bi i sad snijega bilo na stazama. Imaju Kop i samo treba prepisati "postupak".
    Do tada, parking je osnov biznisa i cash flow-a, na zalost.

  4. #2004
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Kakvo je stanje na stazi danas ? Jeli palo sto novog snijega ?

  5. #2005
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Novog snijega je palo dosta, na vrhu oko 30 cm. Skijanje bolje nego što smo misllili da će biti. Ćupove puštaju samo do međustanice, sa šestosjeda sređivana samo plava staza. Al smo mi išli svuda .
    Uglavnom, da su malo sredili staze i udarili neku reklamu (ništa posebno, samo na sajt i fb stranu) sigurno bi bilo duplo više gostiju....

  6. #2006
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Kako sam se nadala dobro sam se udala...skijanje bolje nego sto se ocekivalo. Napadalo bas fino na vrhovima, skijali svuda, i off i on. Snijega novog sigurno ima na mjestima preko 30cm, u podnozju ne vise od 7,8cm. Mislim da bi Kljuc bio odlican, ali posto nas je momak sa medjustanice sprijecio u odlasku, obecao sam mu cvrgu sledeci put kad dodjemo.
    Elem, 100 puta smo pomenuli sta je nas covjek! Sta je nerad i nezalaganje. Taman kao da je Radoje Dakic ili Marko Radovic propali u pitanju! Mogli su danas komotno imati 1000 ljudi na skijalistu da su samo pustili na vec pomenuti sajt i fb pricu. A tek da su na dnevniku napravili prilog. Medjutim, isto kao da ih nije briga od cega ce primati platu, placati struju, vracati kredite...uzas! Bjelasica bez obzira na rekordno toplu zimu i malo padavina ove godine ima i dalje najvece zalihe snijega u okruzenju. I sta je bilo potrebno? Samo da se ne gleda u nebo nego da se zasucu rukavi. Slikao sam danas kako sa sred Jezerina uzimaju lopatama snijeg i odvoze ga na podnozje. Sta da su to radili dok ga je bilo 5 puta vise i onda utabavali?!?Skijali bi danas i naredne dane gotovo normalno i u podnozju, radila bi bebi staza, a skije nebi drali na kamenje.
    Ovako promovisu parking!!! Treba im dozivotni zabraniti bavljenje turizmom. Mozda sto kaze Panzer spremaju neki aranzman vracanja na drzavne jasle, jer ovako definitivno ne rade privatne firme.
    Priložene slike Priložene slike

  7. #2007
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako ćemo precizno, Popova Šapka i Brezovica su imali najviše, i imaju najviše snega u okruženju ove sezone a i inače .

  8. #2008
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Wlad, u pravu si, ali se nisam dobro odrazio
    Mislio sam prvenstveno na Zabljak, Jahorinu i Kop...

  9. #2009
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako ćemo precizno, Popova Šapka i Brezovica su imali najviše, i imaju najviše snega u okruženju ove sezone a i inače .
    Za ovu godinu ne znam, jer je to nemoguće provjeriti pošto podaci sa meteo stanice na Popovoj Šapki nijesu javno dostupni - ali Popova Šapka i Brezovica su prilično daleko od najsnjegovitijih lokacija u okruženju. Pošto skupljam sniježnu statistiku s prostora ex YU ovo ''odgovorno'' tvrdim. Popova Šapka na 1750mnm je imala čak nešto lošiju sniježnu statistiku od Žabljaka iako je ovaj 300m niži. Da ne govorim o Julijskim Alpima, Velebitu ili visokim hercegovačkim i crnogorskim planinama. A tek Prokletije, one su uz najviše zone Julijaca najsnjegovitije na prostoru ex YU i daleko snjegovitije od Šare. Pa čak i ove godine, ali da ne spamam temu slikama kojima ovdje nije mjesto. Jedan od razloga zašto Šara nije najsnjegovitija je u količini zimskih padavina i tu ona daleko zaostaje za mnogim dinarskim planinama. Ali, Šara ima jednu drugu vrlo značajnu prednost! Naime, Šara ima u zoni iznad 2000m prostora koliko i sve druge planine u ex YU zajedno. I to je velika prednost, pogotovo u ovakvim lošim zimama kada je svaki visinski metar važan. Nažalost, ti potencijali visoke Šare nijesu uopšte iskorišteni - pogotovo propadanjem ski centra Brezovica.

  10. #2010
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    U pravu si , mislio sam pre svega na ovu sezonu - pošto osim Kopaonika koji radi manje-više na veštačkom snegu ova dva centra koja sam naveo rade na prirodnom snegu.. CG centri praktično nisu radili cele sezone, to što radi ski centar do međustanice i lopatama se nabacuje sneg da se stigne do dna žice ne računam - super je to da se prevaziđe skijaška kriza ali nema tu ozbiljnijeg skijanja.

    A pre svega mislim na ski centre, pošto džaba i 10 metara snega na Prokletijama kada nema ski centra, niti mogućnosti da se tamo dođe zimi - tamo ni šumari ne obilaze šume zimi pošto znaju da ne može ništa da se izvuče odatle

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •