Strana 16 od 231 PrvaPrva ... 614151617182666116 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #151
    Junior Member nikola_pg avatar
    Datum registracije
    13.01.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Godina
    38
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Opa, znaci za vikend na Jezerine .Fino,fino...Taj snijeg mora da je pao u zadna 3 dana ako se da vjerovati ti tvojim podacima zar ne???

  2. #152
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pao je juče.. Mi smo rezervisali smeštaj u Kolašinu za vikend .

  3. #153
    Junior Member djurodjuka avatar
    Datum registracije
    11.01.2007
    Godina
    53
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Wlad,javi kako je bilo,kakav je snijeg, ima li guzve,sto radi od zica,da li je staza spremljena kako valja itd....?

  4. #154
    Senior Member boki04 avatar
    Datum registracije
    22.11.2005
    Lokacija
    Rudnik
    Skije / Bord
    Nordica Hot Rod Nitrous Ca 78
    Godina
    43
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    kako je bilo skijanje?koja je cena dnevnog skipass-a?ima li guzve vikendom?

  5. #155
    Junior Member djurodjuka avatar
    Datum registracije
    11.01.2007
    Godina
    53
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Evo da prenesem par utisaka posto sam ugrabio danas da skocim do Bjelasice.
    1.Ski pas kosta 10 eura.
    Na izgled ne izgleda mnoga ali kad uzmete uobzir sto za to dobijate mislim da i ne zasluzuje vise.Zasto?

    a) Danas je radila samo zicara i jedna uspinjaca i stvarale su se ogromne guzve,tako da je bilo potrebno 30 minuta da stojis u red,i oko 30 do vrha sto ako se uzme u obzira da skijaski dan traje 5 - 6 sati misim da je i vise nego dovoljna ta cijena.

    b)Staza je u losem stanju to jest nije sredjivana, siblje viri na sve strane jedino donji dio stazi je bezbjedan za opremu.Sa vrha pa sve do pola staze viri kamenje ili jos gore ne viri i jedino po zvuku skije moze se osjetiti da je skija dobila jos jedan novi oziljak.(ja sam danas prosao sa 3,zadovoljan sam moglo je i gore) .Sve us vemu nije lose da covjek izadje malo na snijeg ali iskreno da vam kazem jedva cekam nekog da kupi skijaliste da se malo stvari dovedu u red.

    Raspust je gotov,nadam se da ce guzve kao sto je danas bila prestati samo da pane jos snijega jer ovo sto je palo do sad nije dovoljno za ovakvu stazu koja je nepripremljena prije sezone.
    Evo par slika da vidite koliko je naroda bilo danas.

    Pozdrav!!
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg 1.jpg (116,9 KB, 244 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 2.jpg (116,0 KB, 246 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 3.jpg (126,2 KB, 239 pregleda)

  6. #156
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Djuro, ne ide žica 30 minuta do gore, nego 18 (10 do međustanice i 8 od međustanice do vrha) - što je svakako mnogo - slično poredjenje može da se napravi sa Pančićem na Kopaoniku (po dužini - ne po stazi) - vozila je oko 20 minuta. Svi se nadamo naravno da će posle privatizacije na tom mestu doći "Ćupovi Ekspres" pa da možemo da izađemo za 4-5 minuta do gore .

    A sada utisak:

    1. subota: dosta snega, staze sređene odlično, nije bilo kamenja na stazi (osim po koji na kraju skijanja), gužve nije bilo uopšte.

    2. nedelja: snega nešto manje na vrhu (vetar ga je oduvao u toku noći), staze delom sređene, bilo je kamenja kada se izađe van staze, po stazi po neki (ali ništa strašno), gužva velika. Pretpostavljam da je narod čekao sneg i onda navalio na prvi dan skijanja (iako je moglo da se skija od nove godine dosta - ja sam "nakupio" oko 9 dana skijanja ove godine, od čega je 8 na jezerinama). Stari "trik" je i danas palio - kada ima gužve skijaš sa vrha do međustanice, na međustanici nema reda .

    Sve u svemu ja sam se naskijao dobro, malo više u subotu. Nedostaje još snega kako bi moglo da se skija off-piste, može i sada (pogotovo ispod žičare u gornjem delu staze) ali postoji velika opasnost za podlogu skije .

    Slika nemam - niko od društva nije slikao .
    Izmenio/la wlad; 28.01.2007 u 22:19.

  7. #157
    Junior Member djurodjuka avatar
    Datum registracije
    11.01.2007
    Godina
    53
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    neznam,ali moja stoperica do vrha danas je stopala 27 minuta kad sam rekao 30 zaokruzio sam,ne znam tacne karakteristike zicare ali koliko sam upucen ona ima nekoliko brzina a danas s obzirom da je bila opterecena vjerovatno je isla na najsporiju brzinu.Sto se tice kamenja ne slazem se sa tobom jer kamenja do medju stanice ima dosta ne velikog ali dovovljo velikog da napravi brazdu po podlozi.O snalazljivosti tvojoj ne bi da komentarisem nego iznosim utiske kompletnog ski centra i skijanja na njemu.Nije mi jasno zasto nije radila uspinjaca sa desne strane zicare,u stvari jasno mi je nije bila spremljena izgleda da ih je iznenadio snijeg kao sto ih svake godine iznenadi.Sto se mene tice ja sam se super proveo i jedva cekam da opet idem ali licna osjecanja ne mogu da mijesam sa cinjenicnim stanjem a ono je jedva zadovoljavajuce (moj licni utisak).
    Nije zla namjera sto ih kritikujem nego dobra namjera da se nesto uradi i da stvari krenu na bolje.

    P.S Cuvajte gume od Kolasina do Jezerina.
    Izmenio/la djurodjuka; 30.01.2007 u 15:57.

  8. #158
    Pero
    Guest

    Cool

    E ovako bio sa na bjelasicu od 1. do 6.i bilo je super zicare rade svakog dana radnim do 3,a vikendom do 4-4:30 ,ali vikendom je puno albanaca tako da se ne mozete spustiti ni 5 puta,staza je ok,samo pri vrhu hvali malo snijega ali ja vam predlazem da idete radnim danima-vishe skijanja tj nema nikoga....
    Imate vozaca Nena koji vozi svako jutro na stazu od 10 do 4 (3e da podjete i da se vratite jeftinije od toga nema)i kod njega mozete iznajmiti skije i svu opremu...(poz.te ga od Barana iz Jelke)evo vam br.
    069/065-848 ili 081/865-076

  9. #159
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Evo i sadašnjeg stanja na CG skijalištima:


  10. #160
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Danas se skijalo . Na Jezerinama super, konačno baš dosta snega, preko 1m - tako da se moglo lagodno skijati van staza i bilo gde, gde se standardno skija.

    Staza dobra, tvrda, brza. Van staze mix, negde tvrdo negde meko - za različite ukuse .

    Vreme promenljivo, na početku sunce a onda sneg, pa opet razvedravanje.

    Gužva dosta velika, pogotovo za one koji se spuštaju do počene stanice sedečnice, naravno većina "iskusnih" je skijalo do međustanice. I pored dugog reda (na dnu), red se ipak pomerao brzo, tako da nije bilo dugog čekanja.

    Ukupan utisak 4+ .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 9 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 9)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •