Strana 76 od 231 PrvaPrva ... 2666747576777886126176 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 751 do 760 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #751
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sada kažu ako vreme posluži počinje 25tog...

  2. #752
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sada kažu ako vreme posluži počinje 25tog...
    Bogami, ove vremenske prognoze nam trenutno ne idu na ruku. Najavljuje se neka jugovina..

  3. #753
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Highlander Pogledati poruku
    e kad se sjetim kako je ona stara mapa skijališta izgledala...prosto me jeza obuzme.....a ovo sve stvarno obećava....
    http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/cr..._bjelasica.htm


    Ovo je lin ka strani na sajtu na kojoj su predstavljene sve ski mape Bjelasice do kojih sam dosao. Da li neko zna za jos neku verziju?

  4. #754
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2009
    Godina
    38
    Poruke
    10

    Unhappy

    Ja sam danas prosao kroz Kolashin,snijega ima dosta ali je problem sto su najavili jugo i malo jace temperature. Ne znam koliko ce se to zadrzati jer su najavili i kishu :(
    Izmenio/la sparky; 21.12.2009 u 23:33.

  5. #755
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Ja mislim da je nema.. Ti si okacio staru i novu verziju(koja je juce stavljena na net).

  6. #756

    Podrazumevano

    potpuno se slažem sa Wladom oko kategorizacje staza....ima nelogičnosti....čovjek je lijepo objasnio....

    a što se tiče heliodroma......šta ćeš....zanijeli se ljudi....ne treba im zamjeriti...napravili su fin posao....još jednom pohvale....

  7. #757
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Prvo sve čestitke ekipi iz Ski centra na odličnom poslu. Stvarno je milina gledati kako ovaj ski-centar raste!

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    ...4ka je prijatno iznenađenje od prošle sezone, dok nju nisu napravili u donjem delu skijališta nije bilo "ozbiljnije" staze. Ovako jeste kratka i vožnja tanjirom je spora - ali barem može da se skija ako duva prejak vetar i ugasi se dvosed (i sada šestosed )....
    ja se nadam da šestosed neće stajati obzirom da je većim delom kroz šumu?

  8. #758

    Podrazumevano

    Našao sam na youtube neki snimak tj video zapis sa nove staze na Bjelasici, pa pogledajte.....

    http://www.youtube.com/watch?v=8HNhQvOP1Cs&feature=player_embedded

  9. #759
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    ja se nadam da šestosed neće stajati obzirom da je većim delom kroz šumu?
    Pa Jezerine su inače dobre što se tiče vremena, jako su retke (guste) magle, a žica, dvosed Ćupovi se jako-jako retko isključi bog (pre)jakog vetra... Ja ne znam da sam na Jezerinama imao propao dan zbog magle, a zbog vetra su možda 2 puta isključili Ćupove (a da sam ja bio na skijanju)...

    Desilo se da 2 dana nije radio 2sed do vrha zbog previše snega na izlaznoj stanici i sl. ali to su stvarno izuzeci jednom u 3 sezone .

    @Highlander: taj video je već postavljen juče na forumu

  10. #760
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano i zvanično sezona počinje 25tog :)

    Izvor: Dnevni list Pobjeda, Podgorica (22.12.2009)

    Metarski snijeg na Bjelasici pretvoren u skijaške staze

    Već su fine - Jezerine

    Novi šestosjed "Viline vode" povećao kapacitet na 6.200 skijaša na sat. Zvanično otvaranje sezone 25. decembra
    Kolašin - Gotovo da se ne pamti da je devet dana uoči novogodišnjih praznika i četiri dana uoči zvaničnog otvaranja skijaške sezone na Bjelasici bilo toliko snijega. Po pravilu - decembar je bio deficitaran. I prije kalendarske zime, snijeg je visine oko metra, što je mjera i želja svakog skijališta. Uz brojne druge poslove u pripremi sezone, direktorka Ski-centra "Kolašin -1450" Ivana Peković mogla je da odahne kada je snijeg u pitanju.
    - Snijeg nas je obradovao.Staze su uređuju od prvog dana, baš kao da je počela sezona. Zvanično otvaranje zimske sezone je zakazano za 25. decembar kada ćemo ugostiti predstavnike svih crnogorskih medija. Novi šestosjed "Viline vode" donio je nove mogućnosti skijaškog upoznavanja Bjelasice.Prethodna zima je prošla bez "Vilinih voda", ali će zato ovaj šestosjed obilježiti predstojeću. Projekat je realizovan sa prestižnom austrijskom komapnijom "Dopel-majer" koja je lider u proizvodnji i montiranju žičara.Urađeno je i 10 km novih staza za sve kategorije skijaša.Time je povećan kapacitet skijališta na 6.200 skijaša na sat. Postavljen je i sistem za proizvodnju vještačkog snijega koji nam omogućava da donji dio staza bude stalno pod snijegom i da se produži sezona skijanja - kaže Peković.

    ......

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •