Strana 63 od 231 PrvaPrva ... 1353616263646573113163 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 621 do 630 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #621
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    TURISTIČKI VIKEND NA BJELASICI BIĆE ZAPAMĆEN PO NAJAVI NOVIH SADRŽAJA

    Skije "išle" novim stazama

    Kolašin, 22.marta - Prvi proljećni vikend na Bjelasici solidnu posjećenost gostiju obilježilo je i skijanje na novim stazama. Bjelasica je dobila nove skijaške prostore, koji su probijeni i pripremljeni u okviru ovosezonske investicije - žičare šestosjeda "Viline vode". Danas se prvi put skijama prošlo stazama koje je "otvorio" novi šestosjed. Da će to biti značajna novost u turističkoj ponudi Bjelasice potvrdio nam je i Predrag Nenezić, ministar turizma i zaštite životne sredine.
    Ovom investicijom koja će omogućiti nove turističke sadržaje na Bjelasici - ski centar "Kolašin 1450" primiče se liderstvu u regionu kada je ponuda zimskog turizma u pitanju, kazao je ministar Nenezić koji je zajedno sa Aleksandrom Radovićem, direktorom Nacionalne turističke organizacije, boravio na Bjelasici. Šestosjed "Viline vode" će nastaviti da otkriva i valorizuje turističke potencijale Bjelasice, dobijene su nove staze, planina je postala bliža i pristupačnija, a gosti sada na raspolaganju imaju mogućnost da skijaju duže i raznovrsnije. Sa novim stazama na Bjelasici mogu biti zadovoljni i oni koji su skijaški profesionalci ali će prostor za sebe naći i oni koji su tek naučili da skijaju, kazao je Nenezić.
    Skijanje na Bjelasici biće nastavljeno i narednih proljećnih vikenda. Novi sadržaji kao i zalihe snijega koje su spremne da izdrže naredne proljećne temperature najavljuju da sezona skijanja na Bjelasici potrajati. Uz promociju novih sadržaja narednog vikenda će biti održano i otvoreno prvenstvo Crne Gore u alpskom skijanju.

    Izvor: http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...3-23&id=160975

  2. #622
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Trenutno na Bjelasici najvise snijega ove godine.. Od 1ipo do 3m! Mozete da zamislite samo..

  3. #623
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    Raport sa Bjelasice. Skijanje odlično, snijega preko 1.5 metar, ali staze uređene. Vremenski uslovi odlični.
    Priča se da se u subotu pušta šestosjed.

  4. #624
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Raport sa Bjelasice. Skijanje odlično, snijega preko 1.5 metar, ali staze uređene. Vremenski uslovi odlični.
    Priča se da se u subotu pušta šestosjed.

    Ja negdje cuh da ce da ga puste valjda 6-7 aprila.. Bilo bi extra kad bi ga sad pustili.. Jesi to cuo od radnika il? Poz

  5. #625
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    571

    Podrazumevano

    Od jednog skijaša koji bi trebalo da je upućen. Kaže da je otvaranje ovog vikenda, a da će se za skijaše pustiti onog narednog, znači 4. aprila.
    Vidjećemo, nova staza se čini odlična, dosta strma. Snijega ima, pa ja mislim, najviše ove godine. Koliko može trajati, pitanje je.

  6. #626
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Od jednog skijaša koji bi trebalo da je upućen. Kaže da je otvaranje ovog vikenda, a da će se za skijaše pustiti onog narednog, znači 4. aprila.
    Vidjećemo, nova staza se čini odlična, dosta strma. Snijega ima, pa ja mislim, najviše ove godine. Koliko može trajati, pitanje je.

    A ja sam cuo, da se narednog pusta, ali ni tada za skijase.. No, vidjecemo. A snijega sigurno ima najvise ove seozne .. Trebalo bi jos mjesec da potraje..

  7. #627
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano U neđelju su izbori!!!



    Poznato je da se najviše novih objekata, fabrika i puteva otvori tokom predizborne ćutnje Ne treba objašnjavati zašto... Takođe je poznato da se većina tako otvorenih objekata privede funkciji tek onda kada su izbori već ''daleka'' prošlost

    Što se tiče snijega na Bjelasici, ima ga toliko da skijanje za prvi maj ne bi trebalo da dođe u pitanje. Vjerovatno ću za vikend posjetiti planinu, prije neki netaknuti kutak nego skijalište, pa ću postati koju sniježnu fotku...

  8. #628
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Ja bi trebalo da budem petak/subota na Durmitoru a nedelja/ponedeljak na Bjelasici - pa možemo da se vidimo ko bude bio u to vreme & da popijemo uz čašicu razgovora .

  9. #629
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja bi trebalo da budem petak/subota na Durmitoru a nedelja/ponedeljak na Bjelasici - pa možemo da se vidimo ko bude bio u to vreme & da popijemo uz čašicu razgovora .
    Ja sam iduci vikend najvjerovatnije gore, al postoji mogucnost da i za ovaj vikend.. A, snijega do mile volje! Nadoknadjeno je sve iz januara..

  10. #630
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano ekskluzivno :)

    Izvor: jezerine.org (28.03.2009)

    Na današnjem skijanju

    Otvorena staza Viline Vode

    Danas je svečano otvoreno 10km novih staza koje se nalaze ispod žičare Viline Vode. Šestosed još uvek nije spreman za skijaše, ostalo je još da se završi instalacija i očekuje se da bude operativan za 10 dana. U galeriji slika možete videti eksluzivne slike koje su napravljene danas, u prvom delu galerije možete videti slike stare žičare, staza i tanjire, u drugom delu je prikazan deo staza ispod grebena Ključa dok smo išli prema Vilinim Vodama (tura od vrha žičare Ćupovi preko grebena Ključa do Vilinih Voda) i na kraju sam vrh žičare Viline Vode kao i glavne staze ispod nje (već postoje 4 staze ispod ove žičare). Osnovni podaci za stazu su: visina početne stanice ~1430m (pozicija 42° 49.747'N, 19° 37.773'E), visina vrha žičare ~1810m (42° 49.238'N, 19° 37.227'E).
    Klik za galeriju.
    V.B.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •