Strana 124 od 231 PrvaPrva ... 2474114122123124125126134174224 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.231 do 1.240 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #1231
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Sa fb strane:

    Do vrha Ćupovi se može stići dvosjedom za nepunih 12 minuta, jer je od danas na istom uključena druga brzina. Savjetujemo da sa pažnjom ulazite i izlazite na stanicama, a pješacima se preporučuje da za single vožnju koriste šestosjed Vilina voda.
    Obecavam da cemo zajedno da se na istom vozimo i da mi pricas dozivljaje iz Dolomita!Srecan put i dobar provod vam zelim!Naravno, postavi neki komentar i sliku da nam pravis zazubice.

  2. #1232
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Jel moguce da su konacno pustili drugu brzinu! Sjutra sam gore, pa vam javljam!!

  3. #1233
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2010
    Godina
    33
    Poruke
    22

    Podrazumevano

    sad sam bjelasice dvisjed "leti" za 10 min vrh gizve nema za razliq od sestosjeda za koji se red ceka po 10 min sve ekstra staze savrsene cijene po obicaju "male"

  4. #1234
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    I ja sam maloprije sa Jezerina. Put odlicno sredjen, jedan + za to. Guzva na parkingu ogromna(samo dok smo izlazili, trebalo nam je oko pola sata da prodjemo rampu).. Dan za skijanje idealan, guzve je bilo dosta, ali se nije previse cekalo. Dvosjed ubrzan, al se ne bih zakleo da ide za 10 minuta. Jedina mana, na nekim stazama je bilo dosta kamenja, uprkos velikoj kolicini snijega. Prva padina na izlazu dvosjeda skoro bez snijega, vidi si trava, vjerovatno je vjetar oduvao. Sve u svemu ok dan, staze su solidno drzale skoro do 14h, posle malo losije, ali ipak ok za skijanje. Bilo je prostora i za offpiste skijanje, kasnije cu okaciti koju sliku. Pozdrav

  5. #1235

  6. #1236
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Igi,odlicne slike...Svaka cast za umece fotografije

  7. #1237
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    Nisam ja fotografisao, ali sam ja na vecini fotki

  8. #1238
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    40
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Inace dvosjed ide 12 min (medjustanica 6min)

  9. #1239
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Propalu sezonu teško mogu spasiti vikend gosti

    ND Vijesti, 30 januar 2011

    Podgorica - Zimska turistička sezona je još u toku, ali turistićki poslenici je već ocjenjuju propalom jer, ako se izuzmu novogodišnji praznici, imali su vrio skromne prihode. Vikend posjetioci jednostavno nijesu u stanju da nadoknade ogromnu prazninu koja postoji tokom sedmice u pustim hotelima i restoranima.

    Direktor Turističke organizacije Žabljak Boro Nikolić je rekao da je mato snijega tokom školskog raspusta doprinjelo da je sezona loša, ali i da se ekonomska kriza osjeća više nego što su očekivali.

    - U gradu sada ima više od 50 centimetara snijega, staze su obrađene i pravi je užitak biti ovdje, ali gostiju ima manje nego prije početka školskog polugodišta. Međutim, ima dosta ljudi koji dolaze novim putem sa primorja i vikendaša - kazao je on.

    Prema njegovim rijećima, nije dobro upoređivati sezonu sa prošlogodisnjom koja je bila kišna i jedna od lošijih.

    - Očekivali smo vise, ali moramo biti zadovolji sa onim što imamo - kazao je Nikolić.

    Direktor HTP Primorje, u okviru kojeg posiuje i hotel "Planinka", koji ima dvije zvjezdice i najveći je na Žabljaku, Predrag Jelušić rekao je da su 100 odsto bili popunjeni tokom novogodišnjih praznika, ali da je ostatak sezone za 15 odsto manji u odnosu na prošlu godinu kada se, takođe, nijesu mogli pohvaliti uspjehom. - Nadamo se da ce biti vikend aražmana i da će novi put prema primorju aktivirati goste iz Dubrovaćke regije - rekao je Jelušić.

    Osnovno ograničenje zimskog turizma na Žabljaku je, prema njegovim riječima, nedostatak smjestajnih kapaciteta i skijalista i staza kojih mora biti najmanje 10 do 20 kilometara i to svih kategorija, od profesionalnih do dječjih.

    - Može se poći na dan-dva da se šeta po Žabljaku, ali ako nema dobrih skijališta i dodatne ponude, ne može biti atraktivnog ski-centra - kazao je on.

    Direktorica Ski-centra Kolašin 1450 Ivana Peković je jedna od rijetkih koja je sezonu ocijenila kao uspješnu.

    - Nasi gosti često dolaze na skijalište na jedan dan i mi ra-dimo punim kapacitetom. Kaj-više je domaćih gostiju, a vi-kendom su najvece gužve. Di-namićno je bilo i za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika, ali su nam mediji nanijeli štetu pričom da nema snijega na skrjalištima - kazala je Peković.

    Skijalištu na Bjelasici. kako je rekla Peković, problem pred-stavlja rekonstrukcija puta na Platijama i zastoji zbog čega mnogi gosti odustaju od puta.

    - Zastoji su u ranim jutarnim satima kada nasi gosti kreću na cjelodnevni izlet, tako da bi možda bilo bolje da su radovi na putu ostavljeni za proljećni period - kazala je Peković.

    Na skijalištu na Bjelasici, prema riječima Peković. dnevno bude oko 500 gostiju, a vikendom i po nekoliko hiljada.

    Vlasnik kolašinskog hotela "Brile" Dragomir Reljić je rekao da posla nema, ali ni izgleda da će ga biti, te da u njegovom hotelu koji ma 50 ležaja trenutno borave tri gosta.

    - Sada računamo samo na vikende, a i od njih će biti koristi samo ako budu trajali tri dana - petak, subota i nedjelja. OčeMvali smo goste iz Albanije, ali ni aktuelni protesti i politićka situacija u toj zemtji nam ne idu naruku, pa nam je zato protekli vikend bio prazan -kazao je Reljić i dodao da Vlada nema razumijevanja za turizam i turističke radnike jer "kad bi podijelili đački raspust, sezona bi bila dobra".

    - Prošla sezona je bila loša, a ova jejoš gora od nje - ocijenio je on.

    Vlasnik hotela "Cile" u Kolašinu Predrag Bulatović je rekao da je sezona loša, ali da se i dalje nadaju rezervacijama.

    - Lijepi su dani i trebalo bi makar Podgoričani da dolaze vikendom, ali teško da vikendi mogu izvući sezonu. Ukoliko se gosti ne budu zadržavali po tri dana vikenda, moraćemo da olpustimo radnike i počnemo da nudimo samo noćenje sa doručkom, kako bismo smanjili troškove - kazao je on i dodao da bi Nacionaina turistička organizacija i Ministarstvo trebalo da se potrude "da malo napune grad turistima".

    - Zašto idu po Briselu i cijeloj Evropi ako ne da sklapaju ugovore i promovišu turističku ponudu Crne Gore - kazao je Bulatović.

    Vlasnik hotela "Javor" na Žabljaku Milenko Stijepović je ocijenio da je interesovanje bilo mnogo veće od posjete.

    - Od ove sezone nijesmo imali velike koristi. Bili smo rasprodati do sredine marta, ali, kako nije bilo snijega, niko neće da dođe u zimski centar ako ne može da ide na skijalište - kazao je Stijepović.

    Aktivnosti NTO su, prema njegovim riječima, dobre i učinile su da se za zimske centre zainteresuju i gosti koji nijesu zbog djece vezani za raspuste.

    Iako do sada nije bila dobra godina, Stijepović smatra da još nije kasno da se sezona izvuče ako potraje snijeg i gosti počnu dolaziti, te ukoiiko bude dobra ljetnja predsezona.

    M. CAMOVIĆ

    U NTO zadovoljni

    Direktor NTO Saša Radović je zadovoljan dosadašnjim tokom zimske sezone, iako je nedostatak snijega u drugoj polovini januara uticao na posjetu skijalištima.

    - Posljednji podaci koje NTO svakog petka prikupija u saradnji sa lokalnim TO govore da je u petak, 21. januara u Crnoj Gori boravilo vise od 2.500 turista, što je pet odsto vise u odnosu na isti period prosle godine kazao je Radović.

    Prema informacijama sa skijalista Vučje, Kolašin 1450 i Durmitor posjeta je, kako je rekao, za nekoliko procenata bolja u odnosu na prethodnu godinu.

    Sada je vrijeme kada se održavaju događaji iz oblasti konferencijskog turizma, pa očekujemo dobru posjetu l u hotelima koji raspolažu konferencijskim sadržajima - rekao je on.

    Kada nema konkurencije, lako je naplatiti ski-pas 22 eura

    Direktor sektora za privatni smještaj pri Crnogorskom turističkom udruženju (CTU) Petar Ivković kazao je da se sa ostvarenim rezultatima "i ne bi baš mogli hvaliti", naročito kada se posmatraju destinacije u regionu koje su posljednih godina sve populamije.

    - Zimski centri u Sloveniji i Italiji, pa čak i Kopaonik imaju bolje uslove i cijene su pristupačnije nego kod nas gdje se za mnogo manje ili isto novca može dobiti znatno više, tako da bi ovu sezonu mogli ocijeniti skromnom, iako je još u toku –rekao je Ivković.

    Najgore je, kako je rekao, to što u Cmoj Gori sve zavisi od snijega, što u drugim zimskim centrima nije slučaj.

    - Ima puno ljudi koji i ako ne skijaju traže neki drugi vid zabave u okolini lotela ili mjesta gdje borave. Mi smo povodom tog pitanja siromašni ili imamo minimum. Osim dobre hrane i pica, nalo čega ima da se ponudi gostu i to nas prati godinama. Moralo bi se poraditi na vanpansionskoj ponudi koja bi morala )iti mnogo bolja, a i cijene treba da budu adekvatnije - kazao je Ivković i dodao da ski-pasovi na Bjelasici skuplji nego u okruženju, te da je kada "nema konkurencije u samoj državi, lako naplatiti 22 eura za cjelodnevni ski-pas".

    Kada je u pitanju privatni smještaj za 1O eura koji je CTU ove godine pro-novisao, Ivković je zadovoljan jer su upoznali gradane da postoji jeftin i dobar smještaj koji nije vezan za hotele.

    - Naročito na Žabljaku smo ostvarili dobre rezultate, ali, pošto sezona još traje, ne mogu da govorim o procentima. Nažalost uglavnom su vikendi bili udarni i to oni kada je bilo snijega - kazao je Ivković i dodao da je sezona u okviru oćekivanja koja nijesu bila naročito optimistična.

    Kako bi se produžila sezona, Ivković je rekao da se mora povećati vanpansionska ponuda i, primjera radi, očistiti ulice u Kolašinu.

    - Mora se obratiti pažnja na stvari koje se u civilizovanom svijetu podrazumi-jevaju. AKoje snijeg pao to jutro, u redu je da stoji na ulicama do podne, ali nekoliko dana je nedopustivo - kazao je on.

  10. #1240
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Evo i mene sa infom sa malim zakasnjenjem.
    Vikend na Bjelasici je bio dobar, vrijeme odlicno, snijega dovoljno, staze su dosta dobro drzale, cak i popodne. Kao sto neko rece na sestosjedu je bilo guzve, cak mozda najveca guzva koju sam do sad gledao, ali opet se to za relativno kratko vrijeme rascisti. Mozda su za to krivi i ljudi koji idu samo na voznju zicom(a njih je bas bilo mnogo) jer je dvosjed u drugoj brzini pa ih tamo skoro i nema. Kamenja ima najvise na crvenoj stazi odmah ispod izlaska sa sestosjeda i u uskom dijelu puta koji ide ka pocetnoj stanici sestosjeda. Komentarisali smo par bordera dok smo bili na zici, ljudi, vjerujte da su oni bar 50% kamenja na stazi izrovili. Napravio sam na skijama par dobrih brazdi.
    Nisam mjerio, ali bih rekao da dvosjed ide sporije od 12 minuta. STaze na Kljucu ok, chiko koji je gore, kontrolisao je skipass svima sem meni, posto sam zajedno sa njim palio zicaru ujutro. Dio sa vrha Cupova je prilicno go, kao sto Milos rece, mada se moze lijepo spustiti i neuredjenim dijelom. Sve staze koje vode sa dvosjeda su dobre i dobro pripremljene tako da su bolje za voznju za sve one koji preferiraju uredjene staze nego staze sa VV.Bilo je dosta bordera i skijasa koji su uzivali u off-u na padinama Cupova. Primijetio sam i veliku guzvu na bebi liftu, cak se desavalo da im iskoci zbog preopterecenja.
    Sve u svemu, polako se ulazi u formu, tako da ce biti ako Bog da jos ovakvih dana.
    I na kraju, ne znam da li i ima smisla stavljati slike poslije ovih Ilijinih,al ajd, ima i nas smrtnika bez profi aparata koji slikaju telefonom.
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •