Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Bjelašnica, Jahorina - jos jedno pitanje

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    18.04.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    16

    Podrazumevano ja sam za Bjelasnicu

    Bjelasnica ti je mnogo,mnogo bolja od Jahorine-za prave skijase,ali tamo nemas mogucnosti za smestaj.

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano Re: ja sam za Bjelasnicu

    Citirati Originalno postavljeno od Sanja
    Bjelasnica ti je mnogo,mnogo bolja od Jahorine-za prave skijase,ali tamo nemas mogucnosti za smestaj.
    Ima,ali se nebi usudio da tamo zanocim :lol:

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    09.03.2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Uslovi za skijanje na Bjelašnici su odlični. Iako ima malo snijega (cca 20cm), staze su pripremljene fenomenalno. Ubijeđen sam da će svaki pravi ljubitelj skijanja (ne mislim na ljubitelje prirode i nordijskih disciplina), ako se baš mora odlučiti za koga glasati, svoj glas dati Bjelašnici.
    Na Jahorini sam skijao 10.01., a na Bjelašnici 12.01.. Cijena ski pass-a je ista 23 KM.

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    18.04.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Ja se u potpunosti slazem sa tobom.
    Ko je za skijanje-Bjelasnica
    Ko je za decje radosti,sankanje i ucenje skijanja-Jahorina

    Naravno za one koji mogu i smeju da biraju.

  5. #15
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    sad mi jos reci kako je bjelasnica bolja od jahorine za skijanje?

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ja vec dugo nisam skijao ni na Jahorini, ni na Bjelasnici, ali ako govorimo o stazama, definitivno glasam za Bjelasnicu. Jedno brdo, od vrha do dna dovoljno strmo i tutnjas od pocetka do kraja. Na Jahorini sareno: malo strmine, pa malo spusta, pa dosadni kosi spust da se prebacis sa jedne na drugu stazu npr. Ogorjelica - Rajska Dolina.
    Sto se tice zicara, redova, odrzavanja staza (ko je spomenuo umjetni snijeg?) i ostale infrastrukture, ne raspolazem informacijama, pa ne mogu komentarisati, ali vjerujem da nije sjajno ni na jednoj od njih.

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    18.04.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzonka
    sad mi jos reci kako je bjelasnica bolja od jahorine za skijanje?
    Bez uvrede ali to je moj licni stav.10 godina sam skijala na Bjelasnici a nesto vise od 5 na Jahorini i mislim da sam na osnovu toga mogla sebi da dozvolim da dam licni stav o tome.

  8. #18
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    nema uvrede, ja bih trebao sada prvi put zameniti kopaonik jahorinom, tako da ja ne znam ni kako jahorina izgleda!

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    18.04.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    U tom slucaju idi obavezno na Jahorinu.
    Ja zadnjih par godina idem na Jahorinu,ali se bolje iskijam kada skoknem na jedan dan na Bjelasnicu.Stacioniram se u S.Sarajevu i blize mi je da odem na Bjelasnicu ali cesce odem na Jahorinu,zato sto si tamo ipak svoj na svome.Inace na Bjelasnici je veca guzva i dosta se duze ceka na zicu nego na Jahorini.

    Dobar provod gore.

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    27.01.2005
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zeljo
    Sto se snijega tice za jahorinu je najsigurnije druga polovina januara i pocetak februara,prosle godine sam bio 2 sedmice od 14.februara i vrijeme je bilo uzas,prva sedmica 2 dana sunce ostalo vjetar,magla i snijeg,druga sedmica skoro se sve otopilo i padala kisa,za dnji dan kad sam kretao je poceo da pada snijeg :evil:
    To ti je sve vrlo promjenljivo. Ja sam prošle godine bio baš tih dana kad si ti odlazio(krajem februara i početkom marta). Prvi dan kad sam stigao, bukvalno je na svakih nekoliko metara virilo malo zemlje, a onda je jednu noć i dan snijeg toliko padao, da se taj dan gotovo nije moglo skijati, iako su tabači stalno radili. A poslije, milina. Baš mi je žao što sam morao ići, jer čuo sam da je snijega bilo sve do aprila ))

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •