Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Bjelašnica, Jahorina - jos jedno pitanje

  1. #1
    Igox
    Guest

    Podrazumevano Bjelašnica, Jahorina - jos jedno pitanje

    Zdravo!

    - Moze li mi neko ispricati ukratko, kakvi su uslovi za skijanje na Bjelašnici.
    - Zna li neko gdje mogu naci podatke o tome koliko je snijega na Jahorini, Bjelašnici?

    Hvala

    Pozdrav iz Ljubljane.

  2. #2
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Obzirom da nisam bio tamo od pre rata sledece informacije su dobijene od lokalnih mestana (kad sam bio na Jahorini) ali mislim da su u velikoj meri pouzdani. Na Bjelasnici trenutno radi cetvorosed i jos dva manja lifta (kazem moguce da su za ovu sezonu pustili jos nesto). Sama planina je vrlo hirovita sto se tice vremenskih uslova i iskljucivo za dobre i odlicne skijase. Staze su crne i crvene. Sto se cena tice zaista nisam u toku sa vanpansionskom potrosnjom. Znam da je vikendom stravicna guzva na zici dok ovim danima nema zive duse.
    Sto se snega tice to je tesko ali probaj na www.skijanje.hr
    ili www.oc-jahorina.com/ski-info

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Bjelasnica je bolja za skijanje od Jahorine(sto se mene tice),bar je prije rata tako bilo.Ima vise strmih staza vise profesionalnih nego rekreativnih,nazalost iz odredjenih razloga neidem tamo :(

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Bjelasnica nikad ali nikad nije bila bolja od Jahorine(sto se mene tice)!! Na Jahorini ima nekih 30cm snjega (bar bilo je juce). Uslovi su izuzetni ponuda je takodje izuzetna i na ovom sajtu mozes pronaci cijene smjestaja u svim hotelima sve je spremno samo se ceka jos snjega. Akok ti jos nekako mogu pomoci javi.

    Pozdrav

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    24.12.2004
    Godina
    43
    Poruke
    36

    Podrazumevano

    Zna li neko kakva su predvidjanja za drugu nedelju januara?

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    22.11.2004
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    ako je verovati pojedinim prognozama sneg se ocekuje od 2 do sredine jan.

  7. #7
    SweetChild
    Guest

    Podrazumevano Jahorina, Bjelasnica, Igman - relativno sveze info

    Bila sam prosle zime i skijala na sve tri planine. Putujem opet pocetkom januara. Jos pocetkom decembra je bilo snega na sve tri planine. Uostalom, pogledajte prognozu za Sarajevo na www.weather.com (Napomena: kad je u SA najavljena kisa, na planinama je uvek sneg). Jahorina je moja preporuka za sve. Tamo sam, sa 5 godina, naucila da skijam. Ima mnogo staza, za sve vrste skijasa. Veliki broj renoviranih i novih hotela, sa smesno niskim cenama. Bjelasnica nije toliko profi, koliko se prica. Tamo sam prvi put skijala posle 5 godina pauze i bilo je sasvim primereno. Igman: ono sto je sigurno - odlicna ski skola (grpuni (za sve vrste skijasa) i individualni (rade i na Jahorini i Bjelasnici) casovi , sa autobuskim prevozom iz Sarajeva. Temperature mogu dosta nisko da padnu (osetila prosle zime -27). Jedna dvosedeznica i jedan baby lift. Beogradjanka sam i pricala sam ekavicu i u Federaciji i u Republici i niko me nije ni popreko pogledao - za one koji su skepticni po tom pitanju. Doduse, ako zelite zaista shlihtavo osoblje - pricajte engleski

  8. #8
    Ananika1
    Guest

    Podrazumevano

    Meni osobno je Jahorina bolja, jer je u biti sve jedna velika staza, prelazis s jedne staze na drugu bez problema,ua snowboarding je Jahorina bolja, jer mozes si sam traziti staze, uzivati po duboom snijege, ludnica! Dok mi je na Bjelasnici nekako sve ograniceno, imas savrseno uradjenu stazu i pucaj po njoj, niš' zanimljivo......

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Ovamo, tj. Pale, Jahorina pada kisa zadnja dva dana moguce je da nocas pocne da pada snjeg.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    15.11.2004
    Poruke
    54

    Podrazumevano

    Sto se snijega tice za jahorinu je najsigurnije druga polovina januara i pocetak februara,prosle godine sam bio 2 sedmice od 14.februara i vrijeme je bilo uzas,prva sedmica 2 dana sunce ostalo vjetar,magla i snijeg,druga sedmica skoro se sve otopilo i padala kisa,za dnji dan kad sam kretao je poceo da pada snijeg :evil:

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •