Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 115

Tema: Zlatibor

  1. #21
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Možeš da nazoveš SS (www.skijalistasrbije.co.yu), a i odgovaraju na e-mailove sa pitanjima..

    Lično mislim da nema šanse da radi taj šestosed za 10 dana, od kako su krenule hladnoće/snegovi verujem da su radovi usporeni znatno. A i po starom tempu ne bi stigli do NG...

    Ostaje im još dosta posla (posle sajle, postavljanje korpi, testiranje čitavog "sistema", sredjivanje staze [stenje, žbunje, drveče], ravnanje terena, prilazni putevi, sistem za ski passove, obuka ljudi za žice, ratrage, ski passove itd.).

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2007
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Izgleda da Tornik neće raditi pre polovine januara, tako da su ispalili 50% gostiju u vreme novogodišnjih praznika, i ja sam jedan od njih. Čuo sam da na Iveru, koji je 50ak km udaljen od Zlatibora, ima dobrih staza. Da nema neko drugi neku informaciju?

  3. #23
    Junior Member nlekic avatar
    Datum registracije
    22.12.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    43
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Do 15. januara nista sigurno. Cuo sam se ja sa ovim dzabolebarosima iz SS koji su mi to rekli. Nastavili ljudi sa lepom dugogodisnjom praksom da otvaraju nove zicare u sred a neke Boga mi i na kraju sezone(Crna Duboka prosle godine).

  4. #24
    Junior Member mrgaga avatar
    Datum registracije
    15.01.2007
    Lokacija
    Becej
    Skije / Bord
    Elan speedwave 10
    Godina
    39
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ju;esam yvao i rekli su mi da pocinje raditi 11. januara.E sad posto su ti ljudi jako aljkavi i lenji ne bi me ;udilo da sve to krene i mnogo posle toga.Mislim da pravi skijasi nemaju puno sta da traze na torniku jer su staze kratka,tornik je udaljen desetak km od centra Zlatibora,cene nisu pristupacne a verovatno ce i prevoz do skijalista kostati.U svakom slucaju tu je sestosed koji treba isprobati kao i staze.Mislim da je dobro za pocetnike i za one koji ce da krenu u skijaske vode tj. za prvu planinu ok.

  5. #25
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Otvaranje ski centra Tornik zakazano je za 11.01.2007. Izvor:www.zlatibor.co.yu
    03.01.2007. Na Torniku su u toku veoma intenzivni radovi i pored veoma nepovoljnih vremenskih uslova na testiranju žicare duge 1850m, uredjenju prostora za ulazak skijaša i izgradnji objekta za okrepljenje skijaša i smeštaj osoblja Ski centra.
    Dve mašine za pripremu snega sa osobljem su spremne. Završen je veći deo grubih radova na proširenju prilaznog puta pored Ribničkog jezera pa se sada mnogo brže i bezbednije stiže do Ski centra.

    Detaljnije... i još slika...


  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2007
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Danas sam se vratio sa Zlatibora i stvari stoje ovako: kao sto je već rečeno Tornik je 10ak km udaljen od centra i ski pas će biti oko 1200 din., što i nije baš malo, za one koji nemaju svoju opremu iznajmljivanje opreme iznosi 600 din. dnevno (skije su od pre 15ak godina) i oko 10 eura za karving, prilazni put je katastrofa, 1/3 nije asfaltirana, ostatak nije očišćen, staze se još uvek sređuju t.j. vade se panjevi i čisti se korov, kako kažu majstori koje sam tamo zatekao, parking ne postoji, a sve oko ulazne stanice je puno blata. Jedan od glavnih ljudi mi je rekao da će skijanja biti pod uslovom da padne još snega. Što se tiče cena u gradu, ni tu nije baš sjajna situacija, cena kafe se kreće od 80-150 din.(domaća kafa, esspreso je duplo skuplji, sok u čaši je od 100-150 din., a sok u onim najmanjim flašicama od 0,25 je od 120-200 din., cene u restoranima su za oko 50% skuplje nego uobičajno. Tako da svi koji planiraju da zimuju na Zlatiboru neka dobro razmisle i neka sračunaju koliko bi platili Kop. Pozdrav

  7. #27
    Member steva avatar
    Datum registracije
    30.12.2007
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    48
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    1200din ski pas?Jel to proverena informacija?Ako je tacno to gde ce im dusa,sto je mnogo mnogo je

  8. #28
    Junior Member mrgaga avatar
    Datum registracije
    15.01.2007
    Lokacija
    Becej
    Skije / Bord
    Elan speedwave 10
    Godina
    39
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ima na sajtu skijalista srbije cene za ski pas za ovu sezonu.Mislim da su preterali i nije mi jasno na koju foru oni misle da privuu ljude.A i covek kaze da je rentiranje skija skupo tako da se nikako ne isplati.Jahorina kao olimpijski centar na nema takve cene a pruza bar pet puta bolje usluge...

  9. #29
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    pa sa tim cenama ce privuci samo bambuse shminkere koji ionako vishe vole da sede u kafani nego da su na stazi!

    A shto se Jahorine tiche, ja je jako volim, poznajem je ko svoj dzep, ali i oni su teshki pajseri! I ni oni nisu jeftini, obzirom shta nude. Svako ko je ikada skijao preko shvati koliko ovi nashi drapaju sa cenama! Odnos cena-usluga je na lokalnim planinama katastrofa!

  10. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    17.01.2008
    Godina
    48
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    jel neko zna da li je uopste pocelo skijanje 11.1. na torniku, ili je odlozeno jer nema snega?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •