Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 115

Tema: Zlatibor

  1. #1
    Cortez
    Guest

    Podrazumevano Zlatibor

    Ovih dana idem na Zlatibor da li da nosim skije ili ne ?? Ne znam da li tamo ima staza ????Kakav je provod tamo ima li zabave neke danju??

  2. #2
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano Zavisi

    Zavisi od toga sta smatras za skijanje. Ima jedna staza koja je u sustini plava i kratka.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    15.03.2005
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Ja skije ne bih nosio sigurno,ali se potrudi da ti novcanik bude sto deblji
    Ne mislim da je nesto previse skupo ali u principu namas sta pametno da radis sem da setas i sedis po kaficima,kafanama a to izvuce dosta novca
    Skijanje i Zlatibor ja ne bih povezivao,nazalost.Svake godine izadje neko sa pricom kako ce sredjivati razruseni Tornik,praviti nove staze ali i takodje svake godine se nista i ne uradi.Ako se ikad i desi tako nesto sumnjam da ce "skijaski" biti preterano zanimljiv
    Zbog svega toga,razmisljaj pre o dobrim cipelama za setnju...

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    15.03.2005
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Evo ih ponovo...

    sa novosti.co.yu
    ______________


    29.12.2004. 01:21:01



    Na startu i Križaj
    R. ANDRIĆ 26.12.2004, 18:45:58

    ZLATIBOR - Za zaljubljenike u sneg i staze na Torniku, koje su do NATO bombardovanja bile nadomak profesionalnih, loša je vest da ni u zimu 2005/6. godine - neće moći da ih koriste.
    Dobra vest je da će, kada budu završeni svi radovi, Zlatibor na Torniku dobiti - skijaški centar koji ni po čemu neće zaostajati iza alpskih.
    - Svi gosti Zlatibora, a turistički poslenici i ugostitelji još nestrpljivije, čekaju na obnovu Tornika - kaže Milan Stamatović, predsednik SO Čajetina. - Zlatiboru nedostaju profesionalne staze, žičare sedešnice, ili one sa kabinama, veštački sneg, a imaćemo ih na Torniku. Za ovaj projekat imamo najvažnije: prirodne uslove.
    Za Tornik su se, za sada, zainteresovala četiri investitora: Bojan Križaj, “Putevi” a.d. iz Užica, “Građevinar” iz Kraljeva i Građevinska direkcija Srbije. Svi imaju i konkretne ponude, a najbliži ulasku u projekat su - “Putevi”. Ova firma već je postala vlasnik najprestižnijeg zlatiborskog hotela - “Palisada”, ima sopstvenu građevinsku operativu, ali i veliko iskustvo sa gradilišta u Evropi, na projektima sličnim Torničkom.
    Bojan Križaj, poznati slovenački skijaš, sa grupom investitora je u nekoliko navrata boravio na Zlatiboru, a uskoro će, kako je najavio, doneti i idejno rešenje budućeg ski-centra. “Građevinar” takođe ima sopstvenu operativu, Građevinska direkcija Srbije moćan budžet...
    - Zato smo odlučili da Tornik ponudimo kroz tender - kaže Stamatović za “Novosti”. - Pre raspisivanja tendera moramo rešiti imovinske odnose sa “Srbija - šumama”, koje su u posedu Tornika. Još uvek nije poznato da li će to zemljište biti predato na korišćenje SO Čajetina, ili će se “Srbija šume” uključiti u deoničarsko društvo. Za završetak svih radova potrebno je, po gruboj proceni, dve godine, a investicija bi bila - najmanje pet miliona evra.

    SNEG IZ - JEZERA
    OZBILJAN ski-centar, kakvim pretenduje da postane Tornik, ne može se zamisliti bez “topova” za sneg. NJih je mnogo lakše nabaviti - nego obezbediti vodu bez koje nema “proizvodnje” snega. Voda je - najveći problem na mnogim planinama, pa se dovodi desetinama kilometara dugačkim cevovodima. Tornik tih problema nema: u samom podnožju ski-staza nalazi se veštačka akumulacija “Ribnica”, odakle se Zlatibor snabdeva pijaćom vodom.
    _____________

    "nadomak profesionalnih","prirodni uslovi"(na toj visini!!)... :?: :!:

    Nikad nisam skijao na Torniku a o prirodnim uslovima tek nemam pojma...

    Da li bi neko mogao da me "prosvetli" ?

  5. #5
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Da nije tuzno bilo bi smesno
    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

  7. #7
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    to znaci da i na zlatiboru treba promeniti upravu ili privatizovati,ukoliko hoce da uspeju u namerama ,da naprave ski centar sa topovima,kabinskim zicarama itd.:p :p
    ski rules


  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    06.11.2006
    Godina
    32
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ja mislim da je ono sto neki zovu "staza" na zlatiboru blam...

  9. #9
    Member diplomata avatar
    Datum registracije
    05.09.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    ma gde, ono je smešno molim te, ja se uživotu nisam lomio više nego na zlatiboru pre dve godine upravo jer je staza toliko debilna da sam vežbao da vozim na jednoj skiji !!! staza je dužine nekih 400 metera ( poput malog jezera na kopu a strma kao mašinac... )

    pa i da hoće na zlatiboru ne mogu da naprave ski centar, jednostavno nema uslova za to, nema staza... zlatibor je super leti po meni ostalo je za izbegavanje...

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano Mapa (novog) skijališta...


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •