Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 79

Tema: Stara Planina - Sneg, staze info?

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2007
    Godina
    47
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Kazu da jako slabo ide, moj prijatelj je bio tamo za novu, kaze da je bilo jako malo skijasa, a da se zicara vrtela prazna gotovo ceo dan. Pokusavaju i dalje privuci ljude niskom cenom ski pasa ali ne cujem da neko ide. Inace, ne verujem da ce se gore bilo sta razvijati, ekolozi tvrde da je to podrucje izuzetno sa stanista biodiverziteta, a gledajuci neke IUCN mape i ja sve vise imam takvo misljenje. Velika se frka digla oko toga sudeci po sajtu www.savestaraplanina.info, mislim da nijednom politicaru ne treba takav publicitet unistitelja prirode. Stara planina ce najverovatnije ostati kakva i jeste. Lako ce oni preusmeriti sredstva drugde, samo ne znam gde bi to moglo da se uradi, KOP je prepun, a sva raspoloziva prostranstva su zasticena, a i sve je manje snega.

  2. #22
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    BTW i Kopaonik je NP, pa nije problem da se grade žičare. Nije da branim investitore ali NVO su imale godine i godine da stopiraju akciju izgradnje turističkog centra na SP a tek sada su se setili da "spase" SP.

    Samo se plašim, ako je oni budu spašavali da je to "mrka kapa", mislim na naše NVO. Ali to je druga tema i ne bi da -ujem .

  3. #23
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Stara planina je ski potencijal kome Kopaonik ne moze da prismrdi ni kada bi se jako napio pa me razum napustio! A shto se tiche NVO i njihove inicijative, mislim da bi ih trebalo upregnuti da sopstvenim snagama vrte zicharu (putem puke fizichke snage) ako zele da sachuvaju planinu. Na kraju, krajeva Wlad ima pravo, skoro chitavu deceniju su imali mogucnosti da spreche izgradnju ski centra, sada neka cute i pokriju se ushima. I ko ce bolje da chuva i pazi planinu od zaljubljenika u planinu, tj. nas skijasha i bordera!

  4. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ja nesto ne znam gde je covek dosao, i sacuvao prirodu... Pa i na Kopu se svaku put iznerviram kad na stazi vidim pobacane Red Bull konzerve i slicne gluposti...Zlatibor je vec potpuno urnisan, na nekada lepim livadama su vec deponije na svakom koraku.

  5. #25
    Member
    Datum registracije
    29.12.2006
    Lokacija
    Negotin
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    ...a ja bih da pitam za staze,sneg...uoci vikenda,posto dolazi nas 60-tak iz negotina!
    ...hvala!!!

  6. #26
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bax Pogledati poruku
    Ja nesto ne znam gde je covek dosao, i sacuvao prirodu... Pa i na Kopu se svaku put iznerviram kad na stazi vidim pobacane Red Bull konzerve i slicne gluposti...Zlatibor je vec potpuno urnisan, na nekada lepim livadama su vec deponije na svakom koraku.
    iseci svakom ruke do lakata!!! pardon, noge do kolena da ne mogu vishe da skijaju i bordaju!

  7. #27
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Pre neki dan mi se kolega vratio iz Banskog, kaze da je visina snega 2.20 cm. Kod nas nikako da prebaci pola metra visine, na Staroj planini i manje nego na Kopu, na Zlatiboru pitanje kad ce moci da se skija i koliko dana. Da bi se ulaganja malo isplatila, potrebno je bar 120 ski dana. Kako stvari stoje taj broj je sve manji svake godine. Ne samo kod nas, vec je kriza i u Alpima.... Ja bi stvarno voleo da imamo neko sjajno skijaliste, ali ono sto je jasno svakom trezvenijem coveku, da su to nerealne price. Pored toga cene su nam gore nego u okruzenju, tako da je i sa te strane prazna prica, nismo konkurentni, a ni narocito poslovni.

  8. #28
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Druze moj oni i Rumuni su bili vise srece od nas, imali su takvu sneznu mecavu, da su bili odseceni od sveta nekoliko dana

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ok za mecavu, ali ne menja poentu price, gde nam je sneg, i ja sam mislio da je prosla godina slaba, ali ni ova nije mnogo bolja, opet je stredina januara, i snega ima ono jedva da prodje, mozda ce opet doci do pomeranja sezone, ali to su opet samo feb, i mart - premalo...

  10. #30
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Smuckace valjda uskoro neki sneg koji drzi opusteno i kad je temp dobrano iznad nule inace nema nista od stare planine.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •