Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 79

Tema: Stara Planina - Sneg, staze info?

  1. #31
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Problem slabijeg snega u januaru generalno tangira ljude sa porodicama, ali februar je uvek najbolje skijanje - nema gužvi a snega dosta. Mart takođe . I pored slabijeg snega na visočijim skijalištima kod nas se dobro skija...

  2. #32
    Junior Member sekula avatar
    Datum registracije
    10.01.2008
    Godina
    67
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Gledao sam projekat novih zicara.Posao dobili francuzi na tenderu trasiranja zicara.

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    25.12.2007
    Godina
    47
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Ovo ce biti mozda malo ostro ali jbg, izgleda da je tako:

    Stara planina je nase najvece zasticeno prirodno dobro, a takodje, ako posmatramo diverzitet biljnog i zivotinjskog sveta, mozda i najznacajnije prirodno dobro u Srbiji. U razvoju mega ski centra na Staroj se prica jos od davne 1983. godine i ta je ideja poprilicno usadjena u glave ljudi u lokalu. Danak velike neupucenosti ljudi u Srbiji u vrednosti prirode i njenog znacaja kao ocuvane je i cinjenica da ljudi pri gradnji ovakvih objekata i ne razmatraju alternativne vidove turizma, kao ni prirodne vrednosti bilo kog kraja. Direktna potvrda ovog lezi u cinjenici da nam je priroda i zdrava zivotna sredina na pretposlednjem mestu od svih zivotnih faktora, dok kod gradjana EU u proseku zauzima drugo mesto. Upravo zbog masovne neupucenosti naroda u zastitu i potrebe zastite prirode postoje zakoni koji ogranicavaju delatnosti u zasticenim podrucjima. Kada je Stara planina u pitanju, svakako da postoje lokaliteti na kojima se mogu graditi ski staze, cak i ski centar, ali do nikako ne mogu biti Babin zub i Jabucko ravniste, a naravno da to ne moze biti ni megalomanski projekat sa 200 km staza i za 50000 ljudi koji nikada tamo ne bi ni dosli. Upravo zbog toga Zavod za zastitu prirode i mora da pregleda sve planove i da da ogranicenja. Ne moze se u Srbiji, kao ni u jednoj normalnoj zemlji graditi ko sta hoce i gde god hoce.
    Stara planina ima jako puno prirodnih vrednosti koje su joj donele veliki broj medjunarodnih statusa zastite, kao sto je ona i nas park prirode. Mi umesto da smo ponosni na to sto imamo i da ga prikazemo svetu takvo kakvo jeste, a kao takvo je najvrednije, mi svesno unistavamo, a ne mislimo na posledice. 200 km staza znaci posecenih 2000 hektara sume, a to znaci da ce milioni kubnih metara vode koji bi bili usvojeni u tim sumama postati povrsinska voda, a to vodi ka jako velikoj eroziji, klizistima i bujicama. Takav sled dogadjaja je gotovo izvestan ako se gore pravi nesto masivno.
    Stara planina se treba i mora razvijati ali na odrziv i po prirodu ne previse stetan nacin. Potencijali su takvi da je najbolji upravo za agro/eko/etno verijantu, a to preporucuje za Staru i UNESCO, a sponzorise svetska banka. Umesto svega toga mi guramo ideju staru 25 godina i idemo mimo sveta, a klima se menja. Pored toga zaboravljamo da Stara planina poseduje pasnjake polu-mediteranskog karaktera i da je jedna od planina u Srbiji sa najmanje snega u odnosu na visinu. Nekako izbija da je pozadina cele price sasvim drugacija.

    Preuzeto uz dozvolu od Janezz-a sa foruma Blica

  4. #34
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ElanMaster Pogledati poruku
    Ovo ce biti mozda malo ostro ali jbg, izgleda da je tako:

    Stara planina je nase najvece zasticeno prirodno dobro, a takodje, ako posmatramo diverzitet biljnog i zivotinjskog sveta, mozda i najznacajnije prirodno dobro u Srbiji. U razvoju mega ski centra na Staroj se prica jos od davne 1983. godine i ta je ideja poprilicno usadjena u glave ljudi u lokalu. Danak velike neupucenosti ljudi u Srbiji u vrednosti prirode i njenog znacaja kao ocuvane je i cinjenica da ljudi pri gradnji ovakvih objekata i ne razmatraju alternativne vidove turizma, kao ni prirodne vrednosti bilo kog kraja. Direktna potvrda ovog lezi u cinjenici da nam je priroda i zdrava zivotna sredina na pretposlednjem mestu od svih zivotnih faktora, dok kod gradjana EU u proseku zauzima drugo mesto. Upravo zbog masovne neupucenosti naroda u zastitu i potrebe zastite prirode postoje zakoni koji ogranicavaju delatnosti u zasticenim podrucjima. Kada je Stara planina u pitanju, svakako da postoje lokaliteti na kojima se mogu graditi ski staze, cak i ski centar, ali do nikako ne mogu biti Babin zub i Jabucko ravniste, a naravno da to ne moze biti ni megalomanski projekat sa 200 km staza i za 50000 ljudi koji nikada tamo ne bi ni dosli. Upravo zbog toga Zavod za zastitu prirode i mora da pregleda sve planove i da da ogranicenja. Ne moze se u Srbiji, kao ni u jednoj normalnoj zemlji graditi ko sta hoce i gde god hoce.
    Stara planina ima jako puno prirodnih vrednosti koje su joj donele veliki broj medjunarodnih statusa zastite, kao sto je ona i nas park prirode. Mi umesto da smo ponosni na to sto imamo i da ga prikazemo svetu takvo kakvo jeste, a kao takvo je najvrednije, mi svesno unistavamo, a ne mislimo na posledice. 200 km staza znaci posecenih 2000 hektara sume, a to znaci da ce milioni kubnih metara vode koji bi bili usvojeni u tim sumama postati povrsinska voda, a to vodi ka jako velikoj eroziji, klizistima i bujicama. Takav sled dogadjaja je gotovo izvestan ako se gore pravi nesto masivno.
    Stara planina se treba i mora razvijati ali na odrziv i po prirodu ne previse stetan nacin. Potencijali su takvi da je najbolji upravo za agro/eko/etno verijantu, a to preporucuje za Staru i UNESCO, a sponzorise svetska banka. Umesto svega toga mi guramo ideju staru 25 godina i idemo mimo sveta, a klima se menja. Pored toga zaboravljamo da Stara planina poseduje pasnjake polu-mediteranskog karaktera i da je jedna od planina u Srbiji sa najmanje snega u odnosu na visinu. Nekako izbija da je pozadina cele price sasvim drugacija.

    Preuzeto uz dozvolu od Janezz-a sa foruma Blica
    u pravu si! ali ja sam iz Pancheva, tako da me srceparajuci tekstovi o ochuvanju prirode, peticijama, ekologiji vishe uopshte ne dodiruju! odavno svetlim u mraku, doruchkujem benzen a vecheram merkaptane (o, da, za uzinu obavezno VCM), i ko zna koje sve krabe i jastoge gajim u sebi a i da ne znam!
    uvek je ekologija u nas politichka pricha za potkusurivanje i skupljanje poena, jeftin trik... Ona fora: jadna planina, jadna shuma, jadan potok, erozija... A to shto u Panchevu i Boru ljudi umiru ko snoplje, shto su nam bolnice pune dece koja imaju teshke boleshtine disajnih organa?!! to nema veze? Ma da, bolje je ubiti 120 000 ljudi nego poseci 2000 hektara shume!

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Pisem stalno ovima iz "Skijalista Srbije" i obavestavam ih da Crni Vrh kod Bora ima vise snega zadnjih 15000 godina a oni brate napravili skli lift na Crni Vrh kod Jagodine. I naravno ne radi lift jer nema snega. Zapeli Babin Zub te Babin Zub pa se sapleli kod Ekologa. Neka brate Ekolozi na Staroj planini sade zunzuljak i covecji kukurek a mi brate da se skijamo ko ljudi na Crni Vrh a ne da deremo slkije po livadam koje su projektovali nuklearni fizicari iz "skijalista Srbije". Kranjska Gora je na 900 metara nadmorske visine , ali brate ima snega. Ali nema zunzuljka.....ni covecijeg ljubicice...ni Staroplaninskog brnduljka..... pa skupjaju evre lopatama.

  6. #36
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sekula Pogledati poruku
    Gledao sam projekat novih zicara.Posao dobili francuzi na tenderu trasiranja zicara.
    Gde si video taj projekat?

  7. #37
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    Ja licno mislim,iako sam blizu BZ-a i voleo bih da
    se napravi pravi ski centar,da ce u narednim godinama
    vise biti problema sa snegom nego sa ekologijom.
    Bio sam 2 puta gore ove sezone i ono sto mogu da vam kazem je
    da je ekipa odozgo pripremila staze pre sezone za 0,
    sto znaci da na Konjarniku treba da bude min 1m snega
    da bi prekrio ono prirodno bogatstvo kamenja i stena.Slicno
    je i sa Suncanom dolinom...
    Isto tako do pre 2 godine na BZ-u je bilo snega za izvoz, a
    nekako baksuz kao da je poterao ovu planinu cim su poceli prvi radovi.
    A sto se tiche ekologije,pricha je potpuno bezveze.
    Imamo Panchevo,Bor,automobile od pre Tite,reke pune mrtve ribe,
    gomilu gramzivih mister Bernsova u politici kojima je vrlo stalo do prirode
    ,pa je ostalo samo da resimo pitanje ekologije na BZ-u...
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  8. #38
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Bio sam juče na Babinom Zubu i bilo je fantastično.Staza konjarnik je bila fantastično pripremljena jer je u sredu palo petnaestak centimetra novog snega.Sunčana dolina je bila iskopana što zbog nedostatka snega što zbog kupa Srbije(borderi) koji je održan prethodnog dana.
    Postaviću koju fotku i jedan kratak klip večeras.

  9. #39
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Klip kao što sam obećao
    http://www.youtube.com/watch?v=0MpBLmlZFQk

    A evo i par sličica

  10. #40
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •