Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 79

Tema: Stara Planina - Sneg, staze info?

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    ako ti nije problem javi sutra kako je stanje staza na Staroj Planini. Razmisljam da li da u nedelju idem na Staru Planinu ili na Kopaonik

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Cuvaj se "Babin Zube" , stizu Borani .Pun autobus organizovano za DZ i stotine sto nisu uspeli da stanu u autobus za dz. Steta sto su oni za dz malo manji ljubitelji skijanja od onih bez dz. Valjada je danas otvaranje skijaske sezone. Ski pass dz do 28.12.2007.
    Pa drugari srecno , a ja cu za nekih mesec dana ako bog da , cim se malo oporavim.

    pozdrav..........

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Neki od onih koji nisu bili za dz su se vratili i evo prvih utisaka. Premalo je snega na pojedinim delovima staze na cetvorosedu i sidru tako da su posteno odrali skije. Staze su zaista kvalitetno pripremljene ali dzabe kad nema dovoljno snega. Kazu ljudi ,sto rade na BZ ,da im za topove treba akumulacija a ona se ne moze raditi bez dozvole ekologa koji smatraju da ce se poremetiti flora i fauna na Staroj planini. Pa dok se srbi ne dogovore ostace nama srbima da gledamo u nebo i molimo boga da padne sne sto vise kako bi uzivasli u carima BZ . Pozdrav........

  4. #14
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    03.01.2008. Stara Planina uoči vikenda 05. i 06.01.2008.
    Bio sam na planini prošlog vikenda, ali samo u nedelju, pošto mi je subota bila radna. Super smo se skijali jer nije bilo velike gužve: po jedan autobus iz Niša i Knjaževca. Ni oni nisu bili puni, jer su ljudi verovatno očekivali da će staze biti loše jer nije bilo padavina, ali momci iz Skijališta su ih dobro pripremili – navukli su okolni sneg sa padina na stazu. Sitno kamenje se ne računa, to je izgleda naša sudbina za ovu sezonu jer staze nisu na vreme drenirane. Vreme je bilo super i žao mi je što sam zaboravio foto-aparat da sve to ovekovečim i pošaljem ti neku zanimljivu sliku. U večernjim satima počela su da stižu vozila sa ljudima koji su Novu godinu čekali gore, ali ne znam kako je taj događaj prošao. Toliko o prošlom vikendu...
    U utorak i sredu sneg je padao bez prestanka, napadao je 30-40 cm, sav je lepo ugažen ratracima tako da ga trenutno na stazama ima oko 20 cm više, u odnosu na subotu 22.12.2007. kada je bilo otvaranje sezone. Kamenje se više ne vidi, a led u donjem delu staze na četvorosedu je u potpunosti prekriven. Sve je spremno za urnebesni vikend!!!
    Po mojim saznanjima za vikend stižu tri ili četiri grupe skijaša sa više autobusa, tako da su kapaciteti za Božić i u hotelu i u domu u celosti popunjeni (na žalost onih koji dolaze iz daleka...). Od ostalih dešavanja napominjem da su danas došla dva momka iz Slovenije: jedan border i jedan skijaš, i da im društvo pravi jedan „naš“ momak, paraglajdista, a sve povodom reklame za „Red Bull“ koja će se probno snimati sutra, a zvanično snimanje i promocija će biti za vikend. Danas su momci provezli stazu i oduševili se. Tražili su samo da im se napravi jedna mala rampa za skakanje, koju su oprobali i kažu da jedva čekaju vikend i gužvu kada će početi sa snimanjem.
    Meni je ova subota neradna tako da ću verovatno još sutra uveče otići gore (društvo mi ima rezervisanu sobu za vikend), a ako ne stignem najverovatnije u subotu rano ujutru. Obećavam da ću ovog puta poneti foto-aparat i poslaću ti neke zanimljive slike...
    Sa stranice:
    http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...nastajanje.htm

  5. #15
    SKI MANIJAK gBUDA avatar
    Datum registracije
    04.01.2008
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Fisher worldcup SC
    Godina
    52
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Bio sam juče na Staroj Planini i opet isti problem sa kamenjem.Bez obzira što je palo dvadesetak centimetra snega oko nove godine staze su popodne opet bile pune sitnog kamenja.Pre podne je bilo extra ali posle 13h i stotinak skijaša na stazi sve po starom
    Na sajtu babinzub.net sam upozoravaohttp://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?t=375šta treba da se uradi prošlog leta da bi bilo kvalitetnog skijanja na izvanredno konfigurisanim stazama ali džaba
    Evo i neka sličica od juče.

    Izmenio/la gBUDA; 05.01.2008 u 09:26.


  6. #16
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Bio sam juče na Staroj Planini i opet isti problem sa kamenjem.Bez obzira što je palo dvadesetak centimetra snega oko nove godine staze su popodne opet bile pune sitnog kamenja.Pre podne je bilo extra ali posle 13h i stotinak skijaša na stazi sve po starom
    Na sajtu babinzub.net sam upozoravaohttp://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?t=375šta treba da se uradi prošlog leta da bi bilo kvalitetnog skijanja na izvanredno konfigurisanim stazama ali džaba
    Evo i nekih sličica od juče.
    p.s.vraćam se starom nick-u pošto određeno vreme nešto nije bilo u redu i nisam mogao da postujem a u međuvremenu sam se registrovao sa gBuda Zoki je to sada sredio

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    prilično je uska ova staza gde je sidro, ili se meni čini?

  8. #18
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    prilično je uska ova staza gde je sidro, ili se meni čini?
    Samo u prvih dvadesetak metara.
    Izmenio/la Buda; 05.01.2008 u 10:42.

  9. #19
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    sweet. sa tim stenama, može da prođe za Dolomite

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    04.04.2005
    Poruke
    4

    Podrazumevano off-piste

    pitanje za ekipu koja je vozila na Staroj Planini kakvi su tereni za pff-piste, dali ima snega van staza?

    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •