Strana 2 od 16 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 158

Tema: Savet za nove skije

  1. #11
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    pa kakve crne 165-ce
    190 plus uzimaj

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs Pogledati poruku
    Iskreno hteo bih neku kraću skiju sa manjim radijusom, dosta sam se manijačio sad bih malo da budem baletan
    Ako ćeš da budeš baletan, onda twintip obavezno .

    Mislim da su ovogodišnji Magfire 8 premeki, možda grešim, barem za Stevsa. 10, 12, 14 uzNi ako ćeš allround. 8/10 i 12/14 imaju različitu geometriju.

    Vidi da nije ostao neki od testa u PBku (50% off).

    Za 888, veri najs, mislio sam se ja u martu dal' 888 ili Magfire 14, pa sam ipak preteg'o na 14...

    Nego nešto se brinem za Sapa, ne javlja se .

  3. #13
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    pa kakve crne 165-ce
    190 plus uzimaj
    Covek hoce da bude baletan pa nece valjda da baletira na 190 pa jos pljus-

  4. #14
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs Pogledati poruku
    Puca led kad proletim

    Iskreno hteo bih neku kraću skiju sa manjim radijusom, dosta sam se manijačio sad bih malo da budem baletan
    Otidji u PLANETBIKE u Vojvode Stepe, imaju jos dosta dobrih VOLKL modela sa testa,pa mozda nesto i nadjes za sebe,bar ja sam se tamo pronasao; ali u Elanu

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=wlad;23470]
    Ako ćeš da budeš baletan, onda twintip obavezno .
    E paaa, ako je ovo balet onda sam ja Rudi Nurejev

    http://www.youtube.com/watch?v=ef0Au...eeuw.com/?p=49

    Za 888, veri najs, mislio sam se ja u martu dal' 888 ili Magfire 14, pa sam ipak preteg'o na 14...
    E paaa, pogrijesio si prijatelju.....kritike kazu, ako ima nedje neka skija a da je tipcino napravljena kao 'one ski quiver' onda je to triple line 888. Dakle ako je nest stvanro allmountain onda je to 888........uz duzno postovanje tvoje skije mag14 i tvoga umjeca..........magfire je 'cruise' skija.

    Nego nešto se brinem za Sapa, ne javlja se
    Ma samo citam i pitam se doklej ce te........
    Bio sam o'sutan ooo Wlade, mora da je atmosfera proteklih dana bila opustena bez mene u blizini hihihihihi.

    Vi se sal'te kolko ocete ali twintipushe su mayka, ko proba ce shiri jevandjelje vako ko ja. Da su Jehovini Svjedoci znali za twintip prestali bi da idu od vrata do vrata i djele "Kulu Strazaru", djeli li bi ljudima skijce sa uvijenim repom......sve druge religije bi propale, a mi svi bi bili ista sekta.
    Twintipis skija more sve. (mislim na na sirine izmedju 77 i 88mm u struku). A ja mislim da su stvorene za nase male zimske centre. Dje je prosjecna visinska razlika 500 metara. i 20-30 km staza. Sa twintipom se i tu ludo zabavis; i na stazi i van nje, trazis prepreke, djipash i poskakuje, vozis unatraske, bez ruku, vezanih ociju.........................

    Ovi nestretnici na 'racerima' se spuste sa Gole Javorine za 1 minut 50 sekundi i stoje u redu 25 minuta.....no fun at all. A sa dobrim twintipom tipa Public Enemy mozes da ides isto brzo kao i ti 'rejseri', ali mozes i da se zabavljas svuda i sa svakakvim preprekama sto sa 'rejserima' jednostavno nemere.

    Skija kao tvoj magfire je stvorena za mega-ski centre sa vise stotina kilometara staza. Gdje na stazi nailazis i prolazis sve vrste snjega (ujutro sredjen, popodne pura&kachamak), a ako treba moze i po dubljem snjegu (nije za to napravljena, ali moze kad mora). Pa ne spada magfire djaba u tu takozvanu 'supercrusier' kategoriju; A josh nadgradjena na jednoj 'race'-osnovi...pa taj magfire guta kilometre staza ko neki porshe kilometre asfalta. (I u toj kategoriji je sto jes jes, top model.)

    Ja bi iso na twintip bez razmisljanja nema veze koja marka. Ako volkl ima onu Mantru od 177 cm ja bi odma kupijo, jes malo shira skija,ali testovi kazu da je allmountain. Ili jos bolje............ako Elan ima Zen Master-a. Kazu da Zenmaster ima nevidjen rebound, da je prelazak sa kantne na kantnu nevjerovatno lagan uprskos shirini od 92mm ispod cipele. Pise da je podesan za stazu, a da je van staze..........ko balerina.

    PS
    A da u Bgd-u ima da se prodaje 1080 Foil, ja bi je iskreno preporucijo. Jednom rijecju uzivanje. Ako bude sve oke, ce ova Magarad da je probaju 21og ili 22og decembra u 3 Doline. Ce se svi preobrate..........garantovano !!!! :-)
    Izmenio/la Sapa; 05.11.2007 u 10:34.

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Super Filmic !!!

    Evo super filmica sa twitip skijama u glavnoj ulozi............
    Pa Stevs ako te ovo ne zagrije za kupovinu ne znam sta bi drugo moglo:

    http://www.youtube.com/swf/l.swf?vid...rel=1&border=0

  7. #17
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Jos kad bi ti radio taj link na kojem je klip, mozda bi i ja presao na twintip

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    E paaa, ako je ovo balet onda sam ja Rudi Nurejev

    http://www.youtube.com/watch?v=ef0Au...eeuw.com/?p=49
    I šta, ti kao nisu Baletani?

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    E paaa, pogrijesio si prijatelju.....kritike kazu, ako ima nedje neka skija a da je tipcino napravljena kao 'one ski quiver' onda je to triple line 888. Dakle ako je nest stvanro allmountain onda je to 888........uz duzno postovanje tvoje skije mag14 i tvoga umjeca..........magfire je 'cruise' skija.
    Možda, ali M14 je majka offpiste, prob'o je ja i ide ! Siguran sam da i 888 ide još bolje off, ali i 14 ide ki mina. Pa kad bude sledeći test u martu, onda twintip da se proba .

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Ma samo citam i pitam se doklej ce te........
    Bio sam o'sutan ooo Wlade, mora da je atmosfera proteklih dana bila opustena bez mene u blizini hihihihihi.
    Welkom bek

    P.S.
    Ovaj poslednji link ne radi - makli su video..

  9. #19
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ma nema govora 888 je skija ove godine
    svastrana ko ona svicarska cakija
    ali da se danas snimaju kapelski kresovi dimnjacar bi vozio m999 pa vi vidite

  10. #20
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=wlad;23477]
    I šta, ti kao nisu Baletani?
    Ma ovo su vise moderne baletske koreografije: Prelazak sa "Labudovog Jezra" na "Labudovo Brdo".

    Možda, ali M14 je majka offpiste, prob'o je ja i ide ! Siguran sam da i 888 ide još bolje off, ali i 14 ide ki mina. Pa kad bude sledeći test u martu, onda twintip da se proba .
    Ma malo pretjerujem oo Wlade. Nego da je tvoja mag14 jedna ponos&dyka od skije (hercegovacki shkije) , ali ja "tu i tamo" karikiram, cisto da skrenem paznju i na ovu nepravedno zapostavljenu kategoriju (koju smatram univerzalnom za upotrebu).
    btw. kazu da 888 ide ko mina i na pisti.

    Welkom bek
    Fala osjecam se ko kod kuche.

    P.S.
    Ovaj poslednji link ne radi - makli su video..
    Ja, steta za linak, a radijo jos juce ujutro.
    Izmenio/la Sapa; 06.11.2007 u 13:21.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •