Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 41 do 42 od 42

Tema: Skijanje- Kranjska Gora

  1. #41
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Evo jedan brzinski raport sa jučerašnjeg skijanja u Kranjskoj Gori. Vreme; bilo hladno (dobar minus ujutru) ali nažalost prepodne bez sunca. Pravog snega ni za lek, na stazama veštački, okolina tužno zelena. Glavne staze su mahom bile ok sredjene iako ne u punoj širini. Dosta je bilo kamenja. Radile su glavne žičare i staze (u suženim dimenzijama) oko njih (Kekec, Dol. rut, Vitranc i Podkoren). Juče je bilo ovde praznik zato je bila gužva velika (parking oko policijske stanice je npr. bio pun). Puno je bilo familija i početnika t.j. skijaških škola i dece + "slučajni prolaznici" što prave gužvu na dnu (što je bilo očekivano). Takva masa ljudi je naravno prouzrokovala, da su se staze brzo "pohabale" (hupseri + ledene ploče). Teži deo (Vitranc) je bio mirniji ali je tamo prepodne dosta "tmurno" (senka). Deo Podkoren je zbog nedostatka snega zatvoren. Sve u svemu ... za par sati ok (imao sam neku staru kartu jeftino da "utopim"). Za celodnevno skijanje (za 35eur!!) nikako - dok ne padne konkretna porcija snega i srede sve staze u punoj širini. Pozdrav!

    Slike:








  2. #42
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    I još jedan izveštajčič ... ovoga puta od subote 19.1. Ja nisam skijao ali sam vodio svoj "podmladak" u ski školu odnosno instrukcije. Konačno je pao sneg (cca. 30 cm), tako da je sada kulisa prava i zimski ugodjaj onakav kakav treba da bude Otvorene su sve staze (i sve staze višemanje u punoj širini) te sve intalacije (osim skroz desno stari dvosed Velika dolina). E sad ... "skijalo" se samo na području Podkorena, koji je po mome najbolji teren u Slo. za početnike (dislociran, bez gužvi, veoma pristupačan kolima). Taj deo je u biti povezan sa centralnim delom skijališta, samo mislim, da veza nije (još) radila. Postoji i mogučnost zasebne ski karte - na kasi je cena 24/18eur (dnev, polu) za 2 sidra i jedan arhivski dvosed - što je po meni zaista preskupo ... a promenilo/uložilo se u zadnjih 30-ak godina nije tačno - ništa!

    Na glavnim stazama iznad Kranjske Gore je bila inače prilična gužva, "auditorijum" je bio krcat ljudima. Po tablicama izgleda su glavni gosti mahom "naši" ljudi - čitaj ex-juga (bih, zg, bg); i "oprez" ... komunalna služba radi punom parom i divlje pišu kazne, tako, da pazite gde ostavljate kola.

    Poz!



    I pogled "na dole" ... ovo iza sa leve strane je bukvalno izvor Save!


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •