Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: Skijanje- Kranjska Gora

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2004
    Poruke
    10

    Podrazumevano Skijanje- Kranjska Gora

    Zdravo svima.

    Uplatio sam aranzman za Sloveniju, hotel Kompas. Imate li neko iskustvo sa skijanjem u Sloveniji i navedenom hotelu.

    Hvala

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Bio sam tamo prosle godine, imas moje utiske na ovom sajtu.
    http://www.skijanje.co.yu/Index/utis..._slovenija.htm

    Nisam bio u Kompasu, ali sam tamo isao skoro svako vece na bazen. Hotel izgleda ok (nisam bio u sobama), nije bas ulickan kao Prisank ili Larix, ali je ok.
    Ako si iole bolji skijas, nemoj uzimati 6-dnevni ski-pas, posto K.G. malo dosadi nakon par dana.
    Srecom na manje od sat voznje imas Vogel, Koblu, Krvavec, Bovec.... sve ski centri, tako da je lako otici na jednodnevni izlet i vidjeti nesto novo. Meni se Vogel jako dopao, vozis se gondolom iznad Bohinjskog jezera, a na vrhu - jako ljepo skijaliste.
    Raspitaj se na recepciji hotela kako doci do tamo, osoblje je jako ljubazno i rado ce nazvati da provjere kakvo je vrjeme na Vogelu, da nije vjetar (zbog gondole) i sl. Putevi su jako dobri, odmah se ciste, tako da je uzitak putovati.
    Pozdrav.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2004
    Poruke
    10

    Podrazumevano Utisak sa Kranjske gore

    Nekoliko utisasaka sa zimovanja iz Slovenije (Kranjska gora).
    Ovo je prvi put da sam na skijanju u Kranjskoj gori. Bili smo smesteni u hotelu Kompas. Hotel je dosta dobar, usluga je na nivou, hrana je ok (primetio sam da ne znaju da prave kolace- bljutavi su i previse socni). Sto se tice staza one su ok. Ima dovoljno snega na stazama - vestackog doduse- van staze ima oko 20 cm snega. Ima staza za sve prohteve:za decu je super zabava, za pocetnike, srednje teske, teske- Podkoren 1. Podkoren 1 je super uredjena staza na kojoj se spremaju Slovenacki reprezentativci. Dosta je tvrda- na mestima ledena, strma i izuzetno teska za voznju. Ko nije BAS dobar skijas nema sta tamo da trazi.
    Slovenci su kao narod: gostoljubivi koliko treba, proracunati (j..ali bi se za tolar), ne vole Hrvate - za nas su mislili da smo Hrvati.
    Za porodicu je ko stvoreno za odmor: klinci uzivaju imaju sve na raspolaganju, cene hrane su kao u Bg mozda i jeftinije. Mi smo bili odmah pocetkom janurara 05. kada su novogodisnje rasprodaje- cene ski opreme, jakni, cipela, itd su 50% (ali stvarnih 50%) nize.
    Sto se tice prevoza do Slovenije: toplo preporucujem: iskljucivo sa kolima. Sve ostalo je bez veze i veliko maltretiranje.
    Iduce godine idem ponovo tamo.
    Pozdrav,
    Pedja

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Posto nameravam ici u Kranjsku Goru u martu , interesuje me obzirom na blizinu skijalista da li postoje mozda organizovane jednodnevne bus ture iz Kranjske Gore do obliznjih skijalista u Austriji ili Italiji (Gerlitzen , Tarvisio , Dreilandreck , Nassfeld ...) . Idem kolima gore ali nebih se bas cimao ako nemoram

  5. #5
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Morat čes se voziti kolima...

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Nassfeld ti je ~45min voznje od KG, Gerlitzen na ~30min, Tarvisio ~20 min.
    Obavezno preporucujem Nassfeld, jer ti je to iz KG najblize "vece" skijaliste (100+km staza).

    Vogel je stvarno prekrasno skijaliste, (boravio sam tamo 4-5 dana prije nekoliko godina), ali je malo upitna isplativost/broj staza, treba ti maltene 1.5h da dodjes do tamo iz KG (dosta lokalnog puta, iako kilometraza ne izgleda toliko velika), tako da ga preporucujem tek kad "ispucas" ove prve predlozene destinacije, pa onda za neki opusten izlet po lijepom vremenu obavezno.

    Sto se tice KG, tamo sam kod kuce, boravio sam u Kotniku, Alpini (nema bazen), Spiku (par kilometara prje KG), vise puta u Larixu, ono usluga ok i u skladu sa kategorizacijom, Spik i Larix imaju bazen (meni puno znaci), Larix se isplati na akcijama (pocetak/kraj sezone), tada mozes dobiti za 50eura polupansion, sto nije uopste lose za dati kvalitet.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Organizovani ski dani iz KG - provereno dobro!
    http://www.skipasstravel.si/index.php?lang=en

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    07.12.2006
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    forum team and Rome Machine
    Godina
    37
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Vogel divan , josh divniji freeride koji se ne kaznjava ko na nasem kopaonik , ima snowboard park , ali km resorta veoma mala cini mi se nesto 25 km
    a ima jedna odlicna staza sto ide do dna doline ali neznam koliko km ima to moze da se spoji od vrha i da cini dobru kilometrazu
    Skateboarding is not crime

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    "Zagarjev greben" -staza ima 7-8 km, ako se krene sa vrha "Sija" pa do pocetne stanice gondole, i ekstra je uzitak...

    Problem je to sto cesto nije otvorena, jer je donji dio relativno nisko, a zbog Nacionalnog parka Triglav ne postoje topovi za snijeg. Srecom, na vrhu snijeg obicno nije problem

    Opet kazem, za neki "ski presing" - relativno malo staza u poredjenju sa blizim skijalistima u AT, pogotovo ako ne radi spust u dolinu.
    Za opusteniji ski izlet po lijepom vremenu - ekstra.

    Evo par slika, (2004/2009)
    Priložene slike Priložene slike

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Kako je sto se tice parkinga u Travisu , Nassfeldu , Arnoldsteinu i Gerlitzenu , placa li se na dan ili po satu parkiranja ? Na sajtu skipasstravela vidim ponudu za jedinstvenu ski pass kartu za 3 drzave ali nema cena za tu ponudu . Da li se kupovinom ove karte svaki dan mora menjati skijaliste ili se moze 2 puta skijati na jednom skijalistu ako se recimo uzme pass na 5 dana ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •