Nekoliko utisasaka sa zimovanja iz Slovenije (Kranjska gora).
Ovo je prvi put da sam na skijanju u Kranjskoj gori. Bili smo smesteni u hotelu Kompas. Hotel je dosta dobar, usluga je na nivou, hrana je ok (primetio sam da ne znaju da prave kolace- bljutavi su i previse socni). Sto se tice staza one su ok. Ima dovoljno snega na stazama - vestackog doduse- van staze ima oko 20 cm snega. Ima staza za sve prohteve:za decu je super zabava, za pocetnike, srednje teske, teske- Podkoren 1. Podkoren 1 je super uredjena staza na kojoj se spremaju Slovenacki reprezentativci. Dosta je tvrda- na mestima ledena, strma i izuzetno teska za voznju. Ko nije BAS dobar skijas nema sta tamo da trazi.
Slovenci su kao narod: gostoljubivi koliko treba, proracunati (j..ali bi se za tolar), ne vole Hrvate - za nas su mislili da smo Hrvati.
Za porodicu je ko stvoreno za odmor: klinci uzivaju imaju sve na raspolaganju, cene hrane su kao u Bg mozda i jeftinije. Mi smo bili odmah pocetkom janurara 05. kada su novogodisnje rasprodaje- cene ski opreme, jakni, cipela, itd su 50% (ali stvarnih 50%) nize.
Sto se tice prevoza do Slovenije: toplo preporucujem: iskljucivo sa kolima. Sve ostalo je bez veze i veliko maltretiranje.
Iduce godine idem ponovo tamo.
Pozdrav,
Pedja