Strana 15 od 24 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 231

Tema: Zimske gume

  1. #141
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2010
    Lokacija
    Kragujevac, Serbia
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Te gume se nose na planinama zbog leda, tacno. Po Skandinaviji su kao dobar dan.
    Naravno, ludo je to uzeti i voziti po cistim putevima a verujem da ne bi dugo ni trajale

  2. #142
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Jos jedan glas za Alpin A4. Mislim da vrede razlike u ceni (pogotovo ako svake godine putjes negde na skijanjac). Jednom se malo vise ispruzis i onda si miran tri cetiri godine i sto je najbitnije nece te izneveriti kad je najpotrebnije. I stara sara (Pilot Alpin A3) je jako dobra pa mozes i nju da pazaris, verujem da je malko jeftinija. Uostalom mozes na netu da nadjes kritike ljudi pa da ocenis koja ti guma najvise odgovara (npr http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/index.jsp)

  3. #143
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pogledajte ADAC testove. To je zaista najrelevantniji izvor ocene pneumatika, a da je javno lako dostupan.

    Prosle godine, rukovodjen bas ADAC-om, za zenin auto pazarili smo FULDA Kristall Montero. Prvoplasirana po ADAC-u (!!!), srednji rang cena, znacajno jeftinija od premium brendova (u nasoj dimenziji razlika je bila oko 4k din po gumi), a ima domaceg zastupnika. Guma je polozila sve testove, od voznje po bljuzgi i suvom (malo je bucnija) do velikog snega. Najefikasnija je upravo na snegu, jer ima neki inovativni sistem lamela, koji je dizajniran da se napuni snegom, a onda ide kontakt sneg na sneg (sto znamo, bar na ovom forumu je li , da je najvece trenje).

    Prodaje ih Kemoimpex. Inace, njih generalno preporucujem (zakazivanje, fer cena, jedino njih sam u zivotu video u Srbiji da zatezu tockove moment kljucem npr.)

    Ja na svom autu vozim neke Kleber zimske, kupio ih iskljucivo zbog cene (u mojoj dimenziji 225/45R17 gume su skupe). Ne preporucujem ih.

    Trudio sam se da dam ocenu iskljucivo iz licnog iskustva i mnogo, mnogo kilometra zimi.
    Izmenio/la sev; 16.12.2010 u 10:56.

  4. #144
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2010
    Lokacija
    Kragujevac, Serbia
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zex Pogledati poruku
    Jos jedan glas za Alpin A4. Mislim da vrede razlike u ceni (pogotovo ako svake godine putjes negde na skijanjac). Jednom se malo vise ispruzis i onda si miran tri cetiri godine i sto je najbitnije nece te izneveriti kad je najpotrebnije. I stara sara (Pilot Alpin A3) je jako dobra pa mozes i nju da pazaris, verujem da je malko jeftinija. Uostalom mozes na netu da nadjes kritike ljudi pa da ocenis koja ti guma najvise odgovara (npr http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/index.jsp)
    Izgleda da se Alpin A3 sada prave u drugim fabrikama koje je kupio Michelin, kao recimo domaci Tigar. Naravno, ja uvek glasam za Made in France ili Germany nego za bilo koju drugua malo jeftiniju. Takodje, nase trziste ima u ponudi dosta guma od prosle sezone sto treba izbegavati u sirokom luku jer sastav gume propada i od stajanja. Lako se otkrije pomocu cetvorocifrenog broja gde prve dve cifre oznacavju nedelju u kojoj se proizvela a druge dve su godina proizvodnje. Recimo, 1209 znaci dvanaesta nedelja '09. godine.

  5. #145
    Junior Member
    Datum registracije
    21.11.2010
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Ljudi cao , Uzeo sam mishelinove univertzalne gume sa oznakom M + S, Trebalo bi da idem u Hermagor tj. nasfeld pocetkom januara , pa me zanima da li u austriji su obavezne cisto zimske sa pahuljicom. jel imao neko iskustva sa panduracijom njihovom, da ne bude nekih problema. Naravno kupio sam i lance.

  6. #146
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Michelin je zakon

    Dok ne kupite auto na kome su felne 17cola, onda ne znate sta je problem. Do skoro sam vozio 205/55/16, i kad mi se probusi guma, vozim na felni do vulkanizera, upropastim gumu i tamo kupim 2 nove, a probusenu bacim. Guma od 7000 din Tigar, i ne brinem za rupe i ostre ivicnjake.
    Sad imam 215/50/17 i nema Tigra u toj dimenziji, a Michelinka 27000 dinara jedna. Ali moram priznati da je Michelin guma koja zasluzuje cenu koju ima. Savu sam potrosio na Vectri karavan za 6 meseci, a kosta 17000, a Michelinka kosta 27000, a evo druga godina na autu, ko nova i dalje. Da ne pricam da uz ukljucen ESP na snegu sa Michelinkom imas osecaj kao da vozis dzipa

  7. #147
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od markoni Pogledati poruku
    Ljudi cao , Uzeo sam mishelinove univertzalne gume sa oznakom M + S, Trebalo bi da idem u Hermagor tj. nasfeld pocetkom januara , pa me zanima da li u austriji su obavezne cisto zimske sa pahuljicom. jel imao neko iskustva sa panduracijom njihovom, da ne bude nekih problema. Naravno kupio sam i lance.
    Ja bih ipak uzeo zimske, a što se tiče policije - oko Hermagora zimi, nikada me nisu zaustavljali, niti sam ih često gledao. Ali mislim da su ipak obavezne zimske, sa nekom minimalnom dubljinom šare ili tako nešto.

  8. #148
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2010
    Lokacija
    Kragujevac, Serbia
    Godina
    41
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od markoni Pogledati poruku
    Ljudi cao , Uzeo sam mishelinove univertzalne gume sa oznakom M + S, Trebalo bi da idem u Hermagor tj. nasfeld pocetkom januara , pa me zanima da li u austriji su obavezne cisto zimske sa pahuljicom. jel imao neko iskustva sa panduracijom njihovom, da ne bude nekih problema. Naravno kupio sam i lance.
    Ako na all-season gumi imas oznaku M+S znaci da ipak ima neko drzanje i na snegu (i blatu ). Uz njih imas i lance i ja mislim da si ready2go, cak i sto se tice policije. Ipak, google je tvoj prijatelj

  9. #149
    Junior Member
    Datum registracije
    21.11.2010
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Bio sam na sajtu auto moto saveza srbije i tamo pise da je dovoljno za austriju i sloveniju da imas m+s i lance uz to. E sad ko je lud da veruje ovima nasima , ko zna kada azurijaju podatke, ja imam dzip i pogon na 4 tocka tako da nije to problem ali ako neki debilni svapski pandur vidi bg table i pocne da mi se izdrkava i da trazi pahulju na gumi a ja da mu objasnjavam kako sam pitao svoj maticni savez sta treba i da sam dobio ovu informaciju verovatno ce mi reci da sa tim obrisem dupe. Zbog toga brinem.

  10. #150
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Ko nema u vugla, ima ....


    http://www.skijanje.hr/opce-informac...enija?id=16242
    i
    http://www.skijanje.hr/opce-informac...trija?id=16248
    i
    http://www.skijanje.hr/opce-informac...atska?id=16233
    Nasao sam ove informacije, mada sam mogao i da napisem sam ipak ih kopiram da budu autenticne. I pitam se, kad bi mene interesovala informacija, na primer o ceni karte za Autovoz - Tauerntunnel Mallnitz,
    Googlao bih ili mozda i ne bih jer je zanimljivije otvoriti temu na forumu. Pa forum za to i sluzi, da se ljudi druze

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •