Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 76

Tema: Sta se bijeli u gori zelenoj???

  1. #11
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    [quote=Sapa;23684]
    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku


    Jel ovo neki Slovenacki smisao za 'umor ???
    "samo" u pokrajinama Sazburg, Sterimark, Tyrol i Vorarlberg................drugim rijecima na vise od 2/3 austrijskih skijalista, tj na onome sto u toj zemlji vrijedi.




    Dobro. I sta ti sad radis ovdje na forumu??? Cekas da upale ratrake pa da utabaju??? Sta cekas sinko? sto ne palis tog Citroena Picasso, metesh skibox na krov i prijavis se bolesan u firmi ??? Stvarno ne kontam ove Slovence




    Ma to je bas lepo, radujem se Slovenackom snjegu, ali vi sad niste issue, Austrija je issue. Imas 2,5 metara snjega na 175 km od kuce.........i jos cekash da Pohorje objeli..........pa mogla bi i tebi da objeli kosa prijatelju do tada.

    PS
    Halo skiman!!!! 4 metra snjega na Dachsteinu!!!! EEEEJJJJ!!!! 175 KM!!!!
    Ono "samo" bilo je mišljeno, tako da ne bi ljudi pomislili, da je čitava Aut pod snjegom....

    Pa čekam ja Pohorje i moju sezonsku kartu (što i nije tako malo, jer če me doči preko veze 1000 eura za čitavu familiju-inače bi cijena bila 1400 eura). Čeka me još tjedan dana skijanja u Alta Badii (opet pare, mnogo para).....Jesen je za mene kobna (pored svega i lož gorivo u cisternu) .Pa sad ti razmisli gde je meni granica.....Problem je, da ne volim skijati samo ja nago čitava familija...Kosa mi je več skroz bijela ali ne od snjega i čekanja (več bog manjka para ). Ma zapaliču ja i ove sezone svog Tourana (a ne Picasso-a, nekako ne vjerujem Francuzima) i za Austriu (volio bih iči u Schladming), ali tek tad kad budem imao dovoljno financijskih sredstava..... Skiman (malo finansijsko stanje, tek toliko, da znate, da i nama fali para)

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    1400 € za porodicu sezonski ski pass za Pohorje? 721€ je porodični sezonski ski pass za Gerlitzen za četvoro.

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    1400 € za porodicu sezonski ski pass za Pohorje? 721€ je porodični sezonski ski pass za Gerlitzen za četvoro.
    Da da stekane u pravu si.....toliko košta na Pohorju (otprilike, ako si je imao lani i sa 15% popusta zbog prošle zime). E sad, baš zbog toga sam uzeo pre dve sezone Kaertner skipass (34 skijališta-i Gerlitzen, Bad Klein, Nassfeld, Katschberg, da ne nabrajam više) su u tom sistemu, i ta karta me je koštala za sva skijališta za dve odrasle osobe+ dvoje djece 800 eura (i tebi omiljeni Gerlitzen je u tom pogledu skuplji). I dan danas bih imao tu kartu, ali kčerka mi ide u prvi razred gimnazije, a mali mi trenira fudbal i često smo na turnirima preko vikenda.....Da, da tako se to radi kod nas, kad ljudi iz ŠC Pohorje znaju, da im je u zaleđu 250.000 ljudi (MB sa okolinom). Oni tačno znaju, da im če uspeti prodati svake sezone 4000 sezonskih karata. Za više nisu zainteresirani. Kad im spomeneš sistem u Aut, samo ti reknu: "Pa idi tamo skijati!" Pa i hoču, ali tek tad kad moja djeca neče više skijat sa mnom ili se usamostale. Dugoročno je Austrija sigurno perspektivnija za skijanje i njihovu sezonsku kartu, nego Pohorje. Ako ne zbog čega drugog, onda zbog visina planina i staza. Pa sad je ovo več treči forum na kojem sam se propisno izjadao..... Skiman

    Baš sam išao na stranicu www.pohorje.org Stvar je sledeča:

    -predprodaja je trajala do 30. 10.2007. Cene:
    -odrasla sa popustom 483,
    -omladinska 385,
    -dječja 288. Znači za moju familiju bi to došlo tačno 1639 eura. Po tom datumu, sve je skuplje......BTW u Aut traje predprodaja karat najmanje do 5.12.2007 što i nije na odmet
    Izmenio/la skiman; 14.11.2007 u 10:54.

  4. #14
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ja mislijo skiman cojek skijas-avanturista, kad ono.........VW Touran, stalna zena, stalni posao, unapred definisano skijanje 2x godisnje, + svaki drugi vikend Pohorje, kredit za ovo, hipoteka za ono..........living Slovenian life style i naravno nikad se nema para, pa kako da se ima kad su prohtjevi veci od mogucnosti
    Fuckin boring my friend, pukli smo mi ja tebi da kazem. Nego ti lepo da se jedan dan spremis i "odesh po cigare" i ne vratis se citavu jednu skisezonu kuci.

    Ali hajmo ONtopic
    Shvatam tvoje tehnicke probleme sa djecijim obavezama i sl. ali ti tamo upravitelji Pohorja su stvarno teski smradovi. Onih par padinica za skijanje naplacuju vise nego austrijanci za skipas za citavu Korushku, haloooo
    Mislijo sam da balkanski mentalitet pocinje negjde malo vise jugo-istocno od Zidanog Mosta, kad ono jok; Turska pocinje vec iza Karavanki

    E hajmo sad stvarno ON topic
    U Zell am Zee pada ko ludo, Matko trebali ste ici ove sedmice za Kaprun.
    U St Johan in Tyrlol 140 cm na visini od 1700 mnv..............
    Pa ti sad razmisljaj o neotplacenom kreditu prijatelju
    Izmenio/la Sapa; 14.11.2007 u 12:13.

  5. #15
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Ja mislijo skiman cojek skijas-avanturista, kad ono.........VW Touran, stalna zena, stalni posao, unapred definisano skijanje 2x godisnje, + svaki drugi vikend Pohorje, kredit za ovo, hipoteka za ono..........living Slovenian life style i naravno nikad se nema para, pa kako da se ima kad su prohtjevi veci od mogucnosti
    Fuckin boring my friend, pukli smo mi ja tebi da kazem. Nego ti lepo da se jedan dan spremis i "odesh po cigare" i ne vratis se citavu jednu skisezonu kuci.

    Ali hajmo ONtopic
    Shvatam tvoje tehnicke probleme sa djecijim obavezama i sl. ali ti tamo upravitelji Pohorja su stvarno teski smradovi. Onih par padinica za skijanje naplacuju vise nego austrijanci za skipas za citavu Korushku, haloooo
    Mislijo sam da balkanski mentalitet pocinje negjde malo vise jugo-istocno od Zidanog Mosta, kad ono jok; Turska pocinje vec iza Karavanki

    E hajmo sad stvarno ON topic
    U Zell am Zee pada ko ludo, Matko trebali ste ici ove sedmice za Kaprun.
    U St Johan in Tyrlol 140 cm na visini od 1700 mnv..............
    Pa ti sad razmisljaj o neotplacenom kreditu prijatelju

    Sapo, skijanja na Pohorju je ipak malo više, nego svaki drugi vikend. Ja ipak živim tek 10 km od staza na Arehu, uz to čitave sedmice idem svaki dan na nočnu skijanje, tako da u normalnim uvetima ispunim između 45-60 dana na skijanju (+ sedmica u Italiji). Pri ovolikoj količini skijanja, se mi i to isplati. Ali ja sam extremista i za naše uslove (samo su penzioneri još jači po danima na skijanju od mene). Ma za Pohorje to znam več odavno, da su pravi smradovi. Avanturista sam tek, kad stignem na skijalište, ali inače sam prvenstveno tata (koji ide na posao i vozi Tourana) i muž (sa kreditima i koji voli da skija). Ali ipak, mi je lijepo sa dvoje djece i ženom koji vole skijanje više od svega. Mogu slobodno da kažem, da je skijanje sport, koji pored svega ostalog drži našu familiju zajedno. Dakle, ako je to fuckin boring......(da se razumemo, sve sam uzeo u kontekstu zezanja, tako da ne bi ko razumeo, da sam mu nešto zamerio.) Takav je to život, kad nemaš jaja, da bi jedan dan otišao po cigare....... Neka je, samo da smo mi zdravi i veseli, za ostalo čemo lako Skiman Neka samo pada, ja sam sretan, da če sezona početi za koju sedmicu.....
    Izmenio/la skiman; 14.11.2007 u 12:38.

  6. #16
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Neka je, samo da smo mi zdravi i veseli, za ostalo čemo lako Skiman Neka samo pada, ja sam sretan, da če sezona početi za koju sedmicu.....
    Amin.

  7. #17
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    VW i Atomic

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira Pogledati poruku
    VW i Atomic
    Pa zna se: kod nas se vozi Vw i Atomic:
    -žena VW Polo 1.2 i Atomic GS 12,
    -brat od žene Audi Q7(crna ovca u familiji ali koncern je isti) i Atomic SL 11,
    -deda (tata od žene) VW Golf V 1.9 TDI i Atomic SL 9,
    -ja Touran i Atomic GS 12,
    -da ne nabrajam djecu.......koji još nemaju avte ali voze Atomic.... Skiman

  9. #19
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    ovdje se redovno prepucavam sa vlasnicima drugih auta, kao ponekada sa Sapom oko skija :o))

    prije par godina, iznerviran mržnjom prema Golfu
    napisao sam i sledeće stihove..odnosi se na G2d

    Oda Golfu

    Svi te mrze svi te kude,
    svi te gaze na semaforu jezik plaze,
    mrze tvoj crni dim i tvoje linije fine
    mrze gorivo sto se ponosis njime,
    mrze i tvoju rezervnu gumu
    i najradje bi te poslali u neku sumu
    da vuces i teglis trupce i stabla
    za sve te mrze u traze ti mana.

    Ti i dalje na prakingu stojis
    i ponosno svoje godine brojis,
    oprosti im boze ne znaju sta cine
    pusti ih da laju da ih zelja mine.
    Ti i dalje chadji i brundaj
    skaci po rupama i putnike tumbaj

    amen

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Druže Tataratira, moram da te podsjetim da si prešao na Elan Magfire 12. Kad pređeš na Mazdu, još ćeš porasti u mojim očima, iako si visok skoro 2 m. Priznaću ti i Toyotu i Subaru umijesto Mazde.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •