Strana 4 od 15 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 150

Tema: Bojanine Vode

  1. #31
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    .... Ako si bio u Zajecaru, znas da je to tamo samo izraz ludila njihovog gradonacelnika.
    Lud ili ne mi skijamo i skijacemo a pogotovo nasa deca kojima je sve to na par minuta od kuce. Kamo srece da su i "vasi" gradonacelnici toliko ludi.

    Pozdrav
    Edi

  2. #32
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Lud ili ne mi skijamo i skijacemo a pogotovo nasa deca kojima je sve to na par minuta od kuce. Kamo srece da su i "vasi" gradonacelnici toliko ludi.

    Pozdrav
    Edi
    Izvini, ponelo me malo pa sam "preterao" u izboru reci . Ono sto sam mislio jeste da ne verujem da je ta prica odrziva, odnosno, samo-isplativa. Super je sto sada klinci u Zajecaru mogu da izadju u dvoriste zgrade, predju prugu i vec su na sidru. Plasim se da ce biti dovoljno da neko drugi postane gradonacelnik i da se cela stvar zavrsi.. Ali, drzim palceve u svakom slucaju - bio sam jednom sa klincima na nekoj trci i stvarno je bila dobra atmosfera..

  3. #33
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Jel imas neke slike da zakacis da vidimo kako izgledaju BV posle tih sredjivanja? Zivo me interesuje. Koliko kosta popravka ili zamena stuba? Sa koje bi strane bila ta nova staza u odnosu na postojecu? Koliko kosta da se nabave topovi? Ako Zajecar moze, sto ne bi i Nis.
    Da me ne razumete pogresno. Mislio sa da je Nis veci grad, veci broj stanovnika a samin tim i veci broj poreskih obveznika sto prouzrokuje i veci budzet grada odakle moze ova prica da se finansira. U svakom slucaju velika pohvala za vaseg gradonacelnika. Da nam ga pozajmite da nabavi i na BV topove :-) .

  4. #34
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Stub je vec bio zamenjen prosle godine nekom improvizacijom, ali nije uspelo. Temelj starog stuba nije bio dovoljno dobar (tri metra betona u zemlji), tako da ga je udar stene pomerio. To nije ustanovljeno na vreme, iz nekog razloga, pa je novi stub bio dzabe krecenje :(

    Sada se ide na varijantu da zatezac bude nize, znaci da stub bude mnogo manji (sto ce znaciti da ce mu postojeci temelj biti dovoljan), a da se ispod njega skine zemlja da bi se napravilo mesto za okretanje teleskopa (onih pritki sa tanjirom na kraju).

    Idu slike, samo da provalim kako da ih najjednostavnije zakacim..
    Kada vidim sta je sve odradjeno i sta jos treba da se odradi da bi se skijalo ove sezone na BV a da od toga ne bude nista prosto mi dodje da zaplacem.

  5. #35
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Sami topovi za sneg i prateca instalacija i nije toliko skupa, pod uslovom da postoji konstantan (prilican) dotok vode, odnosno, akumulacija odgovarajuce velicine. Na zalost, toga nema, tako da bi voda morala da se dovlaci negde iz podnozja.
    Ako se ne varam ona 2 planinarska doma imaju vodu ? Da li moze instalacija za topove da se prikljuci na vodovodnu mrezu ako vec postoji u blizini ili mora da se pravi akumulaciono jezero ?

  6. #36
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Utopija ili ne ? Novi koncept BV sa dva nova lifta
    Ne znam finasiski ali konceptualno nije utopija. Ako krecite, onda krecite. Sokolov kamen je zahtevna i strma staza. Kao sto si ti rekao mogla bi da se akredituje za FIS slamom. Da se ne desi i sa njom kao i sa Starom planinom. Evo zbog cega. Sve je na Staroj super, blizu je Nisa, cena ski pasa je dosta jeftinija od Kopaonika, cene u planinarskom su nize mozda nego u Nisu itd. Ali.... Tu nesto fali. Dosta bi ljudi doslo da skija ali kada pogleda mapu skijalista i vidi da su to crne i crvene staze onda odustanu. Jednostavno na Staroj ne postoji ni jedna plava staza za ljude koji ne skijaju toliko dobro. Meni licno nije problem. Ali ako se vec pravi nesto na BV onda treba da se ide na kvantitet da bi se sve to isplatilo a ne kvalitet skijasa koji ce da dodju tu da skijaju. Osim toga koliko se puta bas zbog toga desilo na BV kada je radila zica da neko od skijasa ko nece da se vozi do vrha jer mu je taj deo staze zahtevan, otkaci se ranije i kako se otkaci spadne sajla. Pa smo cekali po pola sata, sat da se namesti sajla pa aj jovo nanovo.
    Nije mi jasno sa ovih slika zbg cega su one dve zice jedna pored druge ? Zbog ovoga sto sam malopre pisao ili necega drugog?

  7. #37
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Ako se ne varam ona 2 planinarska doma imaju vodu ? Da li moze instalacija za topove da se prikljuci na vodovodnu mrezu ako vec postoji u blizini ili mora da se pravi akumulaciono jezero ?
    Da te podsetim - postoji samo jedan planinarski dom, drugi je zapaljen. "Treci", odnosno ski-kuca na dnu staze se, zajedno sa prvim i cesmom pored drugog (zapaljenog), napaja sa izvora ciji je ukupni kapacitet 2 l/s (otprilike, i to u najboljem slucaju). Protok samo jednog prosecnog topa na temperaturi vode od 2C i wetbulb temperaturi od -6C (sto mu otprilike dodje -5C na vlaznosti vazduha od 70%) je oko 4 l/s. Dalje nema potrebe da racunas, vec tu smo pukli. Obicna teorijska racunica (malo fizike, malo matematike), sa stepenima sigurnosti, kaze sledece:

    Za duzinu staze od 500m, na sirini od 30m, na onim uslovima odozgo, 2 topa treba da rade 10h da 25% povrsine staze snegom dubine 20 cm (istina, ovaj "vestacki" je malo gusci od obicnog ) Sa vodom, koja treba da dolazi iz "jezerceta" zapremine oko 1000 kubika i, koje se, za 4 takva radna ciklusa (recimo da topovi rade nocu), i sa postojecim dotokom - potpuno isprazni. Znaci, STRASNO mnogo vode treba.

  8. #38
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Ne znam finasiski ali konceptualno nije utopija. Ako krecite, onda krecite. Sokolov kamen je zahtevna i strma staza. Kao sto si ti rekao mogla bi da se akredituje za FIS slamom. Da se ne desi i sa njom kao i sa Starom planinom. Evo zbog cega. Sve je na Staroj super, blizu je Nisa, cena ski pasa je dosta jeftinija od Kopaonika, cene u planinarskom su nize mozda nego u Nisu itd. Ali.... Tu nesto fali. Dosta bi ljudi doslo da skija ali kada pogleda mapu skijalista i vidi da su to crne i crvene staze onda odustanu. Jednostavno na Staroj ne postoji ni jedna plava staza za ljude koji ne skijaju toliko dobro. Meni licno nije problem. Ali ako se vec pravi nesto na BV onda treba da se ide na kvantitet da bi se sve to isplatilo a ne kvalitet skijasa koji ce da dodju tu da skijaju. Osim toga koliko se puta bas zbog toga desilo na BV kada je radila zica da neko od skijasa ko nece da se vozi do vrha jer mu je taj deo staze zahtevan, otkaci se ranije i kako se otkaci spadne sajla. Pa smo cekali po pola sata, sat da se namesti sajla pa aj jovo nanovo.
    Nije mi jasno sa ovih slika zbg cega su one dve zice jedna pored druge ? Zbog ovoga sto sam malopre pisao ili necega drugog?
    Potpuno tacno - upravo zbog ovoga sto si napisao je sve islo naopako na Bojaninim vodama. Moglo je jedno sidro da se kupi (ono je mnogo jeftinije i u nabavci, za montazu, a o odrzavanju da ne govorimo), da se pokrije donja polovina staza i da se BV ucine zivim dok se radi na ambicioznijim planovima..

    Ne znam zasto su zice jedna pored druge - verovatno zbog povecanja kapaciteta. Inace, te dve zice su muzejski primerci. Ona, ugaona, sa Duboke je vec n puta popljuvana od nas koji smo imali to zadovoljstvo da zaglibimo u dnu (kada Duboka II jos nije postojala). Za drugu, sa Gobelje, vezuju me lepe uspomene, ali i ona je imala veeeliki downtime prosle i pretprosle godine..

  9. #39
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ima li nekih novosti od Bojane? Jel popravljen stub? Imali neke nade za ovu senonu?

  10. #40
    Junior Member Nindza@ avatar
    Datum registracije
    18.05.2007
    Lokacija
    WwW - Nis,Bg
    Skije / Bord
    HeaD Global & Atomic Skullz
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Da li ce ove godine biti aktivno ???

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •