Strana 8 od 15 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 150

Tema: Bojanine Vode

  1. #71
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Sta je potrebno jos da se odradi da bi se ovo takmicenje odrzalo na BV? Koliko znam staza ima predispozicije za takmicenja.
    Za "obicne" FIS trke i nisu neki komplikovani zahtevi.

    Prvo, staza treba da bude homologizovana za GS ili SL. BV nikad nije homologizovana, ali zadovoljava uslove za SL. To ne nedovoljno za organizaciju trke, jer je tesko ostvariti dobar odziv ako se vozi samo jedna disciplina (trke se voze za FIS bodove, ali su po pozivu). Pogledaj ovde http://www.skinis.org.rs/sitegenius/article.php?aid=457 koje staze u Srbiji su homologizovane za FIS takmicenja.

    Drugo i najvaznije, moras da obezbedis, ako se tih 50-tak takmicara iz cele Evrope odazove pozivu i zaista dodje, da trka ne bude otkazana. Odnosno, da snega sigurno bude. Prosle godine, trke su odrzane kod Kuste, na dnevnoj temperaturi od 10C i samo mi znamo kako nam je bilo dok smo danonocno zalivali stazu vodom i djubrivom. Vidi ovde na sta mislim (imas klipove): http://www.skinis.org.rs/sitegenius/topic.php?id=223. Taj Evrobalkan kup je, na kraju, bio najuspesniji u istoriji ovog takmicenja, a verovatno i najbolje organizovana i najposecenija medjunarodna trka kod nas, jos od Evropa kupa koji je osamdesetih organizovan na Kopaoniku.

    Konacno, moras da imas tehnicku ekipu koja zna da radi svoj posao, odgovarajuce ratrake i drugu opremu - to nema na BV.

    Ipak, ko zna.. Cak i mi iz kluba nismo verovali da ce se, nakon rusenja stuba, ikada zavrteti lift na BV, a to se ipak desilo pre 10-tak dana (samo i jedino zahvaljujuci Zozi Marjanovicu, direktoru SK Nis)..

    Daj boze da mi za, jedno 5 godina neko natrlja nos ovim mojim postom

  2. #72
    Junior Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Vrlo lepe vesti......nis i okolina konacno dobijaju skijaliste kakvo odavno zasluzuju......jos samo sneg da ne zakaze.....

  3. #73
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    samo napred nišlije ... želim vam puno snega
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #74
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Za "obicne" FIS trke i nisu neki komplikovani zahtevi.

    Prvo, staza treba da bude homologizovana za GS ili SL. BV nikad nije homologizovana, ali zadovoljava uslove za SL. To ne nedovoljno za organizaciju trke, jer je tesko ostvariti dobar odziv ako se vozi samo jedna disciplina (trke se voze za FIS bodove, ali su po pozivu). Pogledaj ovde http://www.skinis.org.rs/sitegenius/article.php?aid=457 koje staze u Srbiji su homologizovane za FIS takmicenja.
    Jel znaci da dok se ne spoji Pantina staza ili napravi staza Belis da na BV ne postoji GS staza tj. da staza Sokolov kamen zadovoljava samo SL standarde ?

  5. #75
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Drugo i najvaznije, moras da obezbedis, ako se tih 50-tak takmicara iz cele Evrope odazove pozivu i zaista dodje, da trka ne bude otkazana. Odnosno, da snega sigurno bude. Prosle godine, trke su odrzane kod Kuste, na dnevnoj temperaturi od 10C i samo mi znamo kako nam je bilo dok smo danonocno zalivali stazu vodom i djubrivom. Vidi ovde na sta mislim (imas klipove): http://www.skinis.org.rs/sitegenius/topic.php?id=223. Taj Evrobalkan kup je, na kraju, bio najuspesniji u istoriji ovog takmicenja, a verovatno i najbolje organizovana i najposecenija medjunarodna trka kod nas, jos od Evropa kupa koji je osamdesetih organizovan na Kopaoniku.
    Gledao sam trke negde na netu i reportazu o trci. Stvarno svaka cast za organizaciju .
    Opet se svodi prica na vestacko osnezavanje.

  6. #76
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis Pogledati poruku
    Daj boze da mi za, jedno 5 godina neko natrlja nos ovim mojim postom
    Ja se nadam mnogo ranije ali znas kako kazu: Nada umire zadnja

  7. #77
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    A kako se stiže do Bojaninih voda, koliko košta ski pas?
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #78
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Jel znaci da dok se ne spoji Pantina staza ili napravi staza Belis da na BV ne postoji GS staza tj. da staza Sokolov kamen zadovoljava samo SL standarde ?
    Da, vise se ne secam zbog cega, da li je problem duzina ili konfiguracija.. Inace, Pantina staza, pocinje od puta i silazi do buduceg kosarkaskog terena, na visini ski kuce. Po nagibu, to je staza za pocetnike (sa izuzetkom prvog jaceg nagiba), ali je nezgodna jer visi ulevo, prema sumi. To je malo sredjeno proslih par godina, ali nedovoljno, jos uvek je nezgodna.

    Staza Belis je za sada samo fantazija, a tako ce verovatno i ostati..

  9. #79
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    A kako se stiže do Bojaninih voda, koliko košta ski pas?
    Suncice, pogledaj ovde: http://maps.google.com/maps?saddr=Be...ra=ls&t=h&z=10

    Tesko je reci koliko kosta ski pass, kada zica nije radila 5 godina.. Neka padne sneg, pa cemo lako za to..

  10. #80
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    P vi diskutujete dsa li je staza GS ili SL pa reko, valjalo bi da se to isproba ... kad krenem na BZ malo produžim vikend pa skoknem i do BV.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •