Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 64

Tema: Val Cenis

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od djapac Pogledati poruku
    i uvijek bih izabrao val cenis prije val thorensa...val thorens treba vidjeti ali nikad ne bih isao tamo na vise dana. 1-2 dana proskijati i to je to...skijaliste jednostavno nema smeka... toliko...
    Obozavam Val Thorens, ne bih ga menjao ni za sta na svetu.

  2. #32
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Upravo sam dosao iz Val Cenisa... 10 dana skijanja, od toga 9 po suncanom vremenu. Smestaj ( Valmnonts de Val Cenis) je bio odlican, cetvorokrevetni apartman ima jednu sobu sa francuskim lezajem, jednu sa krevetima na sprat, trpezariju sa kaucem na rasklapanjem i potpuno opremljenu kuhinju. Sam centar iako ima 120 km staza nije suvise veliki... trecina spada u precice i zeleno plave staze, druge dve trecine su crvene i plave staze. Crnih staza ima malo i nisu ranga crnih staza npr u tignes-u. Sve vreme je bilo izuzetno malo gostiju posto je pocetak januara tzv niska sezona(srpski je bio dominantan jezik ) Naravno, cekanja na zicama nema, cesto se desavalo da skijamo sami na stazi. Postoje dve gondole od kojih je jedna centralna i omugucava skijanje na solidnom broju plavih i crvenih staza. Prvog dana je padao sneg tako da je visina sneznog pokrivaca bila od recimo 60cm u podnozju do 2,5m na vrhovima. Narednih dana su stalno uredjivane staze, pa su postale tvrde, cak i zaledjene na nekim delovima. Svake noci topovi za sneg rade, ali prave gotovo zaledjenu povrsinu, posto cesto ratraci ne predju preko novog sloja snega. Postoje 4 isklopiva sestoseda, od kojih 3 imaju svoje staze (sasvim korektne crvene staze sa oko 500m visinske razlike) i jedan je vezna povratna zica sa delom skijalista termignon koje je dodato ove godine. Ovaj deo skijalista je bio generalno pust a odlicna je crvena staza ispod cetvoroseda. Na gornji deo skijalista vode dva tanjira, koji su u sustini spori, ali moze da se izvozi crvena staza sa nekih 700m visinske razlike.
    Celo skijaliste je severno orijentisano i vrlo mali deo je direktno izlozen suncu sto znaci da se sneg doro drzi.
    Cene kafe, kuvanog vina na stazama je od 2,5-3 e, u gradu je pivo od 0,5l 5e. Generalno je samo mesto bilo pusto, prodavnice rade do 7-8h, retko koji pab je radio posle 9h, tako da se stice utisak da nocnog zivota i nema, sto meni i nije suvise bilo bitno.
    Generalni zakljucak, dobar centar koji je namenjen mirnom porodicnom odmoru uz solidno skijanje. Blizina Orella omogucava izlete do Val Thorens-a tako da je Val Cenis dobar izbor sem za ekstremno dobre skijase koji su poklonici off road avantura.

  3. #33
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    ove godine idem u val cenis u janurau...
    da li mi neko mozda moze napraviti paralelu izmedju ovog skijalishta i bad kleinkirchheima ili nassfelda po pitanju kvalieteta staza,duzine,sredjivanja,nocnog zivota....

    hvala unapred
    ski rules


  4. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2009
    Godina
    42
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    nocnog zivota nema, ali bukvalno! a staze su jako dobre i skijaliste ima nek svoji smek...

  5. #35
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    vratio sam se iz val cenis-a i evo utisaka :
    - staze su vrlo raznovrsne i dobro se sredjuju mada sam zapazio puno (bivshih) staza na kojima je naraslo shiblje pa se ne moze skijati...
    - zice su uglavnom novijeg datuma i naravno nigde nema cekanja
    - nocni zivot apsolutno ne postoji tako da je skijalishte podredjeno iskljucivo ljudima skijanje-krevet-skijanje

    evo i malo slika





    ski rules


  6. #36
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano









    toliko od mene
    ski rules


  7. #37
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    ski dude... znas ono, kad zuris negdje, pa na brzinu krenes, pa imas osjecaj da si nesto zaboravio... jel imas sad taj osjecaj?

  8. #38
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    ali juce su bile tu
    ski rules


  9. #39
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    elem kao shto najavih
    Priložene slike Priložene slike
    ski rules


  10. #40
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    na vrhu zice se pruza pogled na prelepo jezero
    Priložene slike Priložene slike
    ski rules


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •