Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 64

Tema: Val Cenis

  1. #51
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Max Pogledati poruku
    Mora se kroz Frejus. Put koji ti spominjes ide preko prevoja koji su iznad 2000mnv i prolazi pored jezera Lac du Mont Cenis http://www.webcam-ski.com/interfaces...ramique#depart
    Inace sigurno ces da koristiš delove spomenutog puta ali bićeš na skijama
    Da,da. Na taj put sam mislio.Znaci Frejus....Ako ostanem dve nedelje moram platiti tunel dva putaTuzno al' sta da se radi.

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Da ozivimo malo temu, posto se ove zime nudi 10to dnevni aranzman u Val Cenisu (9 dana skijanja). Sa doplatom od 25 eur moguce je obici ukupno 5 skijalista.
    Mene konkretno interesuje kako peglaju staze posto cu imati i par pocetnika? Takodje me interesuje (ako neko zna) kakva je situacija sa internetom, moze li se nahvatati povremeno? Ne treba mi nista specijalno, jednom-dva puta dnevno samo da provjerim mail. Kakve su cijene po kaficima na stazi, pivo uvece, neka vecera, pica i slicno?

  3. #53
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ako nije tajna, ko je organizator putovanja? Desetodnevni aranžman je prava mera...

  4. #54
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

  5. #55
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Uspjeo sam da iskopam hotel u kom se boravi. Uglavnom se zale na standardne stvari kao sto je ciscenje, TV, net (sve se naplacuje), kao da nisu citali uslove boravka. Ostalo se cini da su OK.
    http://tinyurl.com/o3jwcvg
    Jedino me brine sto je sestokrevetni apartman 35 kvm.

  6. #56
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Nisam bio u Val Cenisu, ali tvoja pitanja su opsta pa cu pokusati
    Citirati Originalno postavljeno od malada Pogledati poruku
    Jedino me brine sto je sestokrevetni apartman 35 kvm.
    Ovo su standardne boljke Fr skijalista. Kreveti na sprat, kreveti na sprat u hodniku ili predsoblju i garnitura na razvlacenje u boravku. Kad 6 osoba unese torbe i raspakuje stvari, razvuce krevet u boravku, prdne po par puta od Carnex pasulja sa kobasicom...
    Kao i lose uredjenje staza.
    WiFi uglavnom svi kafici po skijalistu imaju, moze da posluzi. Cene su ujednacene po Fr skijalistima

  7. #57
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Sta znam, cetvorokrevetni je 30 kvm sto je sasvim pristojno, pa razmisljam da nadjemo jos 2 i da uzmemo 2 cetvorokrevetna.
    Prvi put sam u Fra bio prosle godine, Auron. Staze su savrseno peglali i obzirom da nema guzve, savrsene su bile citav dan. E jedino sto je to bio vjestak
    WiFi takodje slabo koji kafic na stazi je imao (ili mozda nisam bio dovoljno ubjedljiv)...

  8. #58
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Bio sam u januaru u Val Cenisu. Da probam da pomognem @maladi i onima koji će ići ove sezone pošto vidim da ga SkiBus ponovo ima u ponudi.

    - internet uglavnom ima besplatan na recepciji smeštaja. Tako je bilo u mom smeštaju a i u ostalim objektima koliko sam čuo. Međutim, previše dece se nakači tako da ako vam treba da proverite službeni mail ili sl. može da se odradi ali treba strpljenja

    - cena vanpansionske potrošnje se ne sećam ali znam da sam imao utisak da je osetno jeftinije nego po većim i popularnijim centrima po FR

    - ima blažih staza i u podnožju tako da ne brini za početnike

    Što se tiče celog tog koncepta Ski Tour de France, kako su ga u SkiBusu nazvali, meni nije bio nešto previše interesantan. Više sam naklonjen ogromnim ski centrima i ski in/ski out varijanti i forsiranju 6 dana po odličnim stazama nego što mi je leglo ovo cimanje sa busevima, stanicama, tabananju do stanica, gubljenju vremena u prevozu nego skijajući itd. Ipak, daleko od toga da je bilo loše. Posle 10 dana i prevozom do ostalih skijališta stekne se utisak da se lepo upoznala cela ta regija. A i ko ne želi da poseti obližnja skijališta može da skija bilo koji dan u Val Cenisu. Smeštaj je uglavnom uz staze.

    Mesto

    Simpatičan gradić koji se u suštini sastoji od više povezanih naselja kroz koje prolazi besplatan ski bus. Sve što treba, tu je. Bez obzira u kom je delu smeštaj. U okviru ski pasa pravo na besplatno korišćenje spa centra koji je ipak neka osnovnija varijanta po sadržajima.


    Pogled na dolinu u kojoj se pružaju naselja

    Skijalište

    Nisam stekao pravu sliku o skijalištu jer sam ga posetio kad je bio nedostatak snega. Praktično je bilo skijanje po veštaku i to u gornjoj polovini. Ipak, ima svašta da se skija i nije malo. Ima dosta starijih instalacija. Ono što bih istakao je da su staze izrazito okrenute ka severu. Znam, hoće to na skijalištima, ali mislim da je ovde to nekako izraženije. Mada i to govorim iz perspektive skijanja u januaru. Zato bih preporučio da se obavezno proskija i Terminjon (desni deo na mapi) gde ima više osunčanih delova i bez obzira na to što samo jedan tanjir vuče na vrh, odličan je.


    Sa vrha Terminjona

    Eskimo skipas

    Preporučujem doplatu za Eskimo pas. Kako to funkcioniše? Odmah prvi dan prošetate do turist biroa kojih ima više i izaberete kojim ćete danima da idete u ostala skijališta koja pokriva Eskimo. Oni vam izdaju karte i onda na stanicama čekate njihov bus koji vas odvozi i vraća. Znači, ne vozi vas bus agencije kojom ste došli nego njihovi lokalni.


    (rano)jutarnje čekanje busa za okolno skijalište

    Sva skijališta su dobra. Meni se nekako najviše svideo Val Frejus. Osoa (Aussois) je jedini na južnoj strani doline tako da je dobra promena. Boneval je mali i brzo smori ali se može vratiti ranije jer za njega nije potrebna rezervacija i bus često cirkuliše. On je i najbliži Val Cenisu.


    Pogled sa skijališta La Norma

    Za jednodnevni izlet u Val Thorens preko SkiBusa nas nije bilo dovoljno prijavljenih pa nismo ni išli. Što i ne čudi ako kažem da su većina putnika na ovom aranžmanu bili roditelji sa decom i stariji parovi. Verovatno zbog onog čuvenog "10 dana je 10 dana..."

  9. #59
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    @Lynx
    Mozes li da napises do kada rade skijalista? Po programu eski-mo u Valfrejus se stize oko 10:40, pa ako se skija do 16:30, nisam siguran da se isplati ici tamo. Mislim po mapama od svih skijalista Valfrejus najbolje izgleda, ali opet skijas 2 sata manje. Da li postoji neki autobus koji ranije krece?
    Koliko (otprilike u procentima) staza je radilo po vjestaku?
    Taj spa centar koji si pomenuo, da li je u okviru smjestaja ili mora da se tabana do tamo?

  10. #60
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Ne sećam se tačno od kad do kad su radile žice, neka standardna varijanta, ali baš zato i jesam pomenuo to gubljenje vremena i mrcvarenje u prevozu umesto skijanja u danima kad se ide negde. Mi smo jednom prvo napravili par žica u Val Cenisu pa se spustili do stanice za bus da izvučemo maksimum za taj dan. Možeš da pitaš u turist birou da daju karte za ranije buseve ako ima, mada nisam siguran.

    Većina staza je radila, dosta su se trudili oko njih sa veštakom, ali donje staze su bile potpuno tvrde i ledene i služile jedino za spuštanje do smeštaja. Pred kraj su gomilu donjih zatvorili. Ima tu dobrih staza, samo što tad nisu bile interesantne zbog problema sa snegom.

    Od smeštaja do spa centra u delu naselja gde sam ja bio je trebalo oko 5-7 minuta hoda. Tako da nije bio u sklopu smeštaja ali ne znam kako je u ostalim delovima naselja. Mada, ako nije naglašeno da je spa u okviru smeštaja gde ideš, verovatno da će morati da se šeta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •