Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 64

Tema: Val Cenis

  1. #1
    Member SpongeBob avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    GNU Carbon High Beam
    Godina
    45
    Poruke
    85

    Podrazumevano Val Cenis

    Da li je neko bio Val Cenisu posto me zanima kako je tamo i kako se odatle ide do Val d' isere-a?

    Hvala!

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SpongeBob Pogledati poruku
    .......i kako se odatle ide do Val d' isere-a?
    Hvala!
    Uglavnom moze autom, ali i helikopetrom
    Nisam bio, ali cujem samo pozitivne komentare o Val Cenis-u. Za francuske uslove "manje" skijaliste, valjda 80-tak km pista.
    To nije daleko od Val d'isere, vidi sta kaze michelin.com, ali mislim da je neki od prelaza zatvoren u zimsko doba i da se tim (kracim) putem nemoze doci. Ovo nisam siguran treba da provjeris.
    Orelle je jedna od ski-stanica ski-centra 3 Doline i mislim da je manje od pola sata voznje (autom) od Val Cenis. Tu imas gondolu, koja te vozi na skijaliste Valthorens.
    I ja sam cuo da je Espace Killy za nijansu 'bolji' centar nego 3 Doline, ali mislim da se neces pokajati ako na jedan dan skocis do Valthorensa. Iz ski-centara koji su u direktnom okruzenju voze autobusi do Orelle, trebalo bi da je i tamo isti slucaj.

  3. #3
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    [QUOTE=SpongeBob;23124]Da li je neko bio Val Cenisu posto me zanima kako je tamo i kako se odatle ide do Val d' isere-a?

    Hvala! [/

    drug mi je bio tamo i odusevljen je sa svih 97km staza,prevoz do tri doline ima i redovan je u udarnim terminima,pitacu ga kako je on isao pa cu ti javiti!
    Izmenio/la pop67; 17.10.2007 u 17:36.

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67 Pogledati poruku
    drug mi je bio tamo i odusevljen je sa svih 97km staza,prevoz do tri doline ima i redovan je u udarnim terminima,pitacu ga kako je on isao pa cu ti javiti!
    Prije 7,8 godina sam planirao da posjetim Val Cenis, jer sam skijao u drugim regionalnim centrima u blizini, pa sam se u ta vremena zadubljivao u 'tehnicke' podatke (bas ko sto sad Krejzi uci sve podatke o 3 doline na pamet, hehehe). Vidim Pope, spominjes 97 km skijanja. Pa me zaintrigiralo. Da me ne shvatis pogresno; ne pisemo ovo za ocjenu, pa tako nije ni bitno da li je 80 ili 100 km.Pomislio sam za trenutak da mi je memorija otisla bas, bas u helach, te skoknem do oficijelnog sajta, kaze: 80 km of marked trails - 43 trails including. (http://www.valcenis.com/domaine-uk.htm)
    Mozda ima i tacno 97 km, stvarn nije bitno, bitan je kvalitet. Susjedni centri kao la norma i valfrejus imaju puno manje km staza, ali je skijanje tamo odlicno, dakle taj Val Cenis nemoz bit pogresan. A, sa svim offpiste mogucnostima moglo bi mozda da izadje i na 150 km skijanja: 'pune ruke posla' citavu jednu ski-sedmicu + jednodnevni izlet u Valtho ihaaa, eto ti skijanja preko glave.
    Izmenio/la Sapa; 23.10.2007 u 16:30.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Ja se isto premisljam oko ovog Val Cenisa. Januarski termin bi hvatao.

  6. #6
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Prije 7,8 godina sam planirao da posjetim Val Cenis, jer sam skijao u drugim regionalnim centrima u blizini, pa sam se u ta vremena zadubljivao u 'tehnicke' podatke (bas ko sto sad Krejzi uci sve podatke o 3 doline na pamet, hehehe). Vidim Pope, spominjes 97 km skijanja. Pa me zaintrigiralo. Da me ne shvatis pogresno; ne pisemo ovo za ocjenu, pa tako nije ni bitno da li je 80 ili 100 km.Pomislio sam za trenutak da mi je memorija otisla bas, bas u helach, te skoknem do oficijelnog sajta, kaze: 80 km of marked trails - 43 trails including. (http://www.valcenis.com/domaine-uk.htm)
    Mozda ima i tacno 97 km, stvarn nije bitno, bitan je kvalitet. Susjedni centri kao la norma i valfrejus imaju puno manje km staza, ali je skijanje tamo odlicno, dakle taj Val Cenis nemoz bit pogresan. A, sa svim offpiste mogucnostima moglo bi mozda da izadje i na 150 km skijanja: 'pune ruke posla' citavu jednu ski-sedmicu + jednodnevni izlet u Valtho ihaaa, eto ti skijanja preko glave.
    Izvini tek pre pola sata sam dobio drugara i pitao ga da li je napamet rekao 97 km staza.Rece da nije napamet i da zvanicno ima 80km kao sto si mogao na sajtu da vidis ali da postoje veze sa off stazama kojih ima u planu skijalista u procenjenoj duzini od 17 km,pa pretpostavljam da je kada je rekao 97km mislio i na te koje nisu zvanicno unesene u kartu ski centra!Ja nisam bio tamo,ali se spremam da obidjem dosta francuskih manjih skijalista poput La Norme,Val Cenis i ostalih centara koji ne pripadaju GRANDE ski centrima a jos uvek su po 4-6 puta veci od Kopaonika i Jahorine a jeftiniji bar 35%(odnos placeno-dobijeno).Dakle iskustvo moga druga je vrlo pozitivno i preporucuje ga svim kategorijama skijasa/bordera,napomenuvsi da je podjednako interesantno otici solo ili sa porodicom.Nocni zivot nije preterano bogat ali je daleko od skromnog.Toliko od mene
    Izmenio/la pop67; 23.10.2007 u 22:30.

  7. #7
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Možda turam nos gde mu nije mesto, ali mislim da cene u Val Cenis-u nisu 35% niže nego na Jahorini ili Kopaoniku. Samim tim što se cene između Jahorine i Kopaonika dosta razlikuju. Npr:

    Kao merodavan faktor uzećemo cenu ski-pass-a, jer se cena smeštaja razlikuje u zavisnosti od kvaliteta istog.

    - dnevni ski-pass na Jahorini prošle godine je koštao 26 KM, što je približno 13€, dok je na Kopaoniku 1800 din, odnosno 22€. To nas dovodi do razlike od 40.91% u korist Jahorine. Ako predpostavimo da je cena ski-pass-a u Val Cenis-u prošle sezone bila ista kao i ove, a to je 25€, dolazimo do činjenice da je ski-pass u Val Cenis-u veca za 92.3% nego na Jahorini i 13.64% nego na Kopaoniku.

    Sad, ako ćemo da uzimamo odnos uloženo-dobijeno kroz suvi odnos između dužine staza u km, uzećemo recimo primer Kopaonika koji ima (ne znam tačno), ajde da kažemo trostruko manje staza nego Val Cenis, onda dolazimo do toga da je Val Cenis 66.66% jeftiniji od Kopaonika.

    Ne da mi se sad računati koliko bi sve to bilo ako bi se u obzir uzela i cena puta, vize ili drugih troškova, ali ono što se nameće samo po sebi jeste da je ova računica koju sam pravio glupost .

    Inače, devojka mi već par godina skija na Val Cenis-u i, po njenim komentarima je super. Ne verujem da će ekstremno orjentisane skijaše koji su skijali u najpoznatijim ski centrima u Evropi ostaviti bez teksta, ali kontam da ga definitivno vredi obići.

    Izvinjavam se na malo -a


  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Nem, jedna od najbitnijih stavki za mene je kavalitet i brzina žičara, kao i čekanje na iste. Mnogo se više vremena provede na žici (ili ispred nje u redu) nego skijajući.
    Meni je skijalište od 30km više nego i dovoljno ako su žice OK i ako se ne čeka u redu. Može dnevni ski pass na Jahorini da košta i 10 KM (5€), ali i to je previše za sunčane vikende kad se jednom spustiš i onda stojiš u redu 40 minuta. Ovom prilikom neću spomenuti problem sa jahorinskim dvosjedima gdje ne mogu da "ubacim noge" zbog nestandardnih dimenzija.

  9. #9
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nem, jedna od najbitnijih stavki za mene je kavalitet i brzina žičara, kao i čekanje na iste. Mnogo se više vremena provede na žici (ili ispred nje u redu) nego skijajući.
    Meni je skijalište od 30km više nego i dovoljno ako su žice OK i ako se ne čeka u redu. Može dnevni ski pass na Jahorini da košta i 10 KM (5€), ali i to je previše za sunčane vikende kad se jednom spustiš i onda stojiš u redu 40 minuta. Ovom prilikom neću spomenuti problem sa jahorinskim dvosjedima gdje ne mogu da "ubacim noge" zbog nestandardnih dimenzija.

    Stevo apsolutno se slažem s tobom, najbitnija stvar koju nisam uzeo u obzir prilikom proračuna jeste odnos provedenog vremena na žici i na stazi. Međutim, ključni parametri za taj slučaj mi nedostaju, a i dosta su komplikovani da bi se izrazili u procentima, pa sam pribegao uprošćenom postupku .

    Još ako se u obzir uzme i to da ne znam da li bih u tom proračunu u obzir uzeo PDV ili ne i ne znam koliki je uopšte PDV u Francuskoj, onda je najbolje da držim jezik za zubima, iliti prste u džepovima .

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    ... i ne znam koliki je uopšte PDV u Francuskoj, onda je najbolje da držim jezik za zubima, iliti prste u džepovima .
    PDV je na Balkanu. U Francuskoj je TVA, a u Njemačkoj i Austriji je MwSt.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •