Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 110

Tema: livigno

  1. #41
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    hvala na brizi, ali sto se tice snega u livigno ja se ni malo ne brinem... staze su im pokrivene topovima i pravice ga pa makar se i odma topio, jer oni ne rizikuju sa turistima... a i po prognozi ja mislim da se smesi dosta snega http://www.3bmeteo.com/previsioni/tr...+adige?dth=180

  2. #42
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Alternativa puta kroz Italiju tj, skracenje za 70 km i 9,6 eura na putarinama je da se ide od Padove na Trento (ne ide se preko Verone 203 km), a od ukupnih 135 km, pola je auto put koji se ne plaća.

    2 usteda moze da bude mogucnost odvajanja pre Padove na Treviso i time jos vece ustede na km i eurima ili cak jos od Trsta gde se izbegne putarina od nesto manje od 9 eura, a put je vecim delom duple trake, ali sigurno za 1/3 sporiji nego auto put.

    Ovako se troskovi mogu smanjti za 40 eura (putarine + gorivo) u oba pravca, a opet voziti dobrim putevima i stici za nekih 11-12 sati u Livigno.

    Mi krecemo za 7 dana...

  3. #43
    Junior Member
    Datum registracije
    01.11.2009
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Kako vam zvidim, sretno i napisi neku rec kad se vratite.
    Pozdrav
    Nebojsa

  4. #44
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od muppet Pogledati poruku
    Pozdrav, za drustvo.

    Ja bih isla 19. decembra u Livigno (u nadi da ce se ukinuti vize - optimista,
    pa me interesuje da li je ovaj ski pas u promo periodu do 25. decembra (kao sto pise na njihovom sajtu) zaista besplatan i da li vazi za sve staze, ili je u pitanju neka fora, koju ja nisam skontala???? Da li rade sve zice (naravno ukoliko uslovi dozvoljavaju), ili ne???

    Unapred hvala.

    Pozdrav!
    ...i onda su ukinuli vize
    Srecan put

  5. #45
    Livigno
    Guest

    Podrazumevano

    Evo jos malo informacija o Livignu:
    Poznato skijalište u italijanskoj pokrajini Lombardia, nalazi se u bescarinskoj zoni u blizini italijansko-švajcarske granice. Smešten je na nadmorskoj visini od 1800m, a najviša žičara "Carosello" penje se do 2800m. Skijalište u Livignu podeljeno je na dve suprotne padine koje nisu međusobno povezane, a kroz središnji deo saobraća shutle bus kojim se dolazi do svih žičara. Ukupno ima 115km staza od toga 20km crnih, 55km crvenih i 40km plavih, a centar raspolaže sa 3 gondole, 15 sedežnica i 14 ski liftova.
    Osim skijanja u Livignu možete da uživate u klizanju, skijaškom trčanju, vožnji bicikla po snegu, motornim sankama, a u večernjim časovima otvoren je veliki broj restorana i kafića.

    Beograd - Zagreb - Ljubljana - tunel Karavanke - Lienz - Sillian - Brunico - Bressanone - Bolzano - Merano - Malles (Švajcarska) - prelaz Livigno (otvoren je samo po danu). 1 050 km

  6. #46
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Da li neko moze da mi preporuci dobar i jeftin smestaj u Livinju?

  7. #47
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ove ski sezone ali sledece god u februaru sam planirao za Livigno pa mi treba par infos.

    Ako sam dobro shvatio Livigno pripada regiji Alta Valtellina gde jos i Bormeo spada te se moze ski pass samo za Livigno uzeti ali isto tako i za celu regiju?

    Livigno mi je interesantan posto mogu jednodnevne izlete do St. Moritz i Bormeo da uradim.

    Kakve su staze u Livigno tj za koji nivi skijasa prevashodno namjenjene? Tipa vidim Bormeo za napredne pa bih zato jednodnevni izlet do tamo odradio ali kakva je situacija u Livigno?

    Interesuje me smestaj za 6 ljudi. Mislili smo da iznajmimo kucu s tri spavace sobe. Ima li iko nekoga ili neki predlog za tu vrsu smestaja i trebam li sad vec da to odradim? Da bih dobio jeftinije!

    Sta je s tim promotivnim cjenama ski pasa, kad se oni prodaju pa da ih uzmem?

    jel februar najbolji termin za odlazak u Livigno? (zbog guzvi ili rasta cjena u tom periodu)

    Zahvalan unapred na infos
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #48
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Nisam bio da bih ti dao utiske, ali sam se prošle godine spremao da tamo skijam pa sam i sam dosta izučavao šta kako može, neke odgovore na pitanja ćeš naći u ovoj temi.

    Još od informacija sam saznao od poznanice (italijanke) da oni Livigno smatraju dosta hladnim skijalištem sa manje sunčanih dana zbog čega se radije odlučuju za neka druga. Da li je to objektivna ili subjektivna procena i šta tačno pod time podrazumeva...

  9. #49
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Sto se tice Livinga pripada regiji Alta Valtelina, ali ne vazi isti skipas. Sa skipasem iz Livigna se dobija popust u Bormiu. Promotivini skipas je u decembru do Bozica i negde u aprilu i za njega ne vazi popust u Bormiu.

    Sto se skijanja tice meni licno je Livigno suvise soft. Sve staze su jako slicne i uglavnom blago crvene konfiguracije, paralelne na dva brda, pa je skoro svejedno na kojoj si od njih. Postoje crno obelezene staze, ali je to malo pretenciozna markacija.

    Sam Livigno je izuzetno zanimljiv, za setnju, klopu i soping. Cene svega su veoma prihvatljive. Ja sa drustvom obicno idem u decembru tokom promotivnih nedelja, pa cenu skipasa preusmerimo u odsedanje u dobrom hotelu. Zvanicni web sajt je sve ono sto vam treba. Vodite racuna da put kolima traje prilicno dugo i da je najbolja ruta preko Budimpeste, Beca, Insbruka i Svajcarske.

    Odlazak i St. Moritz ne treba propustiti mada jedan dan nije dovoljan da se obidju sva tri skijalista koja nisu medjusobno povezana. Verovatno ti je najlakse da skijas Corviglia-u jer se pocetna stanica gondole nalazi prakticno u gradu i takodje ima parking po prihvatljivoj ceni. Cena skipasa je relativno velika. Sigurno ima na sajtu, ali mi se cini da je dnevni skipas 50-60 evra. Smatram da ipak vredi svaki cent.

    Svaki put me je zakacilo izuzetno hladno vreme sa temperaturama koje su isle i do -30. Da li je to pravilo ili slucajnost ne znam....

    Bormio je sjajan za dobre skijase. Nema preveliku kilometrazu, ali vredi svaku paru. U svakom slucaju vise nego dovoljno za jedan dan. Relativno blizu je i St. Cristina, pa vredi i otici i tamo. Od Livigna do Bormia treba 45 min do 1 sat voznje, a na pocetnoj stanici gondole postoji veliki podzemni parking koji kosta nekoliko evra za ceo dan.

    Ako treba jos nesto pitaj.

  10. #50
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ima li iko ideju tj kontakt gde bi se mogla neka kucica za 6 ljudi iznajmiti?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •